zachmurzenie duże
wtorek
Reklama
fot. klobucka.pl
OSP Panki z nowym samochodem!
20 sierpnia 2018 r. | 10:17
13

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pankach w miniony piątek odebrali nowy średnie, auto marki Volvo. Samochód jest po prostu piękny. Przywitanie nowego auta możecie zobaczyć na filmie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI

 13 odpowiedzi na “OSP Panki z nowym samochodem!”

 1. mario pisze:

  Nowy woz a stare ścieki w tle…..

  24
  3
  • Panki pisze:

   Idą wybory to i auto jest. A drogę rozkopali nam i nie ma kto skończyć, kiedy będzie plan na ten most , brak kasy na plany tylko u nas takie rzeczy

   21
   1
 2. Floo pisze:

  Brawo Panki! Jakiś czas temu Pana kolega pisał że nie ma szans na auto dla straży… ?

  2
  21
  • Jarosław Brzęczek pisze:

   Kolega – to jak sądzę w domyśle ja.

   Jakiś czas temu Panki starały się o pozyskanie dofinansowania – o czym pisałem jakiś czas temu. Niestety pod koniec roku zaprzestali starań o co było sporo hałasu na jednym ze spotkań, gdzie kierowano pretensje w stosunku do wójta o brak zainteresowania tematem.

   O pozyskanie środków dla gminy na zakup pojazdu starali się Starosta Kiepura wraz z władzami Powiatu i uzyskali 200 tys. O kolejne środki zabiegał komendant PSP w Kłobucku Zbigniew Desperak. Gdy środki obiecano, jak informował nas jeden z naszych kontaktów – rozmowy się załamały i środki przepadły. Informacje potwierdziliśmy na początku marca tego roku, a potwierdzili nam to niezależnie od siebie w straży pożarnej, starostwie i województwie – osoby, których nazwiska pozostają do wiadomości redakcji.

   Obecnie jak się wydaje, Panki zapłaci NAJWIĘCEJ ŚRODKÓW Z WŁASNEGO BUDŻETU spośród wszystkich powiatowych gmin, które zakupiły auta dla swoich OSP, różnica to nawet pona pół miliona złotych.

   Jako jedyna też w powiecie gmina, nie ma możliwości garażowania auta w strażnicy OSP, dla której auto zakupiono!

   Trudno było oczekiwać, że auto zostanie zakupione, gdy środków na nie brak. Obecnie – jak mówi się nieoficjalnie, a czego nie jesteśmy póki co w stanie potwierdzić – gmina ma czas do mniej więcej połowy września na zapłatę za nowe auto. Pytanie czy posiadają ku temu środki czy będą czekać na emisję obligacji gminnych???

   Jak wiemy doskonale, a co potwierdziła nam m.in. firma Antinus, a także dwa inne źródła – Gmina Panki jako jedna z bardzo niewielu gmin w Polsce płaci niektóre z faktur VAT z naruszeniem dyscypliny finansów publicznych PO TERMINIE!

   Czy firma Bocar otrzymała już pieniądze lub czy otrzyma środki terminowo, oto jest pytanie.

   26
  • Stefan pisze:

   Wójt natrzepie.

   19
   1
 3. Korek pisze:

  A ty redaktorze klobucka.pl jak zwykle zioniesz jadem. Auto jest? JEST! I to najważniejsze. Obyś nigdy nie potrzebował jego pomocy bo wypadki i pożary zdarzają się zawsze niespodziewanie.
  My mieszkańcy czujemy się bezpieczniej teraz.
  A czy auto będzie zapłacone w terminie? Pewnie tak. Najpierw sprawdź zanim będziesz po raz kolejny pieprzył głupoty.
  W kwestii terminów płatności to uważam że ty akurat powinieneś wypowiadać się najmniej albo wcale. A jeśli już to może najpierw napisz ile ty sam zapłaciłeś faktur i płatności po terminie albo wcale. Będzie to ciekawy artykuł. Bo będzie tego sporo.
  I takie drobne porównanie – czy gminę ściga komornik? Nie sądzę. A czy o sobie redaktor też to może powiedzieć? Też nie sądzę.
  Najpierw ocen siebie. Dopiero oceniaj innych. Bo ta psychopatyczna obsesja ci kiedyś zaszkodzi.

  2
  24
  • yusuf pisze:

   Gminy komornik jeszcze nie ściga. Zapłacili już Chyrze za spawanie sceny? No tak, na razie Chyra ściga gminę o zapłatę. Jak się tak dopierdalasz do Brzęczka, to jemu gmina też wisiała kasę za zrobienie strony. Zapłacili?

   21
   1
  • Jarosław Brzęczek pisze:

   Do Yusuf: zapłacili 🙂

   Tyle, że na początku mieli do zapłaty niecałe trzy tysiące złotych. A później jak już kancelaria adwokacka i prokuratura miała się za to zabrać (udokumentowane nieprawidłowości w tym antydatowanie dokumentów), to szybko pisali ugodę na moich warunkach i zapłacili ponad sześć tysięcy złotych. Dołączam dla zainteresowanych cały opis wraz z dokumentacją i “ugodą” – czyli przyznaniem się wójta do tego, że nie płacił w okresie styczeń 2013 – marzec 2014, a zapłata nastąpiła ponad 1000 dni po terminie 1 marca 2016 roku. Więc czy gminę ściga komornik? Nie, ale wierzyciele – jak najbardziej tak, obecnie Tomasz Chyra – minął faktycznie ponad rok od czasu gdy wykonał usługę i zapłacił podatek, a gmina jemu nie wypłaciła, ale zapłacą po wyroku sądu 🙂

   Link do materiału:
   https://www.facebook.com/klobuckapl/posts/1752426345071678?__tn__=K-R

   20
 4. Jarosław Brzęczek pisze:

  Korek kimkolwiek jesteś, łatwo kogoś anonimowo obrzucać błotem, po mnie to jednak spływa jak woda po kaczce. Odpowiem jednak dla porządku. Mnie może ścigać stu komorników, mogę zapłacić też wszystkie faktury po terminie, albo nie płacić ich wcale. To moja Jarosława Brzęczka sprawa – prywatna.

  Nie mam złotówki długu w żadnym banku, firmie leasingowej, w żadnych firmach i u osób prywatnych. Wszystko co posiadam jest moje i mojej rodziny. Ludzie w stosunku do mnie i owszem – mają sporo długów, kilkaset tysięcy złotych z niezapłaconych faktur za usługi, od których odprowadziłem VAT i podatek dochodowy. Nie mam powodów do wstydu. Przed nikim nie muszę też uciekać, ani chować się pod “korkami” czy innym anonimowym nazewnictwem. Wystarczy przejrzeć oświadczenia majątkowe naszych radnych czy wójta, by poczuć się wyjątkowo dobrze.

  Natomiast pieniądze gminy, to pieniądze podatników i od tego w urzędach są dobrze opłacani pracownicy, by w imieniu mieszkańców reprezentować tę gminę godnie. Nie upijać się publicznie, nie szlajać, nie bawić się za publiczne pieniądze, nie wyjeżdżać na niepotrzebnie drogie “szkolenia” do miejscowości wypoczynkowych, nie dać się załapać na obrzydliwych nagraniach, nie kłamać ludziom prosto w oczy i nie uciekać przed “redaktorkiem” tylnymi drzwiami gdy wchodzi do urzędu, albo przed kamerą, jak Pani sekretarz czy wójt. I na koniec – nie robić podejrzanych interesów z firmami, o których nie można powiedzieć, że działają etycznie i w zgodzie z prawem, że pracowników zatrudniają legalnie, ścieki odprowadzają jak stanowi prawo, a śmieci wywożą na wysypisko, a nie do lasu.

  W ostatniej kwestii “niespodziewanych” pożarów i wypadków – nie mam żadnych obaw. To nie auto będzie ratować, a ludzie, strażacy, policjanci, ratownicy medyczni. Nigdy żadnego poświęcającego czas i zdrowie dla innych – człowieka – nie obraziłem, nie uraziłem i nie powiedziałem złego słowa. Do takich ludzi mam i zawsze miałem szacunek – nie na pokaz, dla poklasku i kupienia głosów wyborczych, a z kultury i wychowania, czego naszym dobrze opłacanym urzędnikom życzę.

  27
  2
  • Ela pisze:

   BEZ KOMENTARZA !!!!!!! JB – “Nie mam złotówki długu w żadnym banku, firmie leasingowej, w żadnych firmach i u osób prywatnych.”

   2
   22
  • Smith pisze:

   Jaro jak zwykle robi z siebie klauna z tego go od zwsze pamietamy.Jak na klauna przystało, spływa to po nim.

  • yusuf pisze:

   Smith, klauna to przed lusterkiem poszukaj, do pięt mu nie dorastasz. Nie pamiętam też żeby ktoś do Jaruzelskiego mówił kiedykolwiek Jaro – gówno go znasz pajacu,pewno nawet z Panek nie jesteś.

 5. Rychu pisze:

  A w sprawie ścieków wiadomo cos więcej??? Bo o ile sprawa wojta byla obyczajowa i nic sie nie wyjasnilo o tyle tutaj powazniejsza sprawa a widze ze tez lipa

  23

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *