zachmurzenie duże
23°
23°
piątek
Reklama
Nawet 6000 zł na zbieranie wody
08 sierpnia 2023 r. | 12:36
6

Ruszyła trzecia edycja Programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) - „Moja Woda”, który ma pomóc w łagodzeniu skutków suszy i przeciwdziałaniu podtopieniom budynków w Polsce. Właściciele domów jednorodzinnych mogą otrzymać nawet 6 tys. zł dotacji na budowę przydomowych instalacji zatrzymujących deszczówkę. W poprzednich edycjach Programu tylko w województwie śląskim dotacje otrzymało ponad 6 tysięcy Beneficjentów.

Program „Moja Woda” pomaga chronić polskie zasoby wody poprzez zwiększanie retencji przy budynkach jednorodzinnych oraz gospodarczych i wykorzystywanie zgromadzonej w ten sposób wody opadowej i roztopowej. Drogą do osiągnięcia tego celu jest udzielanie osobom fizycznym (gospodarstwom domowym) dofinansowania na budowę przydomowych systemów „małej retencji” na terenie prywatnej posesji.

W ramach programu „Moja Woda”, do którego 3 sierpnia 2023 r. ruszył nabór, można będzie uzyskać dotację w wysokości 6 tys. zł, która obejmuje do 80 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia służącego przydomowej retencji. Pieniądze z NFOŚiGW należy przeznaczyć na zakup komponentów, które są trwałą częścią systemu nawadniania czy innego wykorzystywania wód opadowych oraz na koszty adaptacji elementów już istniejących.

Celem rządowego programu jest zbudowanie 67,6 tys. przydomowych instalacji retencyjnych i zagospodarowanie wody opadowej i roztopowej w ilości 3,38 mln m3 rocznie.6 odpowiedzi na “Nawet 6000 zł na zbieranie wody”

 1. Jola pisze:

  Na Eternit też miały być dotacje .
  A trzeba samemu zapłacić 5 tys .

 2. Mieszkaniec pisze:

  Kiedy ujęcie wody ruszy.
  Bo jak by nie Konieczki zwiększyły ciśnienie to był by poważny problem.
  Pozdrawiam tych co kłamią że ujęcie działa .

 3. Czesiek pisze:

  Mieszkańcu nie wszyscy kłamią bo część osób blisko związanych z ujęciem otwarcie mówi że nie działa 😀

  • Kamasutra pisze:

   słuchajcie ujęcie działać działa, a że nie produkuje wody to już inna rzecz czepiacie się

 4. Czesiek 2 pisze:

  Ale czekajcie po co takie domniemania przecież wójt na sesji w czerwcu mówiła że całe panki zasilane są z ujęcia to po co pytacie mogliście słuchać to byście wiedzieli

  • Wójt pisze:

   Mówić na sesji można dużo.
   A prawda jest całkiem inna.
   Makspol zwiększył ciśnienie wody i takie są fakty .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *