zachmurzenie umiarkowane
23°
23°
sobota
Reklama
Oświadczenie KS Panki
03 września 2018 r. | 10:01
24

W związku z okłamaniem Zarządu Klubu Sportowego Panki przez Wójta Bogdana Praskiego w związku z finansowaniem działalności klubu, KS Panki opublikował oświadczenie w tej sprawie, którego treść publikuję poniżej.

Drodzy Kibice,

z wielką przykrością informujemy, że dalsza działalność Klubu Sportowego Panki stanęła pod znakiem zapytania. Niestety, wójt gminy Panki, Bogdan Praski, po raz kolejny nie dotrzymał danego nam słowa.

4 stycznia 2018 r. miało miejsce zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków Klubu Sportowego Panki. Spotkanie miało na celu wyłonić nowego prezesa klubu. Z racji tego, że dotacja udzielana naszemu klubowi przez gminę nie jest wysoka, to chętnych na to stanowisko nie było. Po długiej dyskusji i wymianie argumentów, wójt Praski zadeklarował, że gmina wesprze finansowo działalność klubu w drugiej połowie roku. Pod tym warunkiem prezesem zgodził się być Mariusz Biernacki. Jeszcze w czerwcu wójt zapewniał, że wsparcie będzie. W lipcu włodarz unikał kontaktu. Natomiast 31 sierpnia wójt poinformował prezesa, że klub na żadną dotację nie może liczyć, gdyż gmina nie ma pieniędzy.

Jako klub pracujemy z młodzieżą i dziećmi, pozyskujemy sponsorów, dbamy o stadion, osiągamy dobre wyniki sportowe. Kibice chętnie przychodzą na nasze mecze. Przykro nam, że nasza działalność jest lekceważona przez władze gminy. Tym bardziej, że za wieloletnią pracę kilku pokoleń pankowskich sportowców i działaczy, Polski Związek Piłki Nożnej niedawno przyznał klubowi brązową odznakę honorową PZPN, parafowaną osobiście przez prezesa Zbigniewa Bońka.

W poniedziałek (3 września) o godz. 18.00 na stadionie odbędzie się nadzwyczajne zebranie członków KS-u Panki. Zapraszamy na nie wszystkie zainteresowane osoby. Wspólnie podejmiemy decyzję na temat dalszego funkcjonowanie klubu.24 odpowiedzi na “Oświadczenie KS Panki”

 1. Mieszkaniec pisze:

  i jaka decyzja?

  18
 2. MD-CENTRUM pisze:

  Panie Leszku, KS PANKI nie ma głównego ani strategiczego sponsora. Wspieraja nas zaprzyjaznione firmy i partnerzy klubu oraz najzagorzalsi kibice. Cenimy kazda pomoc dla klubu od firm jak i kibicow. Kazdy zakupiony bilet jest cegiełka na cele statutowe naszego klubu. Srodki sa przeznaczone na biezace wydatki zwiazane z rozgrywkami pierwszej druzyny i trzech grup mlodziezowych. Obecnie w klubie trenuje ok 50 mlodych chłopców w wieku o 5 do 18 lat plus druzyna seniorow.

  22
  • Krzychu pisze:

   “Wspieraja nas zaprzyjaznione firmy i partnerzy klubu oraz najzagorzalsi kibice.”
   Tylko????
   To gmina nic nie dała???

   3
   18
 3. MD-CENTRUM pisze:

  Dotacja z Gminy w 2017 roku 76 tys zl, dotacja w 2018 to 47 tys zl czyli niespelna 40% mniej. Informacie te mozna potwierdzic w Urzędzie Gminy Panki.

  21
  • Krzychu pisze:

   Czyli gmina jednak też wspiera.
   No. 47 tyś. to niezła sumka.
   Ja bym tam wolał żeby mi za to chodnik zrobili. I nawet bym nie narzekał że szary jest. Byleby był. A tak – dali na piłkę i nikt nawet nie podziękował.
   Panie wojcie w przyszłym roku moja kolej. Klub już dostał.

   5
   21
  • Kibic pisze:

   Spośród wszystkich gmin w całym powiecie gmina Panki na sport wydaje najmniej, dla przykładu Miedźno 180000 zł Wręczyca na trzy kluby sportowe równie dużo a Panki 47000. na drogę Konieczki Zwierzyniec Trzeci obecnie nie nadającą się do przejazdu, w roku ubiegłym 30 000 zł na catering szkolenia i inne wydatki związane z rozrywką kilkadziesiąt tysięcy rocznie, nagrody dla pracowników 100 tysięcy rocznie, najwięcej w całym powiecie, a na sport nie ma? dziwne. W końcu utrzymanie klubu sportowego należy do zadań gminy, podobnie rozwój młodzieży i kultura fizyczna, to też zadania gminy. Dla młodzieży środki z funduszu alkoholowego nie powinny być wydane?

   24
  • Ona pisze:

   Utrzymanie klubu sportowego nie należy do zadań gminy. Gmina tylko może dofinansować co nie znaczy że musi. Ale to robi.

   2
   20
  • Ona pisze:

   A środki z funduszu alkoholowego są wydawane również na młodzież więc bez obaw i kolejnych kłamstw.

   2
   18
  • Ona pisze:

   Szkolenie to nie rozrywka, nie widzę związku. Chyba że tobie tak się kojarzy. Szkoła też kojarzyła ci się z rozrywką więc wyszło jak wyszło. Wykształceni a brak redaktorze. Smutne

   18
 4. Bezstronny pisze:

  Krzychu, gdyby gmina nie marnotrawiła pieniędzy na wysokie nagrody dla urzędników, na sądzenie się z ludźmi i przegrywanie spraw w sądzie, na szkolenia w dobrych hotelach, nie robiła błędów formalnych we wnioskach, a zajęłaby się pozyskiwaniem zewnętrznych funduszy, rozsądnym konstruowaniem budżetu i współpracą z sąsiednimi gminami, to byłoby na drogi, chodniki, Pankowisko i sport. Niestety, u nas pieniądze się marnotrawi, a gospodarz nie umie zarządzać, skoro składa obietnice bez pokrycia.

  27
 5. Krzychu pisze:

  “przegrywanie spraw w sądzie”?
  Ostatnia chyba wygrana .
  I to podobno coś ok. 2 mln,, chyba wystarczy na wszystkie sprawy i jeszcze zostanie. Bezstronny? Chyba nie. Chyba, że niedoinformowany

  22
  • Bezstronny pisze:

   A z dyrektorką z Konieczek to kto przegrał? Komu zarządzono płacenie odszkodowania?

   21
  • Ona pisze:

   Nie było żadnego odszkodowania. Nie znasz sprawy więc nie kłam. A to ci akurat najlepiej wychodzi

   1
   18
  • powstaniec pisze:

   Wygrana w pierwszej instancji po ośmiu latach. Do otrzymania pieniędzy to jeszcze bardzo daleka droga. Już dzisiaj się możemy założyć, że kasy nigdy gmina nie zobaczy. Na spory sądowe wyda za to kilkaset tysięcy złotych.

   17
 6. ele pisze:

  Jak Gminą może rządzić gość, który nie potrafi zbilansować budżetu domowego?
  W oświadczeniu majątkowym podaje że, jest zadłużony no to i gminna kasa jest pusta.

  21
 7. Anka pisze:

  A ja się pytam:
  Ile dała klobucka.pl na klub?

  15
  • Leszek pisze:

   Do tego pytania na pewno odniesie się naczelny Kłobucka.pl . Czekamy !

   15
  • Ona pisze:

   Pewnie tak. Napisze elaborat na pół strony ze słownikiem wyrazów obcych w rękach a i tak nie dowiemy się ile dał. Ale kot nawet jak go obrócimy ogonem to zawsze będzie kot. I zero też zawsze będzie zerem.

   1
   15
  • Jarosław Brzęczek pisze:

   Klobucka.pl, ani jej właściciel nie ma obowiązku, by sponsorować klub. Jeśli idę raz czy dwa razy w roku na mecz, płacę za bilet. Gazeta nieodpłatnie zaoferowała prezesowi klubu miejsce na swoich łamach na nieodpłatne reklamowanie i wykorzystywanie w dowolnym czasie powierzchni reklamowej dla celów klubowych i promocyjnych. Kilka razy skorzystano, nie wiem ile – nie zajmuję się działem sportowym, a w piłkę nożną gram rekreacyjnie.

   Jako Jarosław Brzęczek klub kilka razy finansowo i materialnie wsparłem. Kwot nie pamiętam, około tysiąca złotych łącznie, może mniej? Poza tym biurko, meble, dostęp do internetu, jakieś inne drobiazgi.

   Kilka lat temu byłem na spotkaniu w Kawiarni u Braci. Wielu sponsorów wówczas zadeklarowało wsparcie klubu, był tam wtedy m.in. były już prezes Maskpolu Krzysztof Dędek, wójt Bogdan Praski i kilkanaście innych osób. Deklarujący się pisemnie donatorzy obiecali wsparcie finansowe dla klubu, większość wyjęła środki z kieszeni i zapłaciła. Było kilku takich, którzy nie mieli pieniędzy ze sobą i obiecali dokonać wpłaty później, pośród nich człowiek, który nie raz wstrzymywał w ostatnich latach dekorację zawodników – by zdążyć na wręczanie medali, dyplomów, zrobić sobie zdjęcie przy sportowcach itp. Oprócz jednej osoby z listy – wszyscy wpłacili deklarowane kwoty.

   Jeśli ktoś się jeszcze nie domyślił, to piszę tutaj o panu Bogdanie Praskim, który zadeklarował wpłatę kilkuset złotych z prywatnych środków i wpłaty nie uiścił do dzisiaj. Więc “Anko” – ja nie korzystam z blasku klubu gdy zawodnicy wygrywają i nie grzeję się w ich świetle pozując do zdjęć, a jednak prywatnie klub wsparłem mimo braku takich deklaracji. Wójt tego nie zrobił chociaż się pisemnie deklarował. Nie mam tutaj możliwości dołączyć kopii dokumentu, jednak w razie potrzeby, nie ma problemu, by to zrobić.

   Miłego dnia.

   20
   1
  • Jarosław Brzęczek pisze:

   “ona”, “Leszek” – zgadzam się z Wami. Zero, zawsze będzie zerem. Ze słownika wyrazów obcych nie korzystam, a nawet gdyby zaszła taka potrzeba, to przecież żaden wstyd. A w przeciwieństwie do Was przynajmniej umiem się podpisać z imienia i nazwiska, to w końcu też żaden wstyd – z reguły.

   20
  • Ela pisze:

   Jarku w pełni zgadzam się z Tobą co do sponsorowania klubu , sam też można powiedzieć że zaczynałeś od zera , a to do czego doszedłeś to tylko Twoją ciężką pracą . Jestem pełna podziwu . Własna gazeta , piękny dom, samochód i zero długu i kredytu . Twoja kariera zawodowa jest dość bogata ,nadaje się do napisania biografii i wydania książki , aby była drogowskazem dla młodych ludzi szukających ” swojej drogi” w życiu.

   18
  • yusuf pisze:

   No i co? Jaruzelski odniósł się do waszych zaczepek, co dalej? Ile Anka i Leszek dali na klub?

   16
 8. Lopez pisze:

  Szanowna Pani “Ona”. Polecam treść przepisu art. 7 ust. 1 pkt 10 ustawy o samorządzie gminnym. Trudny tekst prawny, ale w razie czego jakiś słownik, ostatecznie google pomoże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *