zachmurzenie umiarkowane
25°
25°
sobota
Reklama
Google Street View - Google Maps
Mąż podwykonawcą żony, a droga wciąż niegotowa
07 listopada 2016 r. | 11:02
27

Żona wynajmuje męża jako podwykonawcę do wykonania inwestycji w wygranym przetargu, który został ogłoszony 27 lipca, zakończony 12 sierpnia, na który umowa miała zostać podpisana do 11 września, a została 21 września, termin prac miał zostać ukończony 14 października (zgodnie z ogłoszeniem przetargu), a z umowy (podobno) wynika, że inwestycja ta miała zostać wykonana do 30 października. Dziś, tj. 7 listopada prace nadal trwają.

O co chodzi? Strasznie to pogmatwane. Ale może od samego początku. Poniżej małe kalendarium.

27 lipca zostaje ogłoszony przetarg na przebudowę (modernizację) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Aleksandrów (źródło TUTAJ).

12 sierpnia zostaje zakończone przyjmowanie ofert na przetarg na przebudowę (modernizację) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Aleksandrów (źródło TUTAJ).

30 sierpnia firma BUD-MET BIS Małgorzata Kałmuk skierowała do Urzędu Gminy Panki pismo, w którym informuje, że zamierza skorzystać z podwykonawcy. Nie pada nazwa firmy, która będzie podwykonawcą, ale w załącznikach dołączona zostaje polica OC oraz CEIDG firmy BUD-Met Jarosław Kałmuk.

11 września powinno zostać udzielone zamówienie zwycięzcy przetargu, zgodnie z pkt. IV.4.5 ogłoszenia nr 164679 - 2016; data zamieszczenia: 27.07.2016 r. BIP UG Panki - termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert). Zakończenie przyjmowania ofert nastąpiło 12 sierpnia (źródło TUTAJ).

21 września pojawia się ogłoszenie o udzieleniu zamówienia na przebudowę (modernizację) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Aleksandrów. Zwycięzcą zostaje firma P.U.H. BUD - MET BIS, Panki, ul. Częstochowska 44A, 42-140 Panki (źródło TUTAJ).

14 października powinna zostać oddana nowa droga w Aleksandrowie, zgodnie z ogłoszeniem nr 164679 - 2016; data zamieszczenia: 27.07.2016 BIP UG Panki, pkt. II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Zakończenie: 14.10.2016 (źródło TUTAJ).

Pod jednym z moich artykułów pojawiają się komentarze (prawdopodobnie urzędnika bądź przedstawiciela firmy Bud-Met BIS) o tym, że zgodnie z umową termin oddania prac mija 30 października 2016 roku (umowy nie widziałem, postaram się ją zdobyć).

7 listopada - droga nadal nie jest oddana. Prace trwają.

Pozwoliłem sobie zapytać prawnika, czy tego rodzaju przekraczanie terminów jest zgodne z prawem. Wkrótce dodam jego odpowiedź.

Poniżej pismo z 30 sierpnia od Małgorzaty Kałmuk (BUD-MET BIS) do UG Panki, z którego wynika, że podwykonawcą prac będzie firma jej męża - BUD-Met Jarosław Kałmuk.

Ocenę całej sytuacji pozostawiam Wam.

PAWEŁ GĄSIORSKI

budmet-budmetbis-aleksandrowi27 odpowiedzi na “Mąż podwykonawcą żony, a droga wciąż niegotowa”

 1. Z Panek pisze:

  Skoro nie zostały dotrzymane terminy wynikające z przetargu, to moim skromnym zdaniem przetarg ten powinien zostać unieważniony i rozpisany raz jeszcze. Może mnie ktoś wyprowadzić z błędu? Skoro Gosia bierze Jarka za podwykonawcę, to można to było zrobić taniej. W takim razie, jakie firmy stanęły do przetargu?

 2. Tomasz pisze:

  Tutaj masz liste startujących firm http://www.bip.panki.pl/upload/20160906151902elk85kocnq15.pdf
  Teraz warto by sprawdzić czy i jakie zmiany w projekcie zostały zmienione. czy materiał został odpowiedni użyty do wykonania podłoża, czy asfalt jest odpowiedniej struktury i grubości bo później będzie płacz że kury rozgrzebały.

 3. loslobos pisze:

  Mogą wszyscy pisać gminapanki.pl klobucka.pl, nowiny i kto tam chce. póki się nie znajdzie ktoś co zbierze dokumenty do kupy i nie pojedzie do prokuratury, to w gminie wiedzą że nikomu włos z głowy nie spadnie.

 4. Jamuz pisze:

  Trzeba to zgłosić do prokuratury!

 5. Wróżka pisze:

  Sprawa jest prosta nie wywiązano się z terminu , należ zapłacić odszkodowanie gminie.

 6. @rtur pisze:

  Takimi sprawami Panie Gąsiorski nie powinny zająć się odpowiednie organy w celu sprawdzenia sprawy?

 7. Obserwator pisze:

  Znów Redaktorze kolejne kłamstwo.Czy Pan w ogóle zna prawo Zamówień Publicznych-wiec Panu przybliże Firma która nie ma odpowiedniego doświadczenia korzysta z zasobów podmiotu który takie doswiadczenie ma !.I tu Pan upatruje sie sensacji na swoją miare. Jeżeli Pan by sprawdził (czego oczywiście nie zrobił) To wiedziałby Pan że w dokumentach przetargu Bud-Met Bis wskazał że będzie korzystał z doświadczenia i zasobów sprzętowych Firmy Bud-Met .Tu Pan oczywiście znów dopatruje sie spisku i afery -pytanie dlaczego???. Wykonawca nie krył na żadnym etapie że bedzie korzystał z pomocy Bud-Metu. Prawo publiczne wymaga doswiadczenia a jezeli firma sama go nie ma to posiłkuje sie innym podmiotem gospodarczym . Umowe dostarcza sie do wymaganego terminu po podpisaniu Umowy z Wykonawcą .Co w tym wypadku również zostało zrobione w terminach. Sensacja szukana przez Pana nie istnieje!
  Myśle że najlepiej nie robić w ogóle inwestycji po co? Po to żeby Pan wszystkich w koło krytykował a może ktos powinien Pana prace krytykować zamiast urzedników, wykonawców itd.
  Przeciez tym ludziom odechciewa sie wszytskiego dla takich ludzi jak Pan którzy szukają taniej sensacji wszytko co powstanie w Gminie Panki bedzie ZŁE!!
  Panie Reaktorze i jeszcze jedno powoływanie fikcyjnych kont piszących komentarze to żenujące-Pan się w końcu zapracuje!!

  • Z Panek pisze:

   Jarku chyba mylisz pojęcia. Żona miała umowę podpisać do 11 września, skoro jej nie podpisała to przetarg powinien zostać unieważniony. Zrobiliście drogę, wszystko zapewne zostanie sprawdzone pod kątem ilości i wielkości. A kwestia wykonywania przez was tej inwestycji bez unieważnienia przetargu będzie z pewnością sprawdzane przez odpowiednie ograny. Panie redaktorze proszę zadbać o ten detal.

  • Z Panek pisze:

   Jarku jeszcze coś. Jak masz jakieś inne fakty lub dokumenty, to przedstaw je. Na tej stronie są dokumenty oficjalne, a u was tylko słowa. Wygraliście już tyle przetargów, podejrzanie wiele za czasów Praskiego.

 8. szef pisze:

  jarek przestań płakać

 9. Antek pisze:

  Kolejny nierzetelny pseudo – nius. Pochwal się Pan swoim ciekawym życiem. Chętnie poznamy czym Pan się zajmował zanim uciekł do Cisia.

 10. do Antka pisze:

  Antek przestać odwracać kota ogonem, nie interesuje mnie co robi redaktor tylko co robią budmety i sławny wójt. Z tego co wiem to redaktor nie startował w przetargach, chyba że się mylę ale z pewnością nie

 11. Krzysztof pisze:

  A kto robił rynek w tym roku w Truskolasach? czy ktoś wie jak to była firma?

 12. ziutek pisze:

  Ludzie to jakis obłęd wszyscy we wszystkich widzą problem .Opamiętajcie sie -nagrywacie ,piszecie weżcie sie za robote bo chyba macie za duzo czasu wolnego.

 13. krzysztof pisze:

  Do Antka-popieram może zamieścić ciekawe opisy z przeszłośći Redaktora co robił ,jakimi brzydkimi rzeczami sie zajmowała zanim wylądował w Cisiu???

 14. Witek pisze:

  ja mam dużo czasu razem z kolegą Czesławem i będziemy sobie pisać czy to się wam podoba czy też nie! I tak do wyborów!

 15. Jacenty pisze:

  Iza z czego się śmiejesz jak nie wiesz, blondynka jesteś?

 16. Kandydat pisze:

  Popieramy Redaktora i Nowiny Kłobuckie ! Gmina dziękuje Wam Panowie

 17. Sławek pisze:

  Czy jest tu ktoś z Truskolas?

 18. @rtur pisze:

  Brawo Panie Gąsiorski. Niech Pan trzyma cały czas ręke na pulsie. Mieszkańcom należy się rzetelna informacja i wreszcie powstał portal z prawdziwego zdarzenia.
  Jeszcze raz gratuluje i życzę zapału do dalszej pracy!!!

 19. Wróżka pisze:

  Panie redaktorze wszystko co Pan pisze jest oparte o fakty . Wszyscy ci ,którym to pisanie nie odpowiada lub widzą w nim prawdę , pewnie boją się. Kto z nas z czasów młodości ma czyste sumienie ; nie ma takich . Proszę o dalsze wywody .Jest Pan niezły w tym co robi .Serdecznie pozdrawiam i życzę sukcesów.

 20. z truskolas pisze:

  Odpowiadając na pytanie o wykonawcę rynku w Truskolasach odpowiadam iż była to również firma budmet, z nieoficjalnych informacji wiem że i również tutaj mogło dojść do zmowy przetargowej tj. Wybrania oferty drozszej przez wycofanie się najniższej oferty. Jeśli chodzi o jakość to chyba większość mieszkańców ma jakieś zastrzeżenia do wykonania drogi… Niestety gmina Wręczyca to również sitwa i korupcja goniaca korupcję. Tutaj można wymienić również radnego truskolas Pana K. Który zyskał śliczną drogę dojazdową do domu wybudowanego przy współfinansowaniu ze środków UE…. Nie jesteście sami w tym kotupcyjnym bagnie

 21. Anna pisze:

  Ha Ha Ha! Brawo Panie “Redaktorze”! Usuwanie niewygodnych komentarzy ukazuje w jak bardzo rzetelne mamy “nasz” portal! Brawa!! Czyżby karalność redaktora była tak bardzo niewygodną informacją?

  • r pisze:

   Drogi “Anna” (pozostałych nicków nie będę wymieniać),
   nie wiem o jakiej karalności piszesz, tym bardziej o usuwaniu czegokolwiek.

   pzdr
   PG

  • Anka pisze:

   Anna – jak karalność tak moralność…

 22. Iza pisze:

  A gdzie moj usunięty komentarz jezeli Pan niec usuwa ??nawet Jacenty odpowiada a mojego wpisu nie ma

 23. Do z Truskolas pisze:

  jak to możliwe, że BUDMET wykonywał jako podwykonawca przecież został wykluczony? Czy ktoś wie czy zwrócono mu wadium?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *