zachmurzenie duże
20°
20°
sobota
Reklama
Nie wyremontują drogi powiatowej w Kałmukach i Praszczykach
19 kwietnia 2024 r. | 16:35
39

Mieszkańcy Praszczyków i Kałmków zwrócili się z petycją do Starosty Powiatu Kłobuckiego w sprawie remontu drogi powiatowej przebiegającej przez ich dwie miejscowości. Podobną interpelację w tej sprawie złożył radny Daniel Żerdziński. Niestety, o remoncie można zapomnieć.

Powiatowy Zarząd Dróg w Kłobucku odpowiedział radnemu Żerdzińskiemu, że powiat nie ma na remont pieniędzy.

Być może w 2025 roku znają się na to środki, ale remont może zadbać już nowy wójt i nowy starosta.

PAWEŁ GĄSIORSKI

 39 odpowiedzi na “Nie wyremontują drogi powiatowej w Kałmukach i Praszczykach”

 1. Mietek pisze:

  Pięć lat pisał interpelacje ? Radny nie wie że propozycję do budżetu składa się we wrześniu? No ale trzeba było jakąś kiełbasę rzucić przed wyborami. Pytanie kto będzie w powiecie rządził ? Okaże się czy droga będzie 2025 czy może 2030. Ale jestem spokojny zostanie Ula wójtem pojedzie do marszałka i załatwi tak jak wóz strażakom z Panek

  1
  1
 2. Wyborca pisze:

  A przecież przed wyborami w 2018 ten sam z kandydatka wtedy z Praszczyk tez chodzili z taką petycja, a teraz 3 dni przed 1 tura ta sama petycja, to co robiła te 5 lat ????

 3. Mieszkaniec pisze:

  Z tego pisma jasno wynika, ze przez 5 lat będąc wójtem i mieszkańcem tej miejscowości nic nie zrobiła w sprawie tego chodnika, bo tam wyraźnie pisze ze do tej pory nie złożono takiego wniosku, dopiero teraz wiec Zarząd Dróg zajmie się tym w tym roku układając nowy budżet. Czemu teraz mieszkańcy składaliście??? 5 lat temu tez chodziła podobno i nic w tym temacie

 4. strazak pisze:

  Te pisma są na naszej grupie, 5 lat radny niemowa nic nie zrobił a chodził z tym u nas przed samymi wyborami

 5. Bob pisze:

  Jak to przed wyborami:
  “Ja obiecam wam więcej niż moi przednicy,(konkurenci)”
  Koryto zalane,tylko czekać na warchlaki.

 6. M pisze:

  Ja tez to pismo widzialam i się podpisałam, bo podobno co roku było składane, a tu odpisują ze uwzględnia to pismo w budżecie na 2025, czyli wynika ze teraz przed wyborami pierwszy raz złożono z sołectwa a przecież wójt miała możliwości tyle czasu a ten radny od nas to tez był 5 lat

  • Mieszkanka pisze:

   Skończmy te kłamstwa i dajmy szansę nowemu .
   Młoda więcej zrobiła dla dzieci i Młodzieży za swoje pieniądze jak Bujak za gminne.

   5
   1
  • Wyborca pisze:

   Kolejne kłamstwo wójta
   Za godzinę spotkanie w Konieczkach .
   Obiecuję tam na remize aż 5 mln z LGD
   a tam pracuję były Sekretarz gminy .
   A sprawdzając to można uzyskać średnia 15 tyś zł z tej instytucji.

 7. wyborca pisze:

  Rozumieć mamy że nasz radny którego głosu jeszcze nie słyszeli pozostali mieszkańcy gminy na żadnej sesji rady gminy złożył to pismo pierwszy raz?? Ja nie przypominam sobie żeby taka petycja była w tamtym roku, pamietam za to jak chodziła 5 lat temu i mówiła ze pierwsze co będzie to chodnik u nas

  • Chór wujów pisze:

   nie bądź taki ostry dla pana radnego. jak składał ślubowanie to się odezwał. poza tym uzyskał reelekcję więc ludzie zadowoleni…

 8. Szprotka pisze:

  Pięć lat rządów i patrzcie nie dość że nic się nie dzieje u nas, nie widać żeby Panki kwitły to jeszcze jesteśmy podzieleni jako mieszkańcy. Od czasu do czasu oglądałam sesję z czystej ciekawości i powiem tyle widać gołym okiem było ta nienawiść złość i oburzenie jeśli jakiś radny zadał pytanie albo wyłamał się i zagłosował inaczej. Jak to jest że w Przystajni która tak krytykuje nasza władza było bez brudnej kampanii. Zaczynam się wstydzić że tu mieszkam. Panki mają gigantycznego pecha do włodarzy. Jak nie filmowiec to piguła która kłamie o wszytko się obraża i narzeka jak to ma ciężko. Pani wójt poprzednia kadencje cały czas narzekała pani na poprzedniego wójta jego długi na pandemię na co tylko się dało. Na co teraz będzie pani narzekać ?? Na kogo rzucać winę za porażki ?? Na nowych radnych czy na starych ?

  • Gość pisze:

   Święta prawda

  • Piter. pisze:

   chciałbym nadmienić że na spotkaniu przedwyborczym pana wistolskiego to on zapewniał wraz z panem Jerzym kiepurą z gminy że pieniądze na remont tej drogi już są trwają tylko prace przygotowawcze geodezyjne potwierdził to również pan siedlak niegdyś z geodezji tera dyrektor agencji restrukturyzacji i modernizacji rolnictwa wszyscy powiązani z peselem którzy w tej chwili wspierają panią gierak gratuluję

  • Przystajń pisze:

   W Przystajni już wójt robi porządki z konkurentem wyborczym. Tomasz Izydorczyk odwołany z funkcji gminnego komendanta straży.

   Ciekawe ile czasu potrzeba na usunięcie żony Izydorczyka z GOK, pewnie do końca roku się wójt i z tym problemem upora.

 9. Piter. pisze:

  chciałbym nadmienić że na spotkaniu przedwyborczym pana wistolskiego to on zapewniał wraz z panem Jerzym kiepurą z gminy że pieniądze na remont tej drogi już są trwają tylko prace przygotowawcze geodezyjne potwierdził to również pan siedlak niegdyś z geodezji tera dyrektor agencji restrukturyzacji i modernizacji rolnictwa wszyscy powiązani z peselem którzy w tej chwili wspierają panią gierak gratuluję

 10. Inżynier pisze:

  dość z Gierakową i jej doradcami.

  2
  3
  • Ormowiec pisze:

   tatuś z mężem widać że rządzą

   3
   3
  • Z powiatu pisze:

   czy pani wójt Urszula Bujak chociaż raz pojawiła się na sesji powiatu w sprawie chodnika? Jakby co roku składała wniosek do budżetu o chodnik to może w ciągu 5 lat by powstał. A teraz wyskoczyła z radnym 2 dni przed wyborami z inicjatywą. Z góry wiedziała że nie będzie powodzenia ale nóż mieszkańcy się nabiorą.

   2
   1
  • Magister pisze:

   Te inżynier zamach szykujesz ?? Kawki się napij to będzie Ci lepiej.

 11. Zainteresowany pisze:

  Ma Pan racje jakby wygrała ponownie to bedzie wszystko wina przewodniczacej i radnych kończących kadencje, 5 lat nic zero wyjścia do człowieka a w ostatni tydzień obeszła pieszo wszystkie ulice i domy i wysłała dziesiątki smsow

 12. niezrzeszony pisze:

  Byłem dwukrotnie na spotkaniach wyborczych, obecnie urzędująca takiego spotkania nie zorganizowała a szkoda, na każdym dużo pomysłów, podsumowań i otwartości, jedynie pare osób przeszkadzało ale oni mają to w naturze, najlepiej co im wychodziło to buta, obrażanie ludzi i smród

 13. Z powiatu pisze:

  czy pani wójt Urszula Bujak chociaż raz pojawiła się na sesji powiatu w sprawie chodnika? Jakby co roku składała wniosek do budżetu o chodnik to może w ciągu 5 lat by powstał. A teraz wyskoczyła z radnym 2 dni przed wyborami z inicjatywą. Z góry wiedziała że nie będzie powodzenia ale nóż mieszkańcy się nabiorą.

 14. Mieszkaniec pisze:

  sędzia powiatowy musi mówić za Kasię

 15. Mieszkaniec pisze:

  Ale jest powiatowy czy nie jest?

 16. Sąsiad pisze:

  mówicie o tym bucu?

  • Janiki pisze:

   Pani Bujak ma konflikt ze wszystkimi wójtami w okolicy a w szczególności z Przystajnią
   Do czego doprowadzi nas ta sytuacja

 17. Bombel pisze:

  Wciąż nie mogę wyjść z podziwu jak możecie postrzegać dorosłą kobietę przez pryzmat jej bliskich. Zdaje się, że Pani Kasia ma własny rozum, a znajomości męża czy ojca lub matki brata szwagra, mogą tylko pomóc, a nie zaszkodzić o ile będzie chciała z nich korzystać. Zacznijcie widzieć w niej JĄ, a nie kogoś innego. niby dorośli z Was ludzie, a jacyś tacy nie za mądrzy.

 18. Świadom pisze:

  najpierw chyba musi być zrobiona kanalizacja potem droga !!!! teraz przynajmniej nie ma tu cystern z firny z Przystajni które dewastowały tą droge jadąc na skróty do Boronowa a już bie wspomne o drewnianym moście gdzie po przejezdzie takiego transportu gwoździe wychodzą z spruchniałych belek interwencja telefoniczna w tej firmie nic nie dała kierowcy nadal jezdzili dopiero teraz jak droga jest zrujnowana zaczeli przestrzegać znaki

 19. nowy stary pisze:

  O drogę powiatową ma dbać starostwo powiatowe, a nie żeby chodzić i uniżenie prosić pana starostę żeby raczył robić co do niego należy i za co bierze pieniądze. Ale pan Starosta wydawał pieniądze powiatowe na budowę hali sportowej w mieście Kłobuck i jeszcze się z tym afiszował. Miasto ma swoje pieniądze i niech miasto buduje ze swojego budżetu, ale Starosta zamiast dbać np. o drogi powiatowe, to robił dobrze Kłobuckowi, bo tam można liczyć na najwięcej głosów w wyborach parlamentarnych – no i udało się, jest posłem.

  • Świadom pisze:

   posłem i zarazem tzw łosłem bo juz nikt go więcej razy nie wybierze przed wyborami głowa chodziła mu jak żyrafie na wybiegu przed kamerami a w sejmie siedzi jak cicha myszka i nic sie nie zmieniło zmieniły sie tylko świnie przy korycie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *