zachmurzenie umiarkowane
23°
23°
sobota
Reklama
Elżbieta Wachowska
Oskarżona o mobbing przewodniczy komisji
26 lipca 2018 r. | 08:59
6

W Pankach 27 lipca ma się odbyć konkurs, który wyłoni nowego dyrektora pankowskiej szkoły. Zwykły konkurs, który budzi jednak niezwykłe emocje. Po jednym ze spotkań obecnej dyrektorki Renaty Tomczyk z władzami gminy i radnymi, ta oskarżyła nieobecną wówczas sekretarz Elżbietę Wachowską o mobbing i poprosiła, by nie zasiadała w komisji konkursowej.

Renata Tomczyk poinformowała między innymi: (...) w tym roku szkolnym kończy się moja 5-cio letnia kadencja na stanowisku dyrektora szkoły i czeka mnie konkurs, który nie ukrywam wzbudza dużo obaw o brak obiektywizmu. W związku z powyższym zwracam się z prośbą o wyłączenie pani sekretarz Elżbiety Wachowskiej z prac w komisji konkursowej oraz z postępowania konkursowego w konkursie na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Pankach (…)”.

Bezpośrednio po odczytaniu pisma wójt Bogdan Praski skomentował jego treść słowami: - „Pani już pisze, żeby ustawić jakoś komisje. Ktoś, kto startuje w konkursie, to na boga, nie będzie sobie wybierał komisji”.

Na stronie biuletynu informacji publicznej gminy Panki pojawił się w minionym tygodniu dokument, w którym poznać możemy skład komisji konkursowej, która wyłonić ma dyrektora Szkoły Podstawowej w Pankach. Jak nietrudno się domyślić Przewodniczącym Komisji Konkursowej została oskarżona wcześniej o
mobbing sekretarz tej gminy Elżbieta Wachowska. To jawna kpina z Renaty Tomczyk. Postawienie na czele komisji osoby, która budzi takie kontrowersje jest jak publiczny policzek i kolejne poniżenie zasłużonej dla szkoły długoletniej dyrektorki - mówi nam mieszkanka Panek. Oburzenia nie kryją również pankowscy nauczyciele i pracownicy urzędu gminy w Pankach, których pytaliśmy co o tym myślą. Co stało na przeszkodzie, by wskazać inną osobę do komisji, miast tej budzącej kontrowersje? Kompletnie niezrozumiałe posunięcie na cztery miesiące przed wyborami samorządowymi. Wygląda to na próbę sił i niekoniecznie jest posunięciem sensownym. Czy konkurs będzie taką samą farsą, jak ten sprzed niemal dwóch lat, gdzie unieważniono wybór Gabrieli Krzak, która dopiero przez Naczelny Sąd Administracyjny została przywrócona na należne jej stanowisko? Czas pokaże, już dzisiaj jest jednak pewne, że to kolejny gwóźdź do politycznej trumny obecnego wójta. Niezależnie bowiem od tego jak zostanie przeprowadzony konkurs, istnieją uzasadnione obawy, że może on zostać unieważniony. Co
w takim wypadku zrobić może obecna dyrektorka Renata Tomczyk?

- Mam cały wachlarz możliwości, nie jestem przyspawana do stołka i czekam cierpliwie na rozstrzygnięcia, wtedy postanowię co dalej. Jak ustaliliśmy nieoficjalnie nie ma więcej kandydatów do objęcia stanowiska dyrektora szkoły. Do konkursu przystąpić ma tylko Renata Tomczyk. Gdyby nie wygrała lub konkurs został unieważniony, czy weźmie udział w listopadowych wyborach, jako kandydat na wójta? Zobaczymy.

JAROSŁAW BRZĘCZEK
klobucka.pl6 odpowiedzi na “Oskarżona o mobbing przewodniczy komisji”

 1. Rodzic pisze:

  Wiadomo że t0 Tomczykowa odejdzie ,
  Słodka zemsta będzie .

  2
  9
 2. Wróżka pisze:

  Pan wójt wzywa Boga na sesji , a sam się Boga nie boi . Jak analizuję to co wyczynia to widzę,że ma wszystko i wszystkich w ……. ( nie wymieniam, bo szanuję czytających z pominięciem wójta i rozczochranej )

  17
  3
 3. Panki pisze:

  Jestem ciekawa czy siostry nie wsadzi na derektora , czy za tydzień będzie druga komisja i sama wyskoczy na to stanowisko !

  14
  1
 4. dareczek pisze:

  Niech ona lepiej wsadzi swoja d..e razem z Bogusiem na taczke i sp……..ja dwa nieuki z tej gminy.200 tys miala gmina zyskac z Sastransu do tej pory ani zlotowki a niech nie mydla ludziom oczu i niech powiedza ile wydali i ile jeszcze z gminnych pieniedzy wydaja na przebudowe drogi i infrastruktury pod dojazdy do tej firmy i czy pytal nas ktos ludzi mieszkajacych na kawkach i zamlyniu czy sie godzimy zeby ruch 140 tirow puszczac pod oknami . Drogi w kolo maja ograniczenia tonazowe co teraz gmina nagle wylozy 3 mln na nowa droge z nosnoscia 40 ton . tego nikt nie wzial pod uwage szkoda .Drewniany most na praszczykach w oplakanym stanie systematycznie rozjezdzany ciezkimi ciezarowkami lokalnych i nie tylko przedsiebiorcow. LUDZIE OBUDZCIE SIE Z LETARGU BOGDAN LICZY SIE TYLKO Z TYMI Z KTORYCH COS MA RESZTE NAS MA GDZIES MA NAS ZA GLUPICH >

  17
  4
 5. siara pisze:

  bitwa o wąsatego czas start!

  9
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *