bezchmurnie
15°
15°
poniedziałek
Reklama
Ludzie Wójta w komisjach referendalnych
22 lutego 2017 r. | 12:34
38

Kazimierz Baran został przewodniczącym Terytorialnej Komisji ds. referendum w Pankach. Na jego zastępcę z ramienia Wójta wybrano wierną i oddaną Elżbietę Wachowską.

Członkami tej komisji zostali: Angelika Katarzyna Antończak, Agata Anna Brzęczek, Dorota Lida Doruchowska, Iwona Grabarczyk, Marta Majczyna i Iwona Janina Radzioch.

Z kolei składy obwodowych komisji znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI
38 odpowiedzi na “Ludzie Wójta w komisjach referendalnych”

 1. Wróż Maciej pisze:

  którzy to ludzie wójta Panie redaktorze????

 2. Krzychu pisze:

  Wójt ma tylko 10 członków w komisjach a inicjatorzy 20.
  O co chodzi?

 3. Krzychu pisze:

  Wystarczy spojrzeć jakich członków do komisji powsadzali zwolennicy referendum. Całe rodziny: siostry Krzak, małżeństwo Chyra, szwagierki od Antończaków, matka z córką Kempowe, ojciec Baran z córką.
  To się nazywa kumoterstwo.

  • Jarosław Brzęczek pisze:

   Szanowny “Krzychu”

   Nie ma tutaj żadnego kumoterstwa. Wbrew temu co Ci się wydaje, żadna z osób, które są w tych komisjach nie pieje z zachwytu, że musi spędzić niedzielę od 6 rano do północy w związku z pracą w obwodach czy gminie.
   Nie wiem ile dokładnie jest płacone za “referendum”, jest to bodajże połowa kwoty z wyborów samorządowych – nie chce mi się tego sprawdzać – to nie są dane “tajne” – chcesz, sprawdź sam. Można więc przyjąć ponad wszelką wątpliwość, że za szkolenie – na którym musieli być plus spędzenie większości czasu w niedzielę na nudnej, chociaż odpowiedzialnej pracy otrzymają kwotę rzędu 120zł do 150zł. Każdy mógł się zgłosić.

   Idą tam w poczuciu obowiązku, żeby doprowadzić sprawę do końca – niezależnie od finału. Gdy jednak czyta się takich internetowych trolli, którzy nie znają nawet znaczenia słowa “kumoterstwo”, łatwo wywnioskować, że wiele osób o podobnej świadomości jak Ty, woli anonimowo ich opluć, a do referendum nie pójść, bo i po co? Przecież ani Wójt, ani Rada nic Ci nie zrobili – prawda?

   Nie przyjdzie Ci nigdy do głowy, że wpływ ich decyzji i opinii o nich może się bezpośrednio przekładać na sprawy związane z Twoim życiem w tej gminie. To, że wielu nie chce współpracować z naszym włodarzem niestety będzie się odbijało na inwestycjach, środkach itp. Nawet bliscy obecnemu wójtowi znajomi, gdy się odwróci wytykają go palcami, kpią ile wlezie na dożynkach, festynach czy spotkaniach. Niemal się z tym nie kryją. Oficjalnie podają rękę, poklepują po plecach i zagadują, ale w ich oczach widać zażenowanie.

   Jako człowiekowi, należy Jemu współczuć, że musi to przeżywać. Niestety jako wójt nie reprezentuje siebie. Reprezentuje mnie, moją żonę, córkę, syna, matkę, sąsiadów i wszystkich mieszkańców. Dlaczego mamy się wstydzić za to co się wydarzyło w związku z filmem i kolejnymi aferami w gminie na przestrzeni pół roku?

   Powinien był ustąpić sam, jak każdy człowiek honoru przyłapany na czymś wstydliwym. Nie zrobił tego, więc trzeba mu pomóc

  • Jarosław Brzęczek pisze:

   Siostry Krzak idą do komisji ze strony Rady Gminy, nie inicjatorów referendum. Czytaj dobry człowieku ze zrozumieniem.

  • Krzychu pisze:

   To ty niedobry człowieku czytaj ze zrozumieniem. Nie napisałem “inicjatorzy” tylko “zwolennicy”. To chyba różnica.
   I popatrz najpierw na swoje marne życie, żeby móc kogokolwiek oceniać.

  • JARO pisze:

   Jarku, ale smucisz , przeczytaj sobie ze zrozumieniem to co napisałeś i może sam zrozumiesz jakie piszesz dyrdymały , a co do honoru to każdy mądry człowiek miałby go głęboko w d…e inkasując co miesiąc 8700,00 zł brutto bez żadnej odpowiedzialności

  • Krzychu pisze:

   Zapomniałem odpowiedzieć na pytanie. Nie mogę powiedzieć, że wójt i rada mi nic nie zrobili bo bym skłamał. Zrobili dużo wiecej dla Panek przez ostatnie lata niż poprzednicy. Trzeba być ślepym, żeby tego nie widzieć. A skoro zrobili dla Panek to również dla mnie bo tutaj mieszkam.

  • Krzychu pisze:

   Do Brzęczka:
   “Kumoterstwo – wzajemne popieranie się ludzi związanych przynależnością do jakiejś grupy czy pokrewieństwem, zwykle dla osiągnięcia pozycji społecznej lub korzyści materialnych, nie opierające się na ocenie wartości tych osób, lecz na fakcie znajomości”.
   Pasuje jak ulał.
   Czegoś jeszcze nie rozumiesz? To uzupełnij edukację bo chyba dużo masz do nadrobienia.

  • Jarosław Brzęczek pisze:

   “KRZYCHU”
   Moje marne życie mi odpowiada – bo jest moje. Twojego nie oceniam, bo nie zechciałeś wykazać się odwagą napisania pod własnym nazwiskiem i niełatwo ocenić anonima. Widać to dyshonor popierać wójta i radnych własnym nazwiskiem. Nie dziwię się 🙂
   Jestem za to przekonany, że będziesz pluł i ujadał nadal – anonimowo, jak każdy tchórz 🙂

  • Wróż Maciej pisze:

   Panie Jarosławie z całym szacunkiem, ale “Brzęczymucha” ma coraz więcej wrogów i to on raczej pluje i ujada…

  • Krzychu pisze:

   Posłuchaj Brzeczek.
   Nie wstydzę się swojego nazwiska, jestem z niego dumny, jednakże jest wartością i własnością rodziny, tylko moje jest imię i je widzisz. To wystarczy. Jeżeli chcesz mnie ocenić, to proszę:
   Na to co mam ciężko pracuję, mam własny dom na który zapracowałem, długów nie mam, przed komornikami nie muszę się ukrywać, nikomu nie jestem winna nawet centa dzięki czemu spokojnie mogę spojrzeć w lustro i ludziom w oczy. Żyję uczciwie. Edukacji nie zakończyłem w połowie zawodowki, za to mam skończone dobre studia., to zapewniło mi dobrą pracę. Ale przede wszystkim ZNAM SWOJĄ WARTOŚĆ i nie muszę nikogo poniewierać, żeby zniżyć go do swojego poziomu.

  • Zdzichu pisze:

   Chyba jednak nie żyjesz uczciwie skoro wstydzisz się nazwiska.

  • Jarosław Brzęczek pisze:

   No i co “Krzychu” – nie plujesz jadem?
   W jednym zdaniu jesteś mężczyzną, w drugim kobietą, nie musisz się zniżać do niczyjego poziomu, żeby nim poniewierać, a jednak próbujesz to robić, to jak w końcu z tym poziomem 🙂

   Ja też domu nikomu nie ukradłem, mam własny i za własne pieniądze. Żadnej osobie nic nie jestem winien, szkoły na poziomie połowy zawodówki też nie przerwałem. Ludziom w oczy patrzę śmiało, a tchórzom mówię wprost, że wstydzą się podpisać i powody nie mają tu żadnego znaczenia.

   Panie Wróż, to co pisze na mój temat Pan Zalski jest mi równie obojętne jak opinie różnych bezimiennych wróżów i innych wam podobnych.

   Mam swoje zdanie i wypowiadam je pod własnym nazwiskiem, żeby się nie skundlać jak anonimowi tchórze. Bardziej szanuję Zalskiego mimo jego inwektyw pod moim adresem niż różnych Krzychów, Wróżów i wam podobnych komentatorów z podkulonymi ogonami, o nieokreślonej płci ludzi bez właściwości.

 4. JARO pisze:

  Ludzie którzy mają jeszcze jakiś ” honor” to byli UB-ecy i SB-ecy !

 5. Wróż Maciej pisze:

  Panie Brzęczek żadna osoba nie pieje z zachwytu… ale też żadna osoba nie została tam na siłę zaciągnięta, więc proszę sobie darować te ubolewania nad straconą niedzielą!! to wybór ludzi czy idą czy nie i na kogo głosują, myślę, że zwolennicy wójta i jego osiągnięć powinni zostać w domu i celebrować niedzielny wypoczynek 🙂 🙂 🙂

  • Janek pisze:

   Masz rację niech barany zostaną w domach i płacą haracz na Pankowską “elytę” a basior nakręci dalszy ciąg sex przygód.

 6. Capone pisze:

  Brawo Panowie. Dobrze pojechaliście reporterkowi . Karjerowicze od siedmiu boleści. Ich czas już przemija.

 7. Wróżka pisze:

  Panie redaktorze ta fotka na początku artykułu świadczy o tym, że już czas na emeryturę dla tej starszej pani a pierwszego planu fotki . Co ona jeszcze robi w tym urzędzie nawet te rozpuszczone cienkie kłaczki nie są w stanie ją odmłodzić . Może nowa władza coś z tym zrobi.

  • Z Panek pisze:

   Ale ona ma chyba 55 lat, więc jeszcze kilka lat ma do emerytury

  • Wróżka pisze:

   o……. myślałam ,że dużo więcej

  • Z Panek pisze:

   Swoją drogą Wróżka nabijasz się z kogoś a sama jesteś brzydka i dobrze o tym wiesz .

  • Wróżka pisze:

   Jesteś w błędzie ,ale masz prawo mieć takie zdanie o osobie której nie znasz ……he he he

  • Z Panek pisze:

   Tego nie wiesz, czy znam czy nie. Ale wyglądu jestem pewien, więc naprawdę uwagi na temat wyglądu pozostaw dla siebie, a kompleksy rozładuj w inny sposób. He he

 8. JARO pisze:

  Do: Krzychu
  Czytając Twoją odpowiedź do Brzęczka , to radziłbym mniej emocji , a więcej rozwagi , bo podajesz w wątpliwość swoją edukację pisząć : o swoim imieniu , że jesteś dumny ze swojego nazwiska , z domu na który zapracowałeś , z ukończenia studiów no i to co najważniejsze co napisałeś (- łaś ) : “nikomu nie jestem winna nawet centa” i teraz pytam ? winna czy winny ? odległość A od Y na klawiaturze jest dość duża !

  • Krzychu pisze:

   Gdybym pisał na klawiaturze to i owszem, ale w telefonie wybiera że słownika i często zamienia wyrazy więc nie knuj kolejnej teorii spiskowej. I zapewniam, że w dowodzie mam wpisaną płeć – M.

 9. JARO pisze:

  Do : Krzychu
  Wiesz że Ty i ja i większość tu na forum jesteśmy słabymi i małymi ludźmi , bo boimy się samokrytyki , a dlaczego ? bo widocznie nie jesteśmy krystaliczni ! Dlatego wielki szacunek dla pana Brzęczka że pisząc tu się podpisuje .

 10. robert pisze:

  Pan Brzeczek się podpisuje bo jako dziennikarz nie przejmuje się czy będzie miał jeden hejt mniej czy więcej, a nagonka na niego juz przecież trwa. Też nie jest krystaliczny i obiektywny… Kiedy tutaj ujawniono maly skandalik z umorzeniem sporej kasy Panstwu Pilarzom nie wspomniał ani słowa bo w gazecie reklamy Atheny są systematycznie. Dlaczego??? Obiektywizm???

 11. Jarosław Brzęczek pisze:

  Robert – o Firmie Bud-Met nie napisałem ani słowa, a reklamy tej firmy nie miałem w gazecie nigdy. O Pilśniaku nie napisałem ani słowa, a reklam tej firmy również nie mam i raczej miał nie będę. Tak samo nie wypowiadam się o Pilarzu i innych.

  Prywatne interesy ludzi nie interesują, tak samo jak ich życie. Jeśli potrafią robić pieniądze na współpracy z urzędami gmin, miast itp. to bardzo dobrze. To urzędnicy mają być przejrzyści, bo pracują za pieniądze z naszych podatków. Oni mają pilnować, żeby nie być skorumpowanymi. To IM należy patrzeć na ręce i to właśnie robimy, jako gazeta.

  A w kwestii hejtu, co mnie może obchodzić zdanie anonimowych ludzi, którzy nic o mnie nie wiedzą? Zdanie ludzi, na których mi zależy – od wielu lat znam, a byle kto mnie w stanie obrazić nie jest. Jak są odważni niech piszą – nawet anonimowo 🙂
  Każdy naruszający moje osobiste dobra jest natychmiast zgłaszany do prokuratury, a stamtąd do sądu o ściganie. Mnie jest obojętne czy zgłoszę jednego – jak dotychczas Andrzej Zalski – wydawca Nowin Kłobuckich, czy stu. I nazwiska lub ich brak nie mają znaczenia. Każdy w Internecie ma IP, po którym zostanie znaleziony, więc zachęcam do wylewania szamba i hejtu na mnie 🙂

 12. robert pisze:

  chodzi mi tylko o to, że czy Pana czy tysiąc innych ludzi, łączą jakieś znajomości, układy, normalna rzecz, ale jako dziennikarz musi Pan pisać o wszystkim niezależnie czy Pan kogoś darzy sympatią czy nie. Dla mnie to trochę przegięcie z tym umorzeniem było, tymczasem rozeszło się bez większego echa. Przykład mega kolesiostwa we współpracy przedsiębiorcy z UG

 13. Jarosław Brzęczek pisze:

  Robert – takie same układy, jak z Panem Pilarzem, łączą mnie w Pankach i gminie z 1000 ludzi, a może i więcej. Wiem jak się nazywa, gdzie mieszka i że prowadzi firmę.
  Staram się pisać o sprawach ważnych, a nie didaskaliach. Umorzenie podatku człowiekowi, który buduje w Pankach i zatrudnia “x” ludzi jest wręcz w mojej ocenie powinnością Gminy, bo przedsiębiorcy rozwijają ten teren i dają zatrudnienie ludziom. Nie ma to związku moim sympatiami itp.

  Co innego jawne oszustwa i wykorzystywanie stanowisk dla uzyskania korzyści materialnych dla urzędników. To należy piętnować.

  Skoro więc jest udowodnione, że naruszono prawo – to osoby będące za to odpowiedzialne powinny odejść.
  W Japonii honorowi ludzie popełniliby seppuku. U nas okazuje się, że nic wielkiego się nie stało. Podpis tu, podpis tam… bez znaczenia. Film taki czy inny…, to nie ja. Dyrektor Krzak czy Kowalska – co za różnica. Jedna obietnica mniej czy więcej – kto to sprawdzi.

  Problemem jest władza w rękach takich ludzi. Niech ją przejmie ktokolwiek, byle UCZCIWY i dobry gospodarz.

 14. robert pisze:

  Skoro buduje w Pankach i zatrudnia tyle ludzi powinno go stać na płacenie podatków. Chodzi mi po prostu o czystą sprawiedliwość. Jest rzesza ludzi którzy ciężko wiążą koniec z końcem ale to co powinni płacić tj. podatki płaca. Jeśli umorzenia w takich sytuacjach są powinnością niech każdy przedsiębiorca z Panek się o nie stara a biedniejsi niech płaca. Nie pojęte jak dla mnie

 15. robert pisze:

  Jeszcze coś- wiem, jakie błędy popełnił Praski i nie rozgrzeszam go absolutnie z tego, chodzi mi tylko o to umorzenie, bo jak dla mnie to również spore nadużycie!!! Kolejne z wielu…

 16. Andzia pisze:

  Krzychu vel. wachowska. I wszystko jasne.

 17. Mateusz pisze:

  Nie jestem z gminy Panki tylko wreczyca macie bardzo dobrego wójta który naprawdę dużo zrobił dla waszej gminy i to widać gołym okiem i wy jeszcze na nim psy wieszacie ludzie czy wy jesteście normalni takich ludzi powinno się szanować ale zawsze możecie trafić gorzej i jeżeli odwolacie Pana Praskiego to wam tego życzę i niech rozwali i zniszczy zadluzy te Panki. Pozdrawiam normalnych ludzi z Panek którzy są przeciw odwołaniu Wójta.

 18. Z panek pisze:

  Angelika Antonczak żona głównego zwolennika referendum Arkadiusza Antonczak ,Iwona Grabarczyk siostra Arkagiusza Antonczak czy to nie KUMOTERSTWO ???czy to nie ludzie opozycji???jestescie stronniczy widzicie tylko stronę wójta a przeciwnicy tez szykują sobie miejsca

  • Iwona Grabarczyk pisze:

   O ile mi wiadomo to na chwilę obecną posadę posiadam i proszę nie insynuowac, że “szykuję sobie jakieś miejsce”. Nawet gdybym w przyszłości musiała szukać innej pracy, z pewnością moje CV nie trafiłoby do Urządu Gminy w Pankach- a dlaczego, to już zachowam dla siebie,aby nikogo nie urazić . Jeśli chodzi o kumoterstwo to znam wiele innych przykladow z najblizszej okolicy, a nawet z Urzędu Gminy (bo chyba tam Pani pracuje?),gdzie kumoterstwo jest stosowane na wieksza skalę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *