bezchmurnie
15°
15°
poniedziałek
Reklama
Obrabowano sklep w Pankach
28 czerwca 2019 r. | 09:30
2

Kiedy my mieliśmy długi weekend, złodzieje nie próżnowali. W piątek 21 czerwca przed godziną ósmą, w chwilę po otwarciu sklepu z AGD przy ulicy Tysiąclecia w Pankach, przed oczami zdumionego sprzedawcy ukazała się dziura w tylnej ścianie budynku, w którym znajduje się sklep. Sam budynek, to dawna „sala katechetyczna”, gdzie przed laty prowadzono lekcje religii, a od lat 90. ubiegłego wieku, znajdują się sklepy. Informację o włamaniu do sklepu natychmiast przekazano policji. Policjanci z posterunku w Krzepicach potwierdzili, że przez wybitą dziurę w murze, do pomieszczeń sklepowych wszedł sprawca lub sprawcy, a następnie skradziono tam srebrną biżuterię i sprzęt AGD. Na miejscu zdarzenia policjanci z wydziału kryminalnego i technik kryminalistyki zabezpieczyli ślady traseologiczne, a równocześnie inni funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie na okoliczność włamania w pobliskich domach.

Jak powstała dziura? Zapewne charakterystyczne odgłosy przy wykuwania ściany nie mogły być zupełnie ciche, a samo wybijanie przejścia w murze trwało kilka do kilkunastu minut. Policja zabezpieczyła monitoring między innymi z pobliskiej stacji paliw, ten jednak nie obejmował miejsca włamania. Łupem złodziei padł sprzęt AGD i biżuteria o wartości, co najmniej kilku tysięcy złotych – policja nie ujawnia szacunkowej wartości towarów. Obecnie trwają czynności policyjne mające na celu wytypowanie potencjalnych sprawców włamania i kradzieży. Policja apeluje do świadków o anonimowe zgłaszanie informacji, gwarantuje poufność i prosi o kontakt z dzielnicowymi, lub najbliższą jednostką policji – również telefonicznie. Śledztwo prowadzone jest przez komisariat w Krzepicach pod nadzorem prokuratury rejonowej w Częstcohowie.

JAROSŁAW BRZĘCZEK
Klobucka.pl2 odpowiedzi na “Obrabowano sklep w Pankach”

  1. Wiesia pisze:

    od tylu to od strony księdza… nic nie słyszeli na plebani????

  2. Cichy zabójca pisze:

    A ta xd ksiąc to gorzkie gody miał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *