zachmurzenie duże
12°
12°
sobota
Reklama
fot. SP w Konieczkach
Maskpol dostarczy środki materiałowe do hełmów
07 sierpnia 2019 r. | 09:22
0

Zakończyło się prowadzone przez 2. Regionalna Bazę Logistyczną postępowanie, mające wyłonić dostawców technicznych środków materiałowych do hełmów: kompozytowego wz. 2005, wojsk aeromobilnych HA-03, stalowego 1967/75.

W czasie, gdy pojawiają się kolejne doniesienia na temat przedłużenia w pełnieniu obowiązków obecnemu p.o. prezesa Adamowi Ogrodnikowi, zrealizowano postępowanie w procedurze ograniczonej i rozdzielono je na trzy zadania - po jednym dla każdego typu hełmów. W przypadku dwóch pierwszych zadań (dla hełmu kompozytowego wz. 2005 i wojsk aeromobilnych HA-03) niezbędne było posiadanie przez wykonawcę aktualnej koncesji uzyskanej w myśl ustawy z dnia 22.6.2001 r. o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym obejmującą uprawnienia do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie WT VIII. Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego „Maskpol” S.A. za pierwsze zadanie otrzyma 65 350,89 złotych z VAT, natomiast za drugie 836 451,66 również brutto. Dostawy środków technicznych do hełmów stalowych zrealizuje inna firma z branży zbrojeniowej, Biwar Sp. z o.o z Biskupca, o czym poinformował Defence24. Jak wynika z doniesienia, hełmy stalowe będące na stanie WP zostaną zmodernizowane za ponad milion złotych. Pytanie ile w zamian za modernizację hełmów można byłoby wyprodukować nowoczesnych hełmów kompozytowych na przykład w Maskpolu i czy jest zasadne „modernizowanie” hełmów z lat 1967/75?

JAROSŁAW BRZĘCZEK
Klobucka.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *