bezchmurnie
18°
18°
wtorek
Reklama
Wikimedia
Nikt nie chciał kupić służbowego Forda Wójta!
10 lutego 2017 r. | 14:40
19

Dwa z trzech samochodów należących do gminy znalazły nabywców. ŻUK A15 został sprzedany za 2250 zł, a Volkswagen Transporter za 1250 zł. Niestety, nabywcy nie znalazło służbowe auto Wójt - Ford Windstar.

Poniżej wyniki z przetargu.

PAWEŁ GĄSIORSKI

BIP UG Panki

 19 odpowiedzi na “Nikt nie chciał kupić służbowego Forda Wójta!”

 1. jacoo pisze:

  Ciekawe czemu? Co po sobie zostawił wójt w tym aucie, że nikt nie chciał go kupić?

 2. ATRO pisze:

  Ciekawi mnie Żuk o numerze rejestracyjnym CZN235C, w kolorze czerwonym. Czyżby pochodził z jakiejś jednostki OSP ? Z tego co mi wiadomo to Urząd Gminy takim pojazdym nie jeżdżił, oni mieli bodajże szarego…

 3. Panek pisze:

  To jak nie masz co robić to odwiedź wszystkie jednostki i popytaj której to gmina zabrała ŻUKA. Albo powiedz Gąsiorowskuemu on już z tego kolejną tanią sensację zrobi.

  • ATRO pisze:

   Po prostu, intersuje mnie demontaż potencjału gminnych służ ratowniczych… O ile to muzeum techniki ma jakikolwiek potencjał, nie uważasz że jednostki OSP sa niedoinwestowane ? Zgoda wszystkie nie muszą być, tylko te które są w KSRG powinny mieć priorytet, ale i tak słabo to wygląda…

 4. Panek pisze:

  Tak ale to problem nie tylko w naszej gminie. Pieniędzy na służby ratownicze brakuje wszędzie, a będzie chyba jeszcze gorzej. Z drugiej strony nie jest chyba tak źle, wystarczy spojrzeć na remizy strażackie , które są dobrą wizytówką Naszych jednostek. Pozdrawiam

  • ATRO pisze:

   Co do tego że to problem nie tylko naszej gminy to pełna zgoda, ale probleme jest fakt że inne gminy podejmuja jakieś działania w tej materii a unas nic. W 2016 był składany wniosek WND-RPSL.05.05.00-24-04CC/16-002 na zakup wyposażenia dla jednostek OSP w ramach RPO WSL 2014-2020. Działanie to zakończylo się kompletna kompromitacja gminy, gdyż z nie znanych powszechnie powodów wniosek zostały odrzucony już na fazie wstępnej, a nie dlatego że nie zmieścił się w limicie funduszy. I tutaj jest niestety prawdziwy problem związyny z działaniami polegającymi na pozyskiwaniu funduszy zwenętrznych, oczywiście tych w trybie konkursowym gdyż z tego mozna poznac prawdziwego gospodarza.

   Według Harmonogram naborów wniosków o dofinansowanie dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na 2017 rok w marcu/kwietniu powinien być znowu nabór na jednostki OSP, ciekawe czy bedziemy się starać z jakim skutkiem to sie zakończy.

 5. Panek pisze:

  Sam sobie przeczysz.Skoro były składane wnioski, to były podejmowane działania, więc nasza gmina wywiązała się ze swoich obowiązków odpowiednio. Zostały odrzucone wnioski.to kto je odrzucił gmina? Z tego co wiem to w innych gminach też narzekają na brak wyposażenia. Ty jednak widzisz problem tylko u nas.Dobrze ,ale nie wychwalaj jak to gdzie indziej mają dobrze bo wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

  • ATRO pisze:

   Chyba mnie nie zrozuimiałeś… wnioski zostały odrzucone bo były przygotowane żle pod względem formalnym, a nie że nie zmieściły się w limicie funduszy. Na 58 wniosków, 3 zostałuy odrzucone przez rażące względy formalne a tylko 19 zostało wybrane do dofinansowania. Jak zapewne się orientujesz, albo i nie, projekty odzrucone formalnie to projekty które odpadły przez to że ktoś je żle wypełnił, bądź też nie złożył wszystkich wymaganych dokumentów/załączników. Ja tylko oczekuje od urzędy gminy profesjonalizmu w tej materii. Czy to źle ?

   W świetle powyższym wytłumacz mi gdzie tutaj jakaś sprzeczność ? Sprzecznośc to fakt, że nie podoba mie się to że wnioski były pisane przez amotorów, tak tylko dla sztuki, żeby je poprostu złożyć ?

 6. Panek pisze:

  Na tyle nie jestem wtajemniczony żeby stwierdzić jak i przez kogo były pisanpisane wnioski. A Ty wiesz? Jak już wcześniej pisałem, nie jest u nas Tak źle. Pewnie że zawsze może być lepiej. Temat można poruszyć na kolejnej sesji, tylko z kulturą. Nie taką jaką prezentują nam nasi Trzej Muszkieterowie. Temat już wyczerpany. Pozdrawiam

  • ATRO pisze:

   Nie interesuje mnie kto pisał wnioski, czy to był pracownik urzędu gminy czy też jakiś zewnetrzny podmiot świadczący usługi w tej materii. Poprostu jako obywatel oczekuję efektwyności w tej materii, a za jakośc merytoryczną odpowiada urząd gminy. Ryzykowne stwierdzenie z tym, że nie jest u nas tak żle, zważywszy na fakt że z edycje eurofunduszy na lata 2014-2020 nie pozysklaiśmy jeszcze żadnych funduszy w trybie konkursowym (tak, pomijam tutaj pozyskiwanie fuduszy z takich mechanizmów finansów jak Regionalne Inwestycje Terytorialne- to określona kwota zagwarantowana każdej gminie) .

   Dlatego w powyższym świetle można sformułować wniosek, że UG i lokalny włodarz jest słabym gospodarzem. Dobrego gospodarza można ocenić po pozyskiwaniu fuznduszy ze źródeł zewnetrzych w trubie KONKURSOWYM (tak jak pisałem pomijam tutaj mechanizm RIT, jak równeiż cieżko tutaj mówić o obniektwiżmie w ocenie wniosków w LGD).

 7. Panek pisze:

  Jak już pisałem temat na sesję. Po to one są żeby rozmawiać o problemach, a nie robić sensację z niczego. Rok pokaże czy faktycznie w gminie nic nie będzie robione. Ubiegłe lata pokazały że w Pankach dużo jest zrobione i narazie po tych latach ja stwierdzam źe Wójt jest dobrym gospodarzem. Co będzie dalej nie wiadomo. Wiadomo jednak że nie ma godnego zastępcy Praskiego na ten czas.

  • ATRO pisze:

   Na jakiej podstawie sformułowałes wniosek że nic nie bedzie robione ? Pewne sa przecież inwestycje realizowane z środków RIT (Regionalne Inwestycje Terytorailne- juz pisałem Ci że gmina dostanie na 100% swoją gwarantowaną sume pieniędzy.)

   Cały czas błednie ustosunkowujesz sie do moich wypowiedzi i nie zwracasz uwagi na rażący brak skuteczności w pozyskiwaniu eurofunduszy. Oczywiście tych pozyskiwanich w TRYBIE KONKURSOWYM (tak, taka forma gdzie rzeczywiście ocenia sie dane wnioski). Może się do tego ustosunkować.

   A co do godnego zastępcy… to skąd w zasadzie wiesz kto startuje ? Z tego co wiem to nie ma narazie żadnych wyborów, ba nie było referendum, a Ty już wiesz jakie komitety wyborcze są zarejestrowane…. o ile rzecz jasna będą wybory.

   Ja tylko sformułowałem tezę o rażacej nieefektywności w pozyskiwaniu funduszy euerpoejskich, do której się jeszcze niekt nie odniósł, a licze na konstruktywną dyskusję.

  • ATRO pisze:

   …..dyskujsję o społecznych oczekiwaniach i postualatach w kontekście przyszłego rozwoju gminy.

 8. Panek pisze:

  Prawda jest taka że jestem zwykłym mieszkańcem gminy, który podobnie jak wiele innych ludzi widzi rzeczy które są robione w gminie bądź nie.Nie posiadam takiej wiedzy jak Ty (o ile jest ona prawdziwa) na temat pozyskiwania środków unijnych. Po raz kolejny piszę. Możesz z tematem wystąpić na sesji. Co do kandydata na wójta….hmmm trudno nie zauważyć kto ma chrapkę na to stanowisko ,ale być może za półtora roku ktoś jeszcze się znajdzie.

  • ATRO pisze:

   Co do prawdziwości danych o wniskach, to wiedza ta jest powszechnie dostępna (oficjalne serwisy internetowe RPO województwa śląskiego i PROW). W którymś z tematów na forum podawałem dokładne numery wniosków, mozna tego wszystkiego poszukać, to tylko pare minut dla osoby, że się tak kolokwialnie wyraże “obytej z komputerem”. Warto także poszukać dokładniejszych danych o mechanizmach oceny wniosków i pozyskiwania funduszy z trybu tzw. “pozakonkursowego”. Z tego mechanizmu w chwili obecnej korzysta nasz gmina.

   Ja również jestem zwykłym mieszkańcem, którego tylko lekko podirytowało gloryfikacja pewnych działań w zakresie pozyskiwania fundusz, która tak naprawdę jest wypaczne, gdyz nasz gmina korzysta tylko z funduszy które i tak ma zagwarantewane przez Województwo. Zachęcam wygogolowac dwa hasła- Regionalne Inwestycje Terytorialne i Zintegrowane Inwestycje Terytorialne, aby byc na bieżąco w tym temacie.

 9. Panek pisze:

  Po co mam szukać, jak mam informatora. Musisz się koniecznie wybrać na sesję. 😉

  • ATRO pisze:

   Poszukaj, wcześnie zarzuciłeś mi manipulowanie faktami (bodajze kłamstwo).

   Co do ocney sprawności pracy naszego urzędu gminny, to pozostaje pytanie co nasza władza działa w kwesti nowej ustawy transportwej ? Od 2018 roku wchodzi w życie ustawa otransporcie zbiorwym, jest ona o tyle istotna gdyż ulgi ustawowe będą obowiązywać tylko w przewozach o charakterze użyteczności publicznej, tj. w przewozach realizowanych na podstawie umowy o świadczenie usług publicznych, zawartej pomiędzy operatorem a właściwym organizatorem publicznego transportu zbiorowego (jednostki samorządu terytorialnego).

   Dla przeciętnego mieszkańca oznacza to tyle że nie mozna bedzie dostać się do Czestochowy korzystając z ulg np. szkolnej, studenckiej, inwalidzkiej. Niestety nasz gmina zaplanowała tylko przewozy do Kłobucka (wspólnie ze starostwem powiatowym). Czyli wszyscy uczniowie i ich rodzice od przyszłego, jak ktoś będzie sie chcaił dostać do szkoły to może się przerazić cena biletu….

   Jedyna nadzieja że sejm znowelizuje ustawę (nie normuje ona kwesti ulg w kursach międzywojedzkich), ale brak działań w tym zakresie to poważne zaniechanie…

 10. Panek pisze:

  Troszkę się zagalopowaleś. Niczego Ci nie zarzucalem . Mam ograniczone zaufanie do osób wypowiadających się na poszczególne tematy, a to nie jest zarzut. Co do tematu, który poruszyłeś w ostatnim komentarzu, nie wypowiadam się. Nawet nie widziałem, że to zależy od gminy. Kolejny temat na sesję. Problemy należy rozwiązywać.

  • ATRO pisze:

   Byc może dokonałem nadinterpretacji Twojej wypowiedzi. Zreszta nieważne.

   Co do Publicznego Transportu Zbiorowego to ustawa ta została uchwalona bodajże w 2010 roku, w czsach masowych upadłości wielu krajowych przedsiębiorstwa spod znaku PKS, a jej celem maiło być zoobligowanie jednostek samorządu terytorialnego do wziecia odpowiedzialności na losy ludności lokalnej pozbawionej komunikacji zbiorowej. Częśc ustawy została wdrożona w naszej gminie w 2011-2012 roku (dokładnie nie pamietam) nastapiło wtedy wdrozenie tych zapisów ustawy odnosnie okreslenia miejsca zatrzymawnaia pojazdów (m.in. unifakcja nazw przystanków dla wielu przewoźników). Kolejnym krokiem było podjecia działan w celu przejęcia akcji PKS Częstochowa przez starostwa w Częstochowie i Kłobucki, z którego potem zrezygnowano.

   Wracajac do tego jak komunikacja będzie wygladać w naszej gminie to ulgi ustawowe (szkolne, studenckie, inwalidzkie) beda honorawane tylko na powiatowej lini P3 o trasie następującej: Kłobuck-Walenczów-Złochowice-Kałmuki-Praszczyki-Panki-Przystajń. Jej długośc to 24 km. Liczba kursów to 6 wdzień roboczy, 4 w soboty i 4 w niedziele. Niaby nie najgorszy dojazd do Klobucka, no ale własnie tylko do Kłobucka. Samorządy nie planuja podobnego roziwąznia w strone Czestochowy, które moim zdaniem jest konieczne.

   Światełkiem w tunelu jest postulowna nowelizacja tej ustawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *