zachmurzenie duże
23°
23°
piątek
Reklama
youtube
Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Krzepicach
02 października 2017 r. | 09:38
0

Od wczoraj, tj. od 1 października weszła w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej. Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

Świadczenia z zakresu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą realizowane na terenie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku oraz w Krzepicach. Można też skorzystać z usług Miejskiego Szpitala Zespolonego przy ul. Mirowskiej (pawilon A – wejście od ul. Mirowskiej) oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistyczny im. Najświętszej Maryi Panny przy ul. PCK 1 (budynek poradni specjalistycznych – dojście przez budynek główny szpitala). W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.

Dyżurujący lekarz udziela porad:
- w warunkach ambulatoryjnych,
- w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych),
- telefonicznie.

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:
- nagłego zachorowania;
- nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
- gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *