zachmurzenie duże
24°
24°
niedziela
Reklama
MWM Brzesko
Ogromna podwyżka za śmieci!
17 maja 2019 r. | 09:23
26

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Panki, radni podjęli uchwałę w sprawie nowych stawek za odbiór i gospodarowanie odpadami komunalnym. Jest ogromna podwyżka.

Za odbiór selektywnych śmieci dotychczas mieszkańcy płacili 9 zł. Od 1 lipca 2019 roku stawka ta wzrośnie do 16 zł. Za śmieci zbierane w sposób nieselektywny, stawka ta wzrosła z 18 zł do 30 zł.

W uzasadnieniu uchwały czytamy, że podwyżka jest spowodowana znaczną podwyżką ceny, którą gmina musi płacić wykonawcy na odbiór i zagospodarowanie odpadami komunalnymi.

PAWEŁ GĄSIORSKI26 odpowiedzi na “Ogromna podwyżka za śmieci!”

 1. Gosc pisze:

  To sa kpiny!Co roku zmiana firmy!Pani Wojt prosze znalezc tansza firme!!!

  2
  5
  • P pisze:

   Nie ma innej. Tylko ta stanęła do przetargu…

   5
   2
  • Zdzisław pisze:

   W zeszłym roku też tak firma wygrała.
   Rynkiem śmieci rządzi lobby śmieciowe.
   Zmowa firm i tyle

   10
 2. Bono pisze:

  Rok temu była to wina wójta. W tym roku prawa rynku?

  6
  5
  • Krzychu pisze:

   Tak. Tylko ta “wina wójta” kosztowała nas 1,50 zł a “prawa rynku” 7 zł. To jest kpina żeby podwyżka była aż o 100 %.
   Brawo pani wójt!
   Co jeszcze Pani podniesie?

   6
   5
  • Bono pisze:

   Do tego zmierzam

   4
   3
  • Irek pisze:

   Ciekawe komu posmarowali?!
   Jedna firma do przetargu…???
   Gdyby gmina sie postarała,to pewnie by znaleźli za mniejsze pieniądze,a tak mamy śmieci zabierane nie wiele taniej od częstochowy.
   PARODIA I PORAŻKA!!!???

   3
   2
 3. Do Krzycha pisze:

  Nie bronie ani nowego ani starego wójta
  ale podwyżki są we wszystkich gminach i nic z tym nie zrobiłby – ( obojętnie ) czy byłby stary czy nowy wójt.

  8
  5
  • Miastowy pisze:

   Ta podwyżka, fakt drożej jest ale jak czytam to pieprzenie wasze to jakbym szwagra słyszał z tej gminy.
   Ja mam zapłacić 36 zlotych w mieście i co ?
   I gówno !
   Chcecie się zamienić ? Bo ja tak !

   7
   3
  • Bono pisze:

   Ale rok temu nikt nie pytał dlaczego jest podwyżka i też było na wójta. Taka ie składa że zarówno redaktorek jak i jego kandydatka reprezentowali taką retorykę a tu pyk miecz obusieczny

   7
   2
  • Domestos pisze:

   Przed rokiem w temacie śmieci można było wszystko, bo nie obowiązywała nowa ustawa śmieciowa, która weszła w życie pod koniec ubiegłego roku więc skończ pierdolić, albo wygoogluj sobie, a nie mąć wody.
   Podwyżki tegoroczne dotyczą wszystkich gmin i nic z tym zrobić nie można, bo jest raptem jeden wykonawca umów pod kilkoma postaciami, ojca, żony, synów… I wszyscy mogą im naskoczyć, jak się nie podoba mogą śmieci zostawić w gminie.

  • Mieszkankaniec pisze:

   Domestos, może i nowa ustawa Ale dyskusja to czy się bardziej wokół tego, że o cenie decyduje przetarg. Rok temu też decydował przetarg czyli podwyżka zeszłoroczna nie była zależna od wojta.

 4. Mieszkaniec pisze:

  Dlaczego “miastowy”zabiera głos?!Nie Twoja Gmina to się nie wtrącaj.My mieszkańcy mamy prawo wyrazić swoje opinie A Tobie dziękujemy!Miastowy do miasta!Żegnam!

  2
  8
  • Miastowy do Mieszkańca pisze:

   Ty Mieszkaniec nie bądź WSIOK
   Nikomu nie zabraniałem wyrażać opinii. Nie pieprz glupot
   Aha… a Ty po co jeździsz do miasta?
   Się znalazł przewodnik dyskusji wiejskiej

   12
   2
  • Kika pisze:

   Banda nieudaczników i tyle.Wojcina nic kurwa nie umie.Po cholerę się pchała na ten Urząd?.Dla kasy.,podaj się do dymisji i oszczędź ludziom nerwów.Beztalencie.

 5. Anka pisze:

  Do Zdzisław -JAKA ZMOWA FIRM I TYLE??????????????Wójtowa dała sie nabic w butelke i wychodzi jej fachowośc jesli cena była powyzej tego co zakładano to mogła uniewaznic przetarg i rozpisac nowy w końcu w nieskonczonosc firmy smieciowe nie będą sie ,,Zmawiać””. Ale to nie gminne pieniadze tylko ludzi wiec co ja to obchodzi ile kazdy wyda. A jak to tłumaczy Kierownik do spraw Inwestycji przeciez ma chyba wiedze jak nie podpisac umowy z wykonawca zbyt drogim.?

  2
  9
 6. Kika pisze:

  Banda złodziejiCo ta baba zrobiła od dnia wyboru jej na stanowisko wójta?.Nic.Siedzi,w tym swoim gabinecie i udaje że rządzi.Nie zna się na niczym .Redaktorzyna już na Pankach się chwali, że co on jej podpowie to ona robi.Ciemny lud wybrał,i pewnie teraz sobie w brodę plują.Radni bezradni, siedzą jak mongoły,i tylko przytakują tej niby wójt.Ludzie nie będą wystawiać koszy.Bedą podrzucać pod gminę.Sam będę pierwszy który to zrobi.Banda nieuków i zlodzieji.

  3
  15
 7. Waldek pisze:

  Tak ! Tak Aneczko !
  Unieważnić !! Uczmy się od mądrzejszych
  W Krzepicach mieli płacić 18 złotych
  na szczęście unieważnili i po nowym drugim przetargu będą płacić mniej.
  JEDYNE 21 złotych za osobę.

  6
  1
  • Vizir do wybielania pisze:

   Jaszcze bardziej fikał Derejczyk z Miedźna, teraz płacą tam 30 złotych za niesegregowane.

   Tanio jak barszcz

  • Anka pisze:

   Do Vizir -Bujak nie fikała jak Derejczyk według Ciebie i mamy płacic 36 za niesegregowane I CO TY NA TO??

  • Vizir do wybielania pisze:

   Anka, a ja na to, że piszesz bzdury.

 8. Franek pisze:

  Śmieci dużo Ceny za śmieci duże A dlaczego na osobe nie przypada kosz i worki Dlaczego np w domu jest 5 osób a w drugim domu są 2 osoby i po 1 koszu i 3 worki.To samo muszą się zmiescic 5 osób jak i te 2 osoby .Przecież wieksze rodziny mają wiecej śmieci.A jeszcze firma nie zostawia tyle samo worków co zabierają zawsze brakuje tak oszczędzają i pretensje mają jak się chce worek.A worki to żenada jak bibuła jest targają się nawet pracownicy gdy je wyrzucają to szklo leci i zostaje na drodze.Brak słów i za co ta podwyżka ?Stali sie monopolem śmieciowym i rzadzą cenami nie gmina tylko firma śmieciowa.Wiec jeżeli tyle bedziemy płacić to niech oni również dają chociaż worki ile trzeba

 9. Franek pisze:

  Każdy ma prawo pisać co chce jak i mieszkaniec i miastowy.Ale Panu radnemu to sie nie podoba zawsze na sesji mowi co przeczytał na fb.Niestety Panie radny hejtu Pan nie zwalczy a każdy ma prawo do wypowiedzi.Prosze przestac o tym na sesjach mowić bo to już smieszne sie robi.

  2
  1
 10. Kama pisze:

  Straszna podwyżka. Rozumiem wszystko drożeje Ale aż tak.W innych gminach obowiązują KDR u nas oczywiście nie.Nie mówię o tym żeby w ogóle nie płacić ale powinna być zniżka.

 11. Piotr pisze:

  Sytuacja z firma odbierajaca smieci do niepelnego kosza dosypalem nie swiadomie wiaderko 10l gruzu sprzatajac na podworku firma eko nie zabrala kosza obfottografowala budynek przy pracownikach tej firmy wyciaglem gruz a firma i tak nie zabrala kosza ale gdzie jest ta firma eko skoro zdezelowana cieżarówka zabiera smieci zostawiajac po sobie w kazdym miejscu plame oleju a teraz ta firma wygrywa znów przetarg bo jest jedyna chyba ktoś tu dostal premie

 12. nowy stary pisze:

  Dla Przystajni ta sama firma ‘Strach’ jest łagodniejsza niż dla Panek. Tam dla 5900 mieszkańców wystawili cenę 766 tys. zł, a u nas dla 5100 ludzi, czyli około ośmiuset mniej, cena 782 tys. zł. W dodatku Urząd Gminy zbierze od nas jeszcze więcej, bo około 980 tys. zł. licząc po najniższej stawce 16 zł od osoby. Ale żeby było jasne – do Przystajni się nie przeprowadzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *