zachmurzenie duże
-1°
MWM Brzesko
Mieszkańcy już płacą więcej za odbiór śmieci!
24 sierpnia 2022 r. | 09:00

Na wniosek Wójt Urszuli Bujak, Rada Gminy Panki podniosła opłaty za odbiór odpadów komunalnych. Od 1 sierpnia mieszkańcy gminy Panki za śmieci zapłacą nowe wysokości stawek.

Za śmieci segregowane jest to opłata w wysokości 28 zł od osoby, a za śmieci niesegregowane 56 zł. Dla osób kompostujących odpady, miesięcznie jest zniżka 1 zł.

Dotychczas za śmieci segregowane mieszkańcy płacili 25 zł.

8 odpowiedzi na “Mieszkańcy już płacą więcej za odbiór śmieci!”

1. Lolo pisze:

Widać wójt dba o dobro przedsiębiorców bardziej niż o swoich obywateli.Chory kraj

2. Gibon pisze:

Może czas wybudować swoje ujęcie wody, bo gminy sąsiednie takowe posiadają i mają dużo mniejsze stawki za wodę!!!!!!

• mieszkańcy pisze:

Gibon ta wzmianka dotyczy śmieci , a nie wody , co do ujęcia wody to myślę że pan Czesław trzyma rękę na pulsie i dzięki jego inicjatywie za niedługo też będziemy mieć swoje ujęcie .

3. Czesław pisze:

Redaktorze podniosła to rada gminy z przewodnicząca Gierak na czele a nie wójt, wójt nie ma takich kompetencji.

4. Fred pisze:

Cena za wywóz odpadów jest konsekwencją przetargu i stawek w nim zaproponowanych. Gmina na tym nie zarabia, jak każda z resztą.