zachmurzenie duże
wtorek
Reklama
Mostek w Pankach
13 lipca 2018 r. | 13:06
28

Jak wygląda mostek, którym codziennie chodziły dzieci do szkoły, chodzicie do Polomarketu? Fatalnie. Zobaczcie na filmie, jak zaniedbane jest przedłużenie ulicy Słonecznej z ulicą Wspólną w Pankach.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Most w Pankach

Gepostet von GminaPanki.pl am Freitag, 13. Juli 2018

 28 odpowiedzi na “Mostek w Pankach”

 1. Lolrk pisze:

  To jest od lat tak zaniedbane. I za poprzednich wójtów tak samo. Z tego co wiem ma on być teraz wyremontowany. Na siłę Pan szuka sensacji

  6
  37
 2. Tadek pisze:

  Pani posrana sołtys na sesji twierdziła że taki stan mostu to jej zasługa, widać jaki wysoki poziom jest pani soltys dupowlaza.

  36
  3
 3. Krzychu pisze:

  Most ma być nowy budowany więc jeszcze na szybko sensację chcą wzbudzić bo to ostatni gwizdek żeby jeszcze szumu narobić

  3
  31
  • Lechu pisze:

   Tu się już nie da większego szumu narobić,
   Bodzio z Elą Boboli wszystkich ☺

   34
   1
  • Sąsiadka pisze:

   Nie smacznie starszej Pani psuć opinie.przynajmniej stara się działać w imieniu ludzi.a na drugi raz trzeba słuchać uważnie o czym się mówi na sesji a nie tylko obgadyqać innych ludzi

 4. GAJowy pisze:

  A gdzie ten strumień/fala/rzeka/morze pieniędzy dla gminy jak zapowiadał wójt na łamach tego … no niech będzie broszurki wydawanej przez dwóch bardzo miłych i przystojnych panów?

  33
  3
 5. Rozczochrana pisze:

  Muszę się przyznać, że cały misterny plan w piz.., dobrze że zielona góra czy wierzchołek został to będzie co robić …

  34
  1
 6. Jarosław Brzęczek pisze:

  Tutaj nie chodzi o to, żeby robić na siłę szum wokół zdezelowanego mostu. Nie ma znaczenia most, który za chwilę będzie wymieniony na większy i nowoczesny i pełna zgoda co do tego, że wcześniej nie był on przez żadnych wójtów odnawiany. Na siłę i za wszelką cenę to teraz, na pół roku przed wyborami aktualne władze chcą pokazać wszystkim ile zrobili dobrego dla mieszkańców. Gdyby nie to, że jest strach przed utratą stanowiska, to pewnie nadal niewiele by się działo. Przyjdzie czas, żeby pokazać ile udało się zrobić z obietnic przedwyborczych. Na razie to wychodzą wszystkie zaniedbania z ostatnich lat. Nikt się nie chce przyznać do decyzji w sprawie wyłączenia reaktora i doprowadzenia do ogromnych kosztów w oczyszczalni. Nie ma winnych w sprawie lewego podłączenia – jest jedynie prywatny właściciel, który z niego przez lata korzystał. Pytanie jak do tego doszło, że władze gminy nie wiedziały o tych praktykach?

  Jeszcze ważniejsze w mojej ocenie pytanie – dlaczego najważniejsza urzędniczka w gminie mimo wszystkich dowodów wskazujących na konkretnego sprawcę na sesji rady gminy próbowała przekonywać, że winnych może być więcej i należy ich szukać w Przystajni, a może nawet na Konieczkach – naiwność?
  Kolejne pytanie – jak to jest, że posiadając wiedzę udowodnioną ponad wszelką wątpliwość, iż do kosztownych dla budżetu gminy i związku nadużyć doszło ze strony określonego przedsiębiorcy – nadal urząd wydaje u niego publiczne pieniądze na organizację spotkań i noclegi dla delegacji ukraińskiej i radnych?

  Zaniedbania, oportunizm, zarzuty o mobbing, trwonienie publicznych środków na chybione i nietrwałe projekty jak leśna droga pomiędzy Konieczkami, a Zwierzyńcem Trzecim, o której pisano “ważna arteria komunikacyjna dla mieszkańców”… Kilkadziesiąt tysięcy wyrzucone w błoto. Zostały tam same dziury. Drogi gminne w fatalnym stanie, dziurawe, nierówne, zniszczone, brak chodników, brak oświetlenia ulicznego, brak od dwóch miesięcy wody w Żerdzinie i Koskach, gdzie dostarcza się ją w beczkach… To jest prawdziwe oblicze upadku tej gminy i jej włodarzy. Nieudolność, fałszerstwa, ukrywanie dokumentów, wielotysięczne premie dla urzędników, kłamstwa, ciągłe procesowanie się z mieszkańcami gminy, unicestwienie orkiestry dętej, zaniedbania na hali sportowej i wysuwane oskarżenia wobec jej gospodarza…

  To jedynie drobne przykłady, bo przecież można mnożyć wpadki i nieudolne próby ich tłumaczenia – to nie ja w tym filmie, w galerii urzędnicy byli prywatnie, jak nie ma wójta i sekretarz w gminie, to są inni którzy rozwiążą każdy problem interesantów… wydatki, szkolenia, wyjazdy do Szczyrku, Wisły, Ustronia, na Ukrainę… na dwa, trzy dni kilka razy w roku.

  Podsumowując – nikt nie szuka dziury w moście. To jedynie przykład, że ta gmina zmarnowała ostatnie osiem lat i teraz w pół roku próbuje zatuszować braki na wszystkich polach, a to niemożliwe i wyjątkowo drogie, bo w końcu mamy rok wyborczy i firmy o tym wiedzą, dlatego nie ma ścieżki rowerowej w Zwierzyńcu, bo zamiast 300 tys. miała kosztować niemal milion złotych. Dlatego nie ma kilkuset solarów dla mieszkańców – bo urzędnicy chcieli kosztem innych “wyrwać” miliony złotych – jak mówią dla dobra mieszkańców. Gdzie te miliony? Gdzie te inwestycje?

  Teraz znów wojna o nic ze szkołą w Pankach – gminy nie stać na 20 godzin świetlicowych dla dzieci. Od trzech lat co roku te same boje Wachowskiej z dyrektor Renatą Tomczyk. Pokazanie, kto tu rządzi przez siedem miesięcy w roku, by ostatecznie ugiąć się po wskazaniu przez Wojewodę i Kuratorium złamania prawa i na wyścigi – gdy telewizja puka do gabinetu załatwiania nierozwiązywalnego problemu, który się samemu stworzyło…

  W mojej ocenie sekretarz tej gminy jest do natychmiastowego zwolnienia z pracy, a wójt gdyby miał honor, nie powinien więcej startować w wyborach.

  47
  1
  • Jarek pisze:

   I od siebie dodam do tej zatrważającej listy ostatni przebój. PANKOWISKO, które dzięki prywatnej inicjatywie i ogromnej pracy wielu ludzi działało kilka lat i promowało naszą gminę w całej Polsce. NIE ODBĘDZIE SIĘ!!!!!!!!! I nie mówcie mi że muzyka się komuś nie podoba. Taka impreza nie wszędzie się zdarza, a nawet mimo jakiejś uciążliwości dla mieszkańców stała się stałym wydarzeniem w sierpniu. To niemal pewne że decyzja o odwołaniu była związana z naszymi włodarzami i z ich działalnością – scena, lans na wilka itp. Bardzo smutno……. No ale jak głosił zawsze Bodzio ZGODA BUDUJE NIEZGODA RUJNUJE………………………….

   33
   1
 7. niorek pisze:

  W przyplywie tych zaniedban rada powinna zlozyc wniosek do prokuratury na wojta o narazenie swiadome gminy na straty olbrzymich rozmiarow bo kary dla wios oraz naprawa oczyszczalni moze siegnac nawet 1.5 mln zlotych apraski o tym wiedzial bo bylo gadane o tym na sesjach od co najmniej 4 lat na spotkaniach bronil pilarza i mowil ze z nim trzeba dobrze zyc podmieniali liczniki mowil nawet ze moze licznik zle dzialal od wody .KLAMAL KLAMIE I BEDZIE KLAMAL >………………..Wachowska i Praski powinni za to trafic do kryminalu

  44
  1
 8. IRENA pisze:

  Boguś to najlepszy Wójt jakiegokolwiek Panki miały , ludzie którzy tu przyjeżdżają mówią jak Panki się zmieniły przez ostatnie 8 lat . Ile mieszkańców skorzystało z różnego rodzaju dofinansowań ( solary , kotły CO, docieplenia , stolarka ) .

  3
  47
  • Irka pisze:

   IRENA , Ty jesteś głupia czy tylko tyle inteligentna że piszesz takie bzdury . , solary nie zapłacone jeszcze , na kolejne tury piece i ocieplenie nie ma już kasy . Ale gmina na 11 mln zadłużona i wiele nie zrobione .
   Twój bodzio skończy jak ten z wąsem . Pozdrawiam

   43
   1
 9. Do Ireny pisze:

  Twoja córka jak to czyta to się wstydzi za ciebie

  40
  1
 10. S pisze:

  jak widzę butę rozczochranej to myślę że ta pani powinna cofnąć się w czasie do gromadzkich rad narodowych – tam swym zachowanie by pasowała. W stosunku choćby do pani Bujak jest wyjątkowo bezczelna. Takie zachowanie się nie zdarza w innych gminach. Można się z kimś nie zgadzać ale żeby rzucać przewodniczącemu rady papiery jak psu? SZOK !!!

  42
  2
 11. Obornik pisze:

  Taczki w ruch !!!

  38
  2
 12. mieszkańcy pisze:

  Bodzio my mieszkańcy jesteśmy za Tobą , potrafimy docenić to co zrobiłeś dla naszej Gminy , słyszymy że po ostatnich wyborach (pokazałeś wszystkim swoim przeciwnikom gdzie jest ich miejsce ) na dzień dzisiejszy nie masz kontrkandydatów na Wójta .

  4
  44
  • mieszkańcy pisze:

   Bodzio i jak będą Cię ręce bolały to przyjdziemy i pomożemy Ci trzepać i udostępniać w internetach.

   40
   3
 13. Rupert pisze:

  nie jestem za wójtem ani przeciw obojetny jest mi czlowiek ale afera ze siekami to juz przesada jak przez tyle lat moglo to funkcjonowac? co dopiero teraz widac krew i siersc? przeciez masarnia funkcjonuje juz dobre 20lat!!!!! szary czlowiek zrobi przekret na 1tys zl i zaraz wiezienie a tu sie kreci na miliony i winny watpie zeby doprowadzony do odpowiedzialnosci byl… ehhhh tak sie robi kase w Polsce

  40
 14. ele pisze:

  Stan techniczny mostu obrazuje “fachowość” zarządu Gminy także w innych sprawach. Pragnę przypomnieć o obietnicy p. Praskiego sprzed 8 lat – chodnik przy ul. Tysiąclecia od stacji paliw do ul. Górniczej. Tą obietnicę ponawiał 4 lata temu. Wszyscy, którzy chodzą tą drogą powinni Wójtowi wystawić “wilczy bilet” przy okazji wyborów. Bezpieczeństwo dzieci widocznie włodarzowi koło tyłka lata.

  39
 15. mieszkanka Panek pisze:

  Panki mają dobrego wójta, może nawet za dobrego jak czytam te komentarze. Ciekawe czemu nie było takiego kopania i ujadania na poprzedniego wójta a też popełnił sporo “błędów”… pewnie dlatego, że miał przeciwników na poziomie i nie takich co to desperacko i za wszelką cenę chcą trochę porządzić. I jeszcze uwaga- mobbing brzmi dobrze, ale to trzeba udowodnić, więc proszę p. Brzęczka żeby chociaż tym błotem nie rzucał, bo niektórzy nie rozróżniaja poleceń służbowych od mobbingu.

  25
  • Jarosław Brzęczek pisze:

   Brzęczek niczego nie “rzuca” o mobbingu i niczego nie musi udowadniać..

   Opisując wydarzenia przytaczam słowa osób, które wypowiadały się na ten temat. W tej materii musiałby odpowiedź dać sąd, jednak dysponuję relacjami osób, które z tej gminy odeszły na skutek, jak mówią – mobbingu. Są i takie osoby, które popadły w depresję i musiały się leczyć. O mobbingu w gminie otwarcie mówił jeden z radnych, dwoje dyrektorów szkół i przewodnicząca rady, która dysponuje ankietą pracowniczą, gdzie stwierdzono występowanie zachowań o charakterze mobbingu. Mało? Mam więcej 🙂

   Nie tworzę “rzeczywistości”, opisuję ją taką, jaka jest.

   I jak widać tematów nie brakuje. Mógłbym co tydzień pisać tylko o tej gminie i też nie zabrakłoby szybko materiałów…

   Pozdrawiam

   22
 16. tadziu pisze:

  A moze powiedzenie przez wojta do jednego z radnych idiota baran to tez forma i czesc polecenia sluzbowego….. swieta mieszkanko panek .

 17. mieszkanka Panek pisze:

  odsyłam do definicji mobbingu. Takie czasy – mobbing słowem wytrychem. Wystarczy powiedzieć pracownikowi coś raz dosadnie i się obraża i sądzi, że to mobbing. Tylko gdzie te sprawy sądowe? Widocznie osoby mobbingowane rozumieją, że sąd nie skaże wójta za to, że go nie lubią i że nie był uprzejmy w rozmowie.

 18. nowy stary pisze:

  Kto zabił Pankowisko ?!!!

 19. Sprawiedliwa pisze:

  Pankow cy debile zajmijcie się porostu swoim źyciem i zobaczcie jakie jest puste. a nie obrzucajcie wszystkich błotem.zło zawsze powraca także drźyjcie. Jesteście tchórz ami którzy anonimowo bluzg aj ą na innych.Coś takiego jak honor i duma to wartości którymi się nie wyróżniaćie.i co wy umiecie zrobić… tylko kłamać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *