intensywne opady deszczu
20°
20°
piątek
Reklama
“Niezależna strona” na zlecenie Wójta?
14 grudnia 2016 r. | 15:33
38

Kilka tygodni temu w sieci pojawił się serwis W Pankach.pl. Byłem zdziwiony, że tak dużo cukru i lukru wobec władzy mogą pisać "niezależni dziennikarze". Szczególnie zastanawiał mnie fakt, dlaczego "ten portal" na facebooku jest udostępniany przez osoby bliskie Wójtowi, dlaczego tak bardzo zależy im na ociepleniu wizerunku Wójta.

Dziś wyszło szydło z worka. Zaczęło się od "uderzenia" Posła Tomasza Jaskóły, który odkrył karty i zaatakował jednego z twórców tej strony. Dziś też otrzymałem mejla od jednego z Czytelników. Jego treść znajduje się poniżej.

Stronę w pankach.pl prowadzą na spółkę Piotr Biernacki oraz Adrian Biel. W Częstochowie znani ze swoich usług na rzecz różnych partii politycznych. W poprzednich latach współpracujący z Ruchem Palikota w Częstochowie. Dla pieniędzy zrobią wszystko, nawet największe świństwo, nie bacząc na moralność i etykę. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest wersja mówiąca o tym, że lokalny PSL lub bezpośrednio Wójt Praski wynajął ich, aby oczyścić się z zarzutów i nagonki medialnej i zrobić medialną kontrę. Do tego ma służyć ten portal. Proszę poczytać dotychczasowe artykuły z których jasno wynika, że są po stronie gminy oraz Wójta. Jaki ma cel dwóch mieszkańców Częstochowy w tworzeniu portalu dla gminy Panki? Nieprzypadkowo portal pojawił się w czasie ataków na wójta oraz Urząd Gminy. Cel jest jasny. Oddalenie niebezpieczeństwa dla wójta oraz lokalnego PSL.
Proszę przyjrzeć się tej stronie oraz osobom, które je prowadzą.

Strona jest wydawana przez spółkę Kingmaker należącą do Adriana Biela i Piotra Biernackiego. Wystąpiłem w drodze dostępu do informacji publicznej o wszystkie umowy zawarte przez gminę z tą firmą. Co ciekawe, to spółka z Częstochowy, która powstała 13 października. Domena ich serwisu została zarejestrowana 24 września.

Treści tam zawarte pozostawiam do waszej oceny.

PAWEŁ GĄSIORSKI38 odpowiedzi na ““Niezależna strona” na zlecenie Wójta?”

 1. Z Panek pisze:

  A ja uważam, że to pomysł rozczochranej. Praski by na to samo nie wpadł…teraz taka wtopa!

  • Wróżka pisze:

   Wódz i rozczochrana ,to niezły duecik . Za wszelka cenę działają , czyli wszystkie chwyty dozwolone . Ale maja parcie na władzę . Wódz, to lepiej niech wyjaśni co z tym filmikiem na Facebooku .Oj chyba muszę go nazywać ,,tatahakamajajo ,, ……coś z nazwy od Apacza plus filmik . Droga Praskiego do klęski jest coraz krótsza .

 2. zbyszek1 pisze:

  to się gmina i wójt skompromitował po raz kolejny.nic go już nie uratuje

 3. Jarosław Brzęczek pisze:

  Do Pana Adriana z zapytaniem co można zrobić w sprawie afery zainteresowany wystąpił we wrześniu. Spec od PR odpowiedział wtedy, że z takim bałaganem zrobić się niewiele da, jednak podjął się tego zadania. Pierwszym namacalnym dokumentem było “oficjalne” – ostatnie z przedstawionych oświadczenie, jedyne napisane sensownym językiem, które miało wszelkie oznaki dobrze robionego PR. Gazeta Poniedziałek nie wyszła, a żyć trzeba. Nie można wieszać psów na dziennikarzach będących na usługach polityków lub prywatnego biznesu, to nieładna praktyka, jednak stanowi część rzeczywistości, jak wiele gazet w Polsce i nie tylko – przychylnych prawej, lewej czy innej stronie. Trzeba jedynie umieć odróżnić niezależne dziennikarstwo od pisarstwa na zlecenie – tylko tyle i aż tyle.

  Klobuckiej.pl płaci jedynie czytelnik kupując co tydzień lub raz na jakiś czas naszą gazetę. Gdyby osoby odpowiedzialne za gminę Panki miały wystarczająco dużo rozsądku, to PR nie byłby konieczny. Wystarczyłoby zwykłe przepraszam za błędy i zrobię wszystko, by mieszkańcom moje pomyłki wynagrodzić wytężoną i uczciwą pracą. A mamy coś wręcz odwrotnego. Pewność siebie, butę i stawanie ponad prawem. To się skończy prędzej lub później – albo po referendum, albo po wyborach, albo po wizycie takiej lub innej służby na usługach Państwa.

  • Z Panek pisze:

   Tylko jest jeden problem, bo ktoś ten serwis musi finansować. Jeżeli to robi za prywatne pieniądze to niech sobie to robi, nawet niech puszcza filmy w roli masturbatora. Natomiast jeżeli to odbywa się za publiczne środki to trzeba to napiętnować i pokazywać jako zły przykład.

 4. Rys pisze:

  ten portal tez powstał po aferze… Na jakich jest usługach? Opozycji?????? Kij ma dwa końce

  • Krzychu pisze:

   Rysiu – szóstka plus za bystrość… ale ONI widzą tylko to co za płotem 🙂

  • Z Panek pisze:

   Rys gdyby był na usługach kogokolwiek to kasowałby takie komentarze jak twój. Ja tu jestem prawie od samego początku i bardzo mnie to cieszy że coś takiego powstało. Jest miejsce gdzie możemy się wypowiadać na różne tematy. Każdy z nas, czy jest od Praskiego czy od Mirka.

  • Z Panek pisze:

   Oj, redaktor chyba będzie miał kłopoty…. jest już reakcja w Pankach pl 🙂

 5. Juri pisze:

  Kto za tą strone płaci , za pewne gmina z naszych podatków

 6. Ania pisze:

  Tylko Mirek nie nagradza tak jak praski , p sołtys 30 tyś na remizie czy podatki biznesmeną itp.

 7. Jamuz pisze:

  Czepiacie się. Bogdan chciał tylok9 dobrze…dla siebie!

 8. Wróżka pisze:

  Patrzę na wodza i widzę go uczestniczącego w mszy świętej ,kolędę przyjmuje a tyle wrednych ma czynów .Czy tak się zachowuje prawdziwy katolik ??????? WODZU NIE PRZYSTOI .

 9. Rys pisze:

  Ostatnio ktoś tu pisał, żeby nie wchodzić na ten portal bo Pan Gasiorowski na tym zarabia… Może wPankach też działa w ten sposób i nikt nie musi się dokładać do tego…

 10. Rys pisze:

  a i jeszcze do Z Panek: nie musi kasować komentarzy takich jak mój bo tak na logikę dzięki takim komentarzom rozwija się rozmowa… A wPankach nie będzie raczej takich dyskusji bo komentarze tylko z fb więc jak coś to tylko pozytywne opinie można by tam spotkać bo opozycja nie ma odwagi hihihih

 11. Karina pisze:

  ten portal jest tak profesjonalny jak dziennikarstwo innego znanego piśmaka z sąsiedniej gminy, który jak się go krytykuje od razu obraża, wymyśla od najgorszych, wystarczy przeczytać kilka komentarzy pod wieloma postami… karygodne “dziennikarskie” maniery!!! ale to wPankach zarzuca się pisanie na zlecenie… nie wiem jak nazwać to co tutaj się publikuje… Zero obiektywizmu tylko subiektywna tylko i wyłącznie negatywna ocena władz gminy. Nawet z Mikołajek szydził redaktor z Wójta… Co roku organizowany jest Mikołaj… Żal, ale przynajmniej można się pośmiać czytając te bzdury.

  • Maro pisze:

   Karina tak dla przykładu napisz coś kompromitującego na “trzepaka” na tamtym portalu i zobaczysz jak działa cenzura. Tutaj nikt Cie nie usunie.

 12. JARO pisze:

  Wójt nawet nie raczył przyjść na dożynki i przeprosić wszystkich , bał sie krytyki ?

 13. JARO pisze:

  Rys , jednak opozycja ma siłe bo wójt sie wystraszył.

 14. Rys pisze:

  Wystraszył?? Jakie objawy strachu wójt wykazuje??? A czemu nie był na dożynkach?? To o ile pamiętam było wyjaśnione- decyzja podjęta razem z przewodnicząca rady więc nie rozumiem po co do tego wracać.

  • Darko pisze:

   Wódz “wycina” wszystkich, którzy pracują w jednostkach jemu podległych, a mają swoje zdanie na temat jego internetowych igraszek. Nie wiem, czy to objaw strachu, ale chamstwa na pewno.

 15. Ania pisze:

  Tylko podziękować Przewodniczącej.Dlaczego nie był.Napewno miała jakiś swój cel.

 16. Juri pisze:

  Bez przesady .Pani Ula nie może startować na wójtówą .

 17. Iza pisze:

  A moj komentarz nie raz został usunięty przez Redaktora bo był według niego niewygodny a tutaj ktos pisze ze redaktor z cisia tego nie robi bo jest taki rzetelny

 18. Jamuz pisze:

  Iza mnie też usuwa dzień w dzień, ale nie potrafię tego udowodnić. Tak jak ty

 19. Z Panek pisze:

  Jutro szlachta idzie na kolację wigilijną a biedoki w domu siedzieć ?

 20. Tomek pisze:

  Wyobrażacie sobie wójta na dożynkach? Pewnie nie jeden pomidor poleciałby w jego stronę. Dobrze, że go nie było, każdy mógł w pełni skupić się na dożynkach i zapomnieć chociaż na chwile o poniżeniu jakie spotkało Naszą Gminę przez filmik “podnieconego” wójta.

 21. Z Panek pisze:

  Panie redaktorze…. czekamy na opublikowanie odpowiedzi z gminy dotyczącej umów zawartych pomiędzy gmina a twórcami strony

 22. Wróżka pisze:

  Jest nowa strona prowadzona dla wodza , a co z wyjaśnieniem tego filmiku . Wódz na swoim profilu pisze, że da wyjaśnienie . Kiedy, komu i gdzie. ,a może to następne kłamstwo ? Mataczenie jest przecież jego domeną. W rankingu radnych widać, jak ludzie go ,, kochają,, ma takie branie ,że chyba musi dowartościowywać się w filmikach pseudo erotycznych .

 23. Krzychu pisze:

  A ty wróżka swoje… Śledztwo się pewnie nie skończyło a ty chcesz wróżb wyroków… Lista oczekiwanych wyroków rośnie … doszło doniesienie przewodniczącej i teraz jeszcze redaktorów pozytywnej gazety… Moze zobacz co karty mówią we wszystkich trzech sprawach i w ten sposób pomożesz organom ścigania bo mielenie ozorem nic nie daje… Prokuratura ma coraz więcej roboty… czekamy dalej… z niecierpliwością…

 24. Z Panek pisze:

  Sprawa pójdzie pod dywan jak zawsze . Bo jak wiadomo film jest autentyczny .

 25. Wróżka pisze:

  Czy mąż pani prawnik z gminy pracuje w RIO ?

 26. Z Panek pisze:

  Prawdopodobnie jest dyrektorem tam .

  • Wróżka pisze:

   To ja już wiem dlaczego wódz nie stosuje się do zaleceń.Właściwie, to można podważyć wiarygodność tych kontroli .Trzeba coś z tym zrobić .Może i ta rozczochrana zniknie z gminy i przyjdzie ktoś reprezentacyjny i wiarygodny.

  • Z Panek pisze:

   Pewnie ty 🙂

  • Wróżka pisze:

   Mam za dobrą pracę i po co mam wchodzić w to gniazdo żmij .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *