zachmurzenie umiarkowane
23°
23°
sobota
Reklama
Ogromny sukces radnych i sołtysów. Jest 100 000 zł na budowę skateparku w Pankach!
04 kwietnia 2024 r. | 12:20
65

Z inicjatywy Katarzyny Gierak i radnych Rady Gminy Panki wraz z sołtysami, gmina Panki złożyła wniosek do Inicjatywy Sołeckiej na dofinansowanie związane z budową skateparku w Pankach. Początkowo przeciwna tej inwestycji Wójt Gminy Panki, musiała zgodzić się z większością mieszkańców.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego przyznał na ten cel gminy Panki aż 100 000 zł.

Pieniądze w formie czeku na ten cel odebrała sołtys.

PAWEŁ GĄSIORSKI65 odpowiedzi na “Ogromny sukces radnych i sołtysów. Jest 100 000 zł na budowę skateparku w Pankach!”

 1. Grażyna pisze:

  Wójt nie pojechała odebrać czeku do starostwa, ani nie poinformowała zainteresowanych kiedy odbędzie się wręczenie nagród. Wstyd. Wystalski jako pracownik starostwa odebrał czek dla gminy bo by się tam poniewierał. Tak się nie robi pani wójt. Opozycja potrafiła razem zadziałać dla gminy. Hasło wójt razem mozemy wiecej, możemy ale wyrzucić do kosza. Pozdrawiam

  6
  5
  • Anonimowy pisze:

   i tak pewnie wybudują drewniany skatepark, który po zimie i kilku miesiącach się zniszczy, bo jeżeli o skatepark to jest za mało pieniędzy, by coś dobrego betonowego zbudować

 2. Dzieci nie mają placu zabaw pisze:

  Ogromny sukces, będzie jedno urządzenie niedużej wielkości. Sukces na miarę Pani Gierak. Gratulacje. Przypominam, że większość mieszkańców nie jest tym zainteresowana i uważa to za głupotę.

  5
  6
  • Grazyna pisze:

   A czyja to jest wina że dzieci nie mają placu zabaw? były 2 w Pankach i 2 są zaniedbane. Oczywiście trzeba je wyremontować, ale na to są przeznaczone inne środki.

  • Elka pisze:

   Kryśka jak zwykle wiesz lepiej

  • piter pisze:

   ktoś kto jest mądry dobrze zauważył wczoraj że przekazanie czeku jak i odebranie go przez osobę niekompetentną i nieupoważnioną to tylko zagrywka pijarowska psl-u tak samo jak odbieranie drogi w gminie Przystajń przez ministra edukacji narodowej w towarzystwie przydupasów psl-u bez powiadomienia gospodarza danej gminy na spotkaniu w Pankach zero konkretów powoływanie się na wypadek w złochowicach że rzekomo dlatego się zdarzył że nie było chodnika co jest bzdurą i wykorzystywaniem tematu

  • Z Klobucka pisze:

   No dokładnie tak, po co wystawił ręce po nie swój czek. Czy mial upoważnienie od wojta gminy Panki na odebranie nagrody? Mogło to zaczekać nikt pana Wystalskiego o to nie prosił.

 3. Kamil pisze:

  i fajnie

  • Artur pisze:

   Nieobecność pracowników urzędu na wręczeniu nagrody w starostwie to lekceważenie naszej gminy, lekceważenie powiatu i województwa, szanowni państwo był to konkurs wojewódzki. Może na drugi raz nic Pankom nie przyznają, za taki lekceważący stosunek.

  • piter pisze:

   Arturze zapytam choć pytanie będzie pewnie retoryczne czy odebranie tego czeku nie mogło ten jeden dzień zaczekać i mógł być odebrany po spotkaniu przedwyborczym pana wystalskiego w Pankach? świat by się chyba nie zawalił ale pan wystalski mógłby stracić około 70 głosów ludzi którzy są skłonni uwierzyć w brednie psl-u i trzeciej drogi o uzdrowieniu świata

 4. Bożena pisze:

  lekceważenie Kiepury, ministra powiatu ze świtą, śmiech na sali. Bez przesady przecież nic się nie stało i nie musisz się martwić. Jak nie wiesz co masz zrobić ze stresem to dzwon do kolegi z psl, Bogdana P. on wie jak sobie ulżyć, to może i tobie pokaże 😊

  2
  2
 5. Katarzyna pisze:

  W Przystajni Pan Wójt, też obiecał budowę skateparku.
  Pod petycją podpisały wszystkie prawie wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Przystajni.
  Dla młodzieży w gminie Przystajń nic się nie robi.
  Brawo dla Gminy Panki!!!
  Gmina Panki lepsza od Gminy Przystajń.

  2
  1
  • Kamil pisze:

   kandydat na wojta Przystajni obiecał zbudować skatepark dla mlodziezy, a u nas wójt ma problem bo gmina dostała 100 tys na skatepark. Paranoja. Tylko dlatego że postarali się od początku do końca radni.

   2
   1
 6. Ze wspólnoty pisze:

  Skatepark był inicjatywą kilku osób. Pani wójt nie miała z tym żadnego problemu tylko proponowała zmianę lokalizacją. Zmianę lokalizacji, jak ktoś nie chce mówić prawdę to niech tak pisze dalej, tylko po co i w imieniu chyba Pani Gierak? Jeżeli tak to przykre powinno pisać się prawdę. Proszę obejrzeć sesję u Brzęczka. Polecam.

  3
  1
  • Grażyna pisze:

   przecież wójt publicznie by się nie postawiła bo dostałaby w policzek, dla zasady przyczepiła się lokalizacji. Mówisz że to mały element, tak i w lokalizacji nad stawem ten mały element nikomu ani niczemu nie będzie przeszkadzał. Mam nadzieję że nowa rada postara się o pieniążki w incijatywie 2025. Szkoda ze w ubiegłym roku urząd Gminy zaniechał przystąpienia do konkursu. Bo jak to wójt powoedziala za późno się dowiedzieli i nie przygotowali żadnego wniosku. W okolice rampy fajnie by było dodać w przyszłości coś jeszcze. Może pozyskamy jakieś pieniądze na tą tężnie

   2
   2
  • Mieszkanka pisze:

   Tylko jakoś te “kilka osób” umiało się skrzyknąć, zjednoczyć napisać projekt i pozyskać pieniądze. Łatwo jest krytykować. Wystarczy wziąć się do roboty

 7. Z Jacisk pisze:

  młodzież z Przystajni może przyjeżdżać do Panek na skatepark dopóki nie będą mięli swojego , zawsze będą mile widziani

 8. Anka pisze:

  na jedno urządzenie, ale mogą przyjeżdżać. Zapraszamy serdecznie.

 9. Rodzic pisze:

  Proszę pojechać na promenadę Niemena do Częstochowy i zobaczyć zainteresowanie skateparkiem. Naprawdę warto, ja to zrobiłem i uważam, że to nie jest dobry pomysł. Ale kto zabroni jak rada chce to proszę, ale to pomysł i pieniądze w błoto.

  3
  2
  • Mieszkaniec pisze:

   Wójt pisał na OSP i co.
   Jak zwykle wniosek źle napisany.
   30 tyś przepadło.
   A inne gminy dostały.

   3
   1
  • Obserwator pisze:

   Krzysztof chociażbyś się podpisał że to Ty a nie rodzic. Wiemy już to mówiłeś na sesji. Sprawdź lepiej czy trawa na placu zabaw na Zerdzinie nie jest już za duża bo jutro jak tam pójdę z dziećmi nie chciałabym do Ciebie dzwonić

   4
   1
  • Ola pisze:

   Mamy fajnego radnego
   Ze zwolnieniem dysplinarnym z Zakładu w Konieczkach .
   Słynna afera a taki Święty nasz Krzysiu

   6
   1
  • Anonimowy pisze:

   Niestety na Promenadzie jak są zbudowane rampy z ziemi to niestety jakiś starszy pan przychodzi niszczy rampy, które odnawiają miejscowi i wywala tam śmieci

 10. Strażak pisze:

  Andrzej, gdzie pisał i co? czemu nie pytaliście na sesji? znowu jakieś kłamstwo? jakie osp? czy ciągle musi być osp i psl w gminie ? gdzie jakieś konkrety tylko bicie nieprawdziwej piany …

  2
  1
  • Mieszkaniec pisze:

   A to że gmina jest na 4 miejscu najbardziej zadłużonych w Województwie to też bicie piany .

   3
   3
 11. Strażak pisze:

  Na 4 ? w województwie? a na którym jest Kłobuck albo Wręczyca? Pokaż ten ranking co go napisałeś…, hahaha. Czepisz się zaraz koloru paznokci ?

  4
  2
 12. Katarzyna pisze:

  W gminie Przystajń dzieci na orliku koło Szkoły Podstawowej grają po ciemku mimo, że Pan Wójt OBIECAŁ włączyć oświetlenie.
  WSTYD!!!

  2
  3
  • Grześ pisze:

   Katarzyno, a raczej Urszulko coś Ci się pomyliło

   3
   3
  • Edzio pisze:

   Na drogę Zwierzyniec III dwa lata temu wojewoda przyznał 1,5 mln złotych.
   Jak nie zmienimy Wójta , a nowy Wójt nie ogłosi przetargu na tą drogę w tym roku to kolejne fundusze przepadną

   2
   2
  • Arek pisze:

   jeżeliby pieniądze na drogę przyznał to droga byłaby zrobiona. Może mi ktoś wytłumaczyć jakim cudem przez 2 lata nie potrafimy wydać pieniędzy?

  • Edzio pisze:

   Takim cudem bo drugie tyle trzeba dołożyć

   2
   1
 13. mieszkaniec pisze:

  ale tu żenada , gówno się wylewa ,a to wszystko przez KORYTO . Po co te pomyje wylewacie na siebie , może nie wszyscy do KORYTA się dostaną , spokojnie mogą spać tylko ludzie Barona Ziemi Kłobuckiej, bo dla swoich może je przedłużyć

  1
  2
 14. Bożena pisze:

  Edzio, nic nie przypadnie, droga jest w planie. Powodzenia Pani Wójt. Frustracja u kontrkandydatów coraz większa.

  3
  1
 15. Kamil pisze:

  Drogi Arku, zapytaj Agnieszki, ma naprzeciwko, wszystkiego się dowie i przekaże co z terminem.

 16. Arek pisze:

  Poprosiłem żeby ktoś wytłumaczył dlaczego nie robimy drogi – bo drugie tyle trzeba dołożyć. Ok dziękuję za odpowiedź po co ten atak od razu? Weźcie sobie księgowe pigułę na uspokojenie

  2
  1
 17. Z Panek pisze:

  myślę że jakby wójt przewidziała ze Wystalski odbierze gminny czek za nią i będzie go pokazywać na spotkaniu wyborczym to jednak znalazłaby czas żeby pojechać.

  1
  2
 18. GRAND pisze:

  Ci co mówią że polityka jest brudna to prawda , dla każdego z nich liczą się tylko synekury I rodzina na swoim, ludzie bez kręgosłupa moralnego , kiedyś w SLD , dziś PSL , jutro w PO , a za rok w PiS żeby tylko przy korycie i to te ich populistyczne hasła – budowa dróg , kanalizacja , wodociągi , pomoc najuboższym . Przed wyborami każdy koryciarz wchodzi ci w d… , a po wyborach mają cię w d…. .

 19. Karolina pisze:

  czy naprawdę papierowa tektura jest ważna? ważne jest żeby rządzić dla ludzi. A co się dzieje w PSL, żona ministra powiatu wicestarostą, kim ta dziewczyna jest i co dobrego zrobiła dla powiatu? jakie wnioski złożyła? kolejna rzecz chwalenie się inwestycjami pisu jest żenujące. Pan Wystalski będąc w PSL też reprezentuje ten poziom. A Pani Wójt proszę się trzymać i powodzenia od całej rodziny.

  4
  2
  • Z Klobucka pisze:

   PSL już ma plan na przejęcie Panek. Chcą objąć wszystkie miejscowości powiatu. Wszędzie maja swojego kandydata na wojta. Ciekawe kogo ześlą na sekretarza w przypadku wygranej Pana Wystalskiego. Może panią wicestarostę?

   3
   1
 20. Bogdan pisze:

  będzie pewnie Pani Elżbieta Wachowska, ma doświadczenie i znajomość mieszkańców gminy.

  3
  1
 21. Z Kałmuk pisze:

  Pani Gierak informuje mieszkańców o niesamowitych zasługach dla gminy stąd się pytam, ile wniosków interpretacji o inwestycje Pani złożyła przez 5 lat na sesjach rady gminy, bo ciężko mi odnaleźć, że takie były. Drugie pytanie, ile razy była na dyżurze w gminie, bo słyszałem że od kilku lat nie odbył się żaden z Panią. Proszę o odpowiedź z urzędu gminy albo kandydatkę.

  5
  5
  • Mieszkaniec pisze:

   Jeśli mam być szczery to ciężko znaleźć interpelację jakiegokolwiek radnego, ba ciężko znaleźć nawet takiego który coś rozsądnego powiedział na sesji; głos zabierało kilka osób. A co do dyżurów to rozumiem że chciałeś sie spotkać i porozmawiać i Ci się nie udało?

 22. Z Kałmuk pisze:

  Dokładnie tak. Szkoda że przewodnicząca rozmawiała tylko jak mi się wydaje z wybranymi osobami. Z gminy informacja była że dyżur jest ale go nie było, częściej byli w urzędzie zwykli radni bo ich widywałem i sołtysi.

  2
  2
 23. Z jacisk pisze:

  To skoro lecimy z pytaniami to ja mam pytanie do Pana Wystalskiego. 5 lat temu startował Pan na radnego, niestety mieszkańcy pana nie wybrali. Co pan zrobił przez te 5 lat dla gminy? Czy był Pan zaangażowany w życie Panek? Wobec tego skąd może Pan znać potrzeby mieszkańców i gminy? Czy przyszedł Pan chociaż na 1 sesje? Nie mam nic do Pana osoby, bo niezbyt dobrze Pana znam, ale mam wrażenie że został Pan wypchnięty przez PSL.

  6
  2
 24. piter pisze:

  za to bardzo efektywnie przypisał sobie zasługi klubu sportowego w Pankach za jego bardzo krótkiej kadencji i przedstawił się jako społecznik niestety który nic nie dawał ani złotówki ani na straż ani na klub a społecznik to ktoś co robi coś za darmo lub kogoś wspiera. jedyne co mu dobrze wychodzi to ciśnięcie żeby satrans wrócił i cały czas płacze o Sas trans w którym pracuje jego syn i jest wspierany przez lokalnych czterech biznesmenów może pięciu którzy nie szczędzą pieniążków na jego kampanię wyborczą więc zwykli ludzie którzy mu nic w tej chwili nie są w stanie zaoferować z wyjątkiem głosu niech nie liczą na to że pan wystalski coś im zrobi lub w jakiś sposób dla nich się zasłuży w gminie bo będzie miał dług tylko u tych kilku jednostek które wymieniłem

  4
  1
  • Elka pisze:

   Oj Ula nie siej już fermentu, daj spokój tym ludziom. Wiemy że masz ciśnienie ale na prawdę daj żyć.

   3
   3
 25. piter pisze:

  za to bardzo efektywnie przypisał sobie zasługi klubu sportowego w Pankach za jego bardzo krótkiej kadencji i przedstawił się jako społecznik niestety który nic nie dawał ani złotówki ani na straż ani na klub a społecznik to ktoś co robi coś za darmo lub kogoś wspiera. jedyne co mu dobrze wychodzi to ciśnięcie żeby satrans wrócił i cały czas płacze o Sas trans w którym pracuje jego syn i jest wspierany przez lokalnych czterech biznesmenów może pięciu którzy nie szczędzą pieniążków na jego kampanię wyborczą .

  1
  1
 26. mieszkaniec pisze:

  Co do SASTRANSU to uważam za porażkę obecnego Wójta , trzeba było nie pokazywać swoich racji tylko negocjować , bo lepiej pozyskać przysłowiową złotówkę dla gminy niż nie mieć nic .

  4
  2
 27. Mieszkaniec pisze:

  O widać „sztab wyborczy” władającej się uruchomił na ostatniej prostej. Dość poniżania, poniewierania ludźmi i bezzasadnego wydawania publicznych pieniędzy! Trójwładza zlekceważyła zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego i żadna z tych osób nie pojawiła się z urzędu, zaproszenie zostało dostarczone do UG Panki. Do tego stopnia że zatajono tą informacje przed radnymi, przed Panią Sołtys. To tylko świadczy o tej „Trójwładzy”.

  5
  2
 28. Księgowa pisze:

  sastrans sam zrobił błąd, rada decydowała o podatkach, a nie wójt. Po jego propozycji i tak gmina nie miałaby nic z tego, w Przystajni nie uważają tego za sukces, że jest u nich. Jeżeli uważacie że przedsiębiorcy nie muszą płacić podatków to może trzeba głosować nie na Panią wójt

  3
  1
 29. Z Leśnej pisze:

  mieszkaniec kiedy skończysz te brednie opowiadać, idź do lekarza, koleżanka ci podpowie do którego

  3
  2
 30. Basia pisze:

  zmiany należy zacząć od samego urzędu. Koniec z chamstwem, poniżaniem i wywracaniem oczami. Urząd ma być nowoczesny, przejrzysty, świeży i przyjazny mieszkańcom.

  2
  2
 31. ormowiec pisze:

  Dlatego najlepiej zatrudnić kogoś miłego i sympatycznego do gminy, może z programu damy i wieśniaczki któraś z pań by chciała, a może panią Dodę?, hmm… jedna już taka była… pamiętam

  • Basia pisze:

   Krysiu polecam Ci zająć się pracą w tej chwili. Pani Dorota przypominam, niestety z urzędu musiala odejść. Podobnie jak blisko 30 innych pracowników. Natomiast uważam że była bardzo pozytywną, uśmiechniętą kobietą i nikomu krzywdy nie zrobiła.

   2
   2
 32. Zainteresowany pisze:

  Grunt się zaczyna palić….myśle, że drużyna donosicieli zaraz tu książki będzie pisać i na głowie stawać, No tyle im zostało

  2
  1
  • Mieszkaniec pisze:

   Koniec nasyłanie Policji bo płot ktoś stawia.
   Nasyłanie urzędu skarbowego bo ktoś ma zaległe śmieci czy Ścieki trzy miesiące.
   czy na sklepiki bo ktoś nie popiera wójta.
   i zusu że mają chore dzieci a idą do sklepu .
   Straszenia sądami jak ktoś się postawi .
   czy od tego jest Wójt?

   5
   3
  • Mieszkanka z osiedla pisze:

   Pan Praski swoje zrobił, na koniec kadencji popełnił błąd, ale byl zupełnie innym człowiekiem niż pani Bujak. Słuchał ludzi, umiał z nimi rozmawiać i był przyjazny dla mieszkanca, nie wyniosły. Taki po prostu normalny chłop, niestety takiego normalnego człowieka brakuje na fotelu wojta.

   5
   5
 33. Aneta pisze:

  Basia, mówisz o pani która zarabiała najwięcej za Praskiego i prawie całego urzędu i przez którą Praski beknął wyrokiem ? A czy jej obecny pryncypał wie jak została urzędnikiem?

  3
  1
  • Basia pisze:

   A Ty znowu o pieniądzach, w kółko to samo, jak ktoś ma lepiej to z zazdrości aż czoło marszczysz. Dobrze ze teraz Ty masz lepiej za panowania wójtowej.

   2
   2
 34. Aneta pisze:

  albo ktoś jest uczciwy albo nie jest. Powiedzenia Pani Wójt, widać po Basi z kim ma Pani do czynienia

 35. mieszkaniec pisze:

  Niektórzy nawet przez 5 lat nie zrozumieli czym jest wójt , burmistrz dla mieszkańców i kto ich wybrał . Nie można petenta traktować z góry i jak zło konieczne , ale charakteru się nie zmieni tak samo jak zachowania które wynosi się z domu .

  1
  5
 36. Z Panek pisze:

  niektórzy całe życie nie zrozumieją, masz racje. Każdy niech popatrzy na siebie. Polecam obejrzeć sesję i zachowanie jednej z kandydatek, która ma buzie na całego i radni się jej chyba bali poza dwoma czy trzema z nich. Powodzenia Pani Wójt.

  4
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *