zachmurzenie duże
11°
11°
poniedziałek
Reklama
Nowa stacja paliw w Pankach
09 maja 2018 r. | 08:52
0

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o planach Piotra Dębowskiego, przedsiębiorcy z Popowa będącego właścicielem wybudowanej dwa lata temu w Praszczykach koło Panek stacji diagnostycznej wraz z dwustanowiskową samoobsługową myjnią. Wtedy informowaliśmy, że w Praszczykach wybuduje stację paliw działającą pod szyldem marki koncernu Orlen.

Wówczas w rozmowie z naszą redakcją nie umiał przewidzieć terminu rozpoczęcia prac ziemnych przy budowie stacji, które musiały zaczekać na dokończenie procedur związanych z przyszłą budową, w tym zezwoleń i uzgodnień m.in. w sprawie wjazdu z Drogi Wojewódzkiej na teren przyszłej stacji paliw. W grudniu 2016 roku, uzyskał pozytywną decyzję dotyczącą uwarunkowań środowiskowych i czekał na kolejne decyzje. Jak pisaliśmy uruchomienie nowej stacji będzie miało duży wpływ na kilku innych okolicznych dostawców paliw, gdyż działająca w Popowie stacja tego właściciela od dawna jest uważana za jedną z najtańszych w naszym powiecie. W dniu pisania artykułu średnia cena ropy i benzyny była o kilka groszy na litrze niższa niż na pozostałych dwóch pankowskich stacjach benzynowych. Co więcej była niższa pomimo przeceny o ponad 20 groszy kilkadziesiąt minut wcześniej. Otwarcie nowej stacji jest z korzyścią dla klientów niezależnie od tego, którego dostawcę ostatecznie wybiorą. Zapowiedzi są jednak takie, iż wkrótce mają pojawić się karty lojalnościowe, a już teraz w dniu dokonania przeglądu pojazdu cena spada o kilka groszy. Można? Można.

JAROSŁAW BRZĘCZEK
Klobucka.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *