zachmurzenie duże
23°
23°
piątek
Reklama
fb
Oświadczenie Łukasza Kiedrzyna
01 marca 2017 r. | 22:28
64

W związku z publikacją na łamach portalu wPankach.pl pt. „Referendarze oskarżają cały wydział sądu o korupcję”, która nastąpiła w dniu 1 marca 2017 r. podnoszę co następuje.

Zaangażowałem się w referendum w sprawie odwołania Wójta Bogdana Praskiego na skutek informacji, które dochodziły do mnie w związku z wykonywaniem Mandatu Wójta przez Bogdana Praskiego. Dodam, iż niepokojące sygnały dochodziły do mnie jeszcze wiele miesięcy przed „aferą obyczajową” w Gminie Panki. W tym miejscu nie będę wymieniać wszystkich zastrzeżeń do Wójta Praskiego, ponieważ nie chciałbym powielać informacji które nie stanowią tajemnicy dla mieszkańców Gminy Panki.

Pragnę dodać, iż kiedy zaangażowałem się w referendum otrzymałem telefon z Urzędu Gminy w Pankach, że mam stawić się do Wójta. Nie wiedziałem czego ta sprawa dotyczy więc uznałem, że udam się do Bogdana Praskiego i wyjaśnię jaki jest cel mojego zaproszenia. Na spotkaniu z Bogdanem Praskim otrzymałem propozycję zostania Sekretarzem Gminy. Po tych słowach Bogdana Praskiego wstałem i wyszedłem z urzędu, ponieważ nie mogłem pojąć jakim trzeba być pewnym siebie i butnym człowiekiem aby składać taką propozycję, która miała w moim odczuciu spowodować moje wycofanie się z referendum.

W dniu 28.02.2017 r. otrzymałem informację, iż w trybie wyborczym zostałem pozwany przez Wójta Praskiego, iż rozpowszechniałem nieprawdziwe informacje na temat jego działalności. Byłem zdziwiony takim obrotem sprawy gdyż zarzuty, które pojawiły się w gazecie Kłobucka.pl były powtarzane i omawiane przynajmniej od połowy roku na sesjach Rady Gminy podczas których Wójt Praski nie był specjalnie skory do przeciwstawiania dowodów na ich odparcie. Równocześnie w tym samym czasie Pan Czesław Mirek poinformował mnie, iż sprawę mamy przegraną bo Wójt Bogdan Praski informuje mieszkańców Gminy, że wygraną ma w kieszeni gdyż ma skutecznego pełnomocnika czy też pełnomocników, którzy zrobią dosłownie wszystko aby wygrał.

W związku z powyższą informacją pochodzącą od Pana Mirka, oraz szczątkowymi informacjami dochodzącymi do mnie od pozostałych osób należących do komitetu referendalnego którzy potwierdzali słowa Pana Mirka złożyłem wniosek o wyłączenie Sądu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Podkreślam, iż publikacja na łamach portalu wPankach.pl pt. „Referendarze oskarżają cały wydział sądu o korupcję” przypomina mi „Trybunę Ludu” w jej najgorszym okresie o którym uczyłem się na lekcjach historii. Dodam jeszcze, że wypowiedziane słowa w tymże artykule przez Bogadana Praskiego „iż to jest niebywały skandal, to co wyprawiają ci ludzie przestaje się mieścić w jakichkolwiek standardach i wyobrażeniach” stoją w oczywistej sprzeczności z wydarzeniami jakie miały miejsce z jego udziałem w Gminie Panki
latem 2016 r.

Na zakończenie życzę Wójtowi aby jeszcze wytrzymał do wyników referendum z nerwami i w tych dniach odstresował się w ulubiony dla siebie sposób.

Z poważaniem
Łukasz Kiedrzyn64 odpowiedzi na “Oświadczenie Łukasza Kiedrzyna”

 1. Z Panek pisze:

  propaganda nawet ciebie siegnela, trzymaj sie

 2. Remigiusz pisze:

  Brawo Panie Łukaszu !

 3. Eleonora pisze:

  Inteligentnego człowieka miło posłuchać. Brawo panie Łukaszu! Wierzyć się nie chce, że Praski próbował Pana przekupić! Naprawdę, niech ten człowiek zejdzie już ze sceny. I niech się relaksuje do woli:-)

 4. Patryk pisze:

  Ciekawe, czy Praski i tego się wyprze w jakimś kolejnym bełkotliwym oświadczeniu?

 5. Dorota Gmyrek pisze:

  Proszę, tym samym mamy już w końcu jasność co do sposobu Wójta Praskiego “rekrutacji” na stanowisko sekretarza Gminy Panki… Po co procedury konkursowe na stanowiska urzędnicze, jeśli można łatwiej i po prostu coś za coś? Bardzo mi wstyd za takiego Wójta! To skandal do czego ten człowiek się posunal względem Pana Łukasza Kostrzyna! Skandal!

 6. Dorota Gmyrek pisze:

  Prostuje nazwisko Pana Łukasza: Kiedrzyna – oczywiscie, a nie Kostrzyna.

 7. Kapiszon pisze:

  Zaraz zaraz. a to nie jest tak, że na stanowisko sekretarza rozpisuje się konkurs? Aha. Chyba, że to miałby być konkurs taki jak ostatnio- dostosowany do jednego słusznego kandydata (kandydatki).

 8. jacoo pisze:

  To potwierdza że te konkursy to jedna wielka lipa!!!

 9. JARO pisze:

  Widzę, że niektórzy tu są oderwani od rzeczywistości , wiadomo że większość konkursów czy przetargów są rozpisywane pod konkretne osoby lub firmy i tak szybko tego nie zmienimy . Ale co do Bogusia to nie można raczej mu tego zarzucić , a co do poprzednich włodarzy to przy naborze do UG można było w ciemno obstawiać kto wygra ! (BIP-Gmina Panki ) . Dużo jest młodych , mądrych po dobrych szkołach ludzi , ale większość już na starcie są skreślani , bo są spoza “układu”.

 10. Marek Jezior pisze:

  Łukasz porządny z ciebie gość.

 11. JARO pisze:

  Panie Łukaszu pisze pan że ” W dniu 28.02.2017 r. otrzymałem informację, iż w trybie wyborczym zostałem pozwany przez Wójta Praskiego, iż rozpowszechniałem nieprawdziwe informacje na temat jego działalności.” a w dniu 1 marca Wójt niby to składa panu propozycję objęcia funkcji Sekretarza Gminy . Myślę że pan sam w to nie wierzy co pisze !!!!!

  • Pikacz pisze:

   JARO, czytaj ze zrozumieniem. Z oświadczenia wynika, że pan Łukasz:
   1) zaangażował się w referendum,
   2) potem dostał atrakcyjną ofertę zostania sekretarzem gminy, którą odrzucił,
   3) 28 lutego został pozwany w trybie wyborczym,
   4) 1 marca został obsmarowany przez portal, który jest życzliwy wodzowi.

  • Panki pisze:

   Przecierz w.Panki.pl to gazeta wójta

  • chopek pisze:

   Na to wychodzi, że strona gminapanki.pl to strona Czesława Mirka idąc tym tokiem myślenia 🙂

  • Capone pisze:

   Wszystkim znany z nienajlepszej strony Pan Czesio, stał się ikoną porządnego obywatela Panek . Do czego to juź doszło.

 12. Koko fako pisze:

  O proszę do czego się już posuwają kandydaci na wójta. To prawda on sam nie wierzy w to co pisze. Jest jednak grupka ludzi którzy chcą wierzyć w te brednie i nie dopuszczają do siebie innych myśli.

 13. JARO pisze:

  5 marca Bodzio znowu pokaże im gdzie jest ich miejsce ! Do 5 niech mają nadzieje , niech żyją marzeniami , niech się sami nakręcają , niech słuchają swoich informatorów , a po 5 wrócą do rzeczywistości .

 14. JARO pisze:

  Robi się tu ciekawa nagonka przed referendum , czekamy na kolejne oświadczenia pozostałych referendarzy , może też im coś Wójt zaproponował ? ” Mobbing ” , Sex afera ” , ” Pracownicy zwalniają się z gminy” . Wójt jest dość wymagający , sam wymaga dużo od siebie i może też i od swoich pracowników , ale skoro ktoś odchodzi to może dlatego że ta praca go przerastała , poprostu nie dawał rady , ale z drugiej strony nie ma ludzi nie zastąpionych , poprzedni włodarze też myśleli że są nie zastąpieni , ale przyszedł obecny Wójt i zrobił więcej dla naszej Gminy , niż ci wszyscy razem wzięci .

 15. Mieszkaniec pisze:

  JARO czytaj chłopie ze zrozumieniem albo cofnij się do podstawówki. Chyba, że się denerwujesz to zapytaj się swojego guru jak się pozbyć stresu

 16. Capone pisze:

  Mam nadzieję że tak będzie . Niech Panki w końcu odzyskają spokój . Za półtora roku będziemy się znów martwić. Nasz przystojny kandydat niech pojedzie za kolegą do Norwegii bo już ludzie mają dość tego cyrku.

 17. Z Panek pisze:

  Za rok nie będzie już Praskiego. Teraz może się uchronić bo ludzi pójdzie mniej, ale za rok nie ma szans.

 18. Ewa pisze:

  Z całym szacunkiem dla Pana Kiedrzyna, ale ciężko wierzyć w treść tego oświadczenia… Chodzi mi głównie o sprawę z intratną propozycją… Od razu tego samego dnia przeciwnicy wójta nagłośniliby to wydarzenie, bo cieszy ich każde potknięcie wójta, a nie dopiero teraz po oświadczeniu Praskiego… Słowo przeciwko słowu… Po trupach do celu

 19. Jacek pisze:

  A może pan Kiedrzyn ma po prostu więcej honoru niż wójt? Mimo, że dostał taką bulwersującą ofertę, to jej nie nagłaśniał. Dopiero po tym, jak został zaatakowany przez “sztab wyborczy” wodza, ujawnił “kulisy władzy”, by bronić swojego dobrego imienia.

  • Ewa pisze:

   chyba sam Pan w to nie wierzy… Jak do tej pory przeciwnicy wójta nagłaśniali wszystko na bieżąco a takiej informacji by nie nagłośnili… Nie wierzę

 20. Remek pisze:

  Może lepiej się zapytać Pana Kiedrzyna czy może to potwierdzić?

  • Ewa pisze:

   zobaczymy jaka będzie odp wójta nie sądzę żeby był tak nierozsądny żeby przeciwnikowi coś takiego proponować, tymbardziej, że to nie jest jakiś nowy przeciwnik po aferze obyczajowej tylko kontrkandydat z wyborów

  • Capone pisze:

   Może spytać jakie ma na to dowody Pan Kiedrzyn ? Ktoś dobrze napisał po trupach do celu. Mam nadzieję że kiedy będą wybory na wójta ludzie zapamiętają co wyprawiają teraz przeciwnicy Praskiego i żaden z tych nie mogących pogodzić się z porażką ludzi wójtem nie zostanie.

  • Janek pisze:

   A gdzie był rozsądek gdy nagrywał film????

 21. Zdzichu pisze:

  Ewa ty to jesteś z tych ludzi ze pokazać im film onanisty a Ty i tobie podobni będą twierdzić że to nie bodzia ręka. Ale jak jest wilk, muszą być i barany żeby nimi pomiatac.

 22. Dorota Gmyrek pisze:

  Brawo dla Pana Łukasza Kiedrzyna za uczciwość, godność i odwagę cywilna!

 23. Ewa pisze:

  za to Ty Zdzichu nigdy swojego w ręku nie miałeś… Nie twierdzę, że to nie jego ręka, będę wydawać opinię jak sprawa filmu zostanie wyjaśniona. Jeśli masz się za barana to Twoja sprawa ja nie osądzam póki się sprawa nie wyjaśni

 24. Ewunia pisze:

  Od skandalu minęło pół roku, niech Praski przedstawi ustalenia organów ścigania i po sprawie. Czemu milczy i nie odnosi się do tych zarzutów?

 25. Ewa pisze:

  też się zastanawiam, może jeszcze nie pozwalają mu na to właśnie organy ścigania, przecież obowiązują jakieś procedury!!!

 26. Prawie Mecenas pisze:

  Obowiązują, zawsze może powiedzieć na jakim jest to etapie, a tak milczy jak zaklęty… Myślę, że prasa powinna zwrócić się do prokuratury o komentarz w tej sprawie

 27. Ewa pisze:

  dziwi mnie to, że jeszcze o to nie wystąpiła… Ciągle coś o Praskim piszą, a trudno im się do sądu zwrócić o komentarz…

 28. Mieszkaniec pisze:

  To Praski chce reprezentować nas mieszkańców jako Wójt to on powinien dawno to zrobić i się oczyścić, dlaczego tego nie robi?, może ktoś z nim bliżej związany odpowie, a może on sam?

  Proste jak budowa cepa, jeżeli to nie ja to pokazuje kwity i po sprawie. Jak ma wątpliwość to niech się zapyta prawnika albo prowadzącego postępowanie. To nic trudnego…

  • Ewa pisze:

   już jest odpowiedź wójta… Jeśli to prawda to przeciwnicy wójta nie maja za grosz honoru i zrobią wszystko, żeby tylko kogoś upokorzyć

 29. Capone pisze:

  Powinna wystąpić o to prasa. Ale po co ? Łatwiej jest pisać tematy na tacy podane. Zresztą czego się spodziewać po gazetce która stąpa po samym dnie.

 30. Capone pisze:

  Dlaczego nie nie są tutaj publikowane oświadczenia wojta? Nie było słowa o wygranej w sądzie w sprawie odwołania dyrektor szkoły. Do tego Pan Brzeczek twierdzi że jest jest bezstronnym uczciwym reporterem .Śmiech!!!

 31. robert pisze:

  Nie są tu publikowane bo ich treść nie pasuje przeciwnikom publikują tylko nagonki na wojta.

 32. Maria pisze:

  Jeśli mowa o dziennikarzach to muszę nalać o Panu Zalskim. Jako jedyny pisze o tym że każdy z nas powinien podjąć decyzję czy pójdzie na referendum i jaki głos odda. Nie namawia nie oczernia obiektywny dziennikarz tak właśnie się zachowuje. Pisze tez o propozycji redaktora klobucka.pl… Dziwne zachowanie… Jaki był jego cel??

 33. Capone pisze:

  I ktoś mi powie że to nie jest nagonka? Reporter powinien być bezstronny a nie lizać cztery litery przeciwnikom wójta. Dziwię się naiwnym ludzią którzy dają się wciągnąć w tą gierke. Referendum przeminie, Praskiego władza kiedyś przeminie, ale każdy mądry człowiek zapamięta do czego są w stanie posunąć się jednostronni dziennikarze. Czy jako ludzią opłaci im się to na przyszłość…….?

  • Maria pisze:

   no właśnie nie wiem czy się im opłaca… narobią sobie tylko wrogów i tyle, wszystko kiedyś przeminie, ale człowiekiem trzeba być do samego końca!!! Zastanawia mnie tylko w imię czego takie boje się toczą- tylko stołka czy coś jeszcze jest na rzeczy, a może tylko totalna nienawiść, której końca nie widać!!!!! Za 1,5 roku chyba nie będzie miał kto startować na wójta…

 34. Jacek pisze:

  Czy to redaktorzy masturbowali się przed internetową kamerką?
  Czy redaktorzy jeździli na szkolenia radnych na cudze nazwisko?
  Czy redaktorzy pod fejkowym profilem Jan Kowalski publikują posty na facebooku?
  Czy pani sekretarz Piątkowska uciekła do Kłobucka przez redaktorów?
  Czy redaktorzy robili drogę na Aleksandrowie, która już pęka?
  Czy redaktorzy chcieli zamknąć szkołę na Aleksandrowie?
  Czy redaktorzy są wilkiem, który nie przejmuje się baranami?

 35. Capone pisze:

  Jacek jak nie rozumiesz napisanego tekstu to lepiej nie pisz nic. Na większość z tych twoich zarzutów nie masz dowodów. Szkołę chcieli nie zamknęli. Piątkowska powiedziała że ucieka nie. Drogę robił wójt też nie. Czy Jan Kowalski to wójt, co to kogo obchodzi . Każdy z nas może być osobą publiczną a ukrywa się pod wymyślonym podpisem. Na resztę też nie masz dowodów. Nie o to chodzi. Dla mnie każdy reporter cz ktoś inny powinien być człowiekiem, a tutaj widzimy zatracenie tego pięknego daru.

 36. Jacek pisze:

  Jak to nie mam dowodow? Filmik widzialem, jego autentycznosc potwierdzili rowniez bliscy znajomi wojta. Fakt, ze nieuprawnione osoby z rodziny jezdzily na szkolenia na koszt podatnika potwierdza prokuratura i uczestnicy szkolen.

  • Capone pisze:

   Jacek Napisałem na większość nie masz dowodów. Okazuje się źe nawet na mniejszość nie masz. Jak masz to dawaj, albo się nie udzielaj.

 37. Maria pisze:

  z tym filmem to śmieszne rzeczy bo ogólnie jak lubi to robić i nagrywać się to jego sprawa prywatna w UG tego chyba nie kręcił, może ktoś wykradł to nagranie, na pewno zostało ono opublikowane bez zgody i wiedzy wójta, bo chyba sam świadomie na swoim profilu mając tylu znajomych by to nie opublikował. Jeśli w ogóle ten film jest autentyczny… Więcej niewiadomych niż konkretów. A już w ogóle jeśli faceci oburzeni są masturbacją i piszą tutaj, że jak można, że mu ręki nie można podać to śmiech na sali, każdy zdrowy trzyma… Potrzeby fizjologiczne jakoś załatwić muszą ha ha ha

 38. Maria pisze:

  a Ci bliscy znajomi wójta to kto????? poznali po czym????? Kolor może długość- bardzo bliscy znajomi w takim razie

 39. Janek pisze:

  Do zwolenników podobnych do Marii, jeżeli to takie naturalne to spotkajmy się w waszym gronie,publicznie przy was nawale kupę, ufajdam się przy podcieraniu i wtedy będe podawał wam rękę. Przecież chyba nie będziecie się brzydzić bo przecież każdy tak robi,to takie naturalne……………

  • Maria pisze:

   Muszę przyznać Janku, że ciekawy fetysz, ale o gustach jak to mówią sie nie dyskutuje, nie obracaj kota ogonem, wiadomo o co chodzi… czysta hipokryzja

  • Smith pisze:

   No Janek jesteś lepszy od wójta. Lubisz ufajdać się kupskiem? Ciekawy z Ciebie gość, tyle że strasznie obrzydliwy. Wstydź się!!!

  • Janek pisze:

   Smith przecież to naturalne i się brzydzisz??????????????????

  • Smith pisze:

   Janek walnij się w łeb.

 40. obserwator pisze:

  Jan Kowalski to profil który istniał kiedyś jako Gmina Panki. Po aferze zmienił nazwę a wpisy ta sama osoba robi.

 41. obserwator pisze:

  No i fajnie

 42. Mateusz pisze:

  nie jestem z gminy Panki tylko wreczyca macie bardzo dobrego wójta który naprawdę dużo zrobił dla waszej gminy i to widać gołym okiem i wy jeszcze na nim psy wieszacie ludzie czy wy jesteście normalni takich ludzi powinno się szanować ale zawsze możecie trafić gorzej i jeżeli odwolacie Pana Praskiego to wam tego życzę i niech rozwali i zniszczy zadluzy te Panki. Pozdrawiam normalnych ludzi z Panek którzy są przeciw odwołaniu Wojta

  • Janek pisze:

   Wasz chyba lepszy skoro panował najdłużej w historii polski,naszego widocznie nie znasz a jeżeli podoba Ci się że robi obciach na cały świat to go zabierz za Krawczyka i niech trzepie wam na wieki wieków amen.

  • Magda pisze:

   Kolego szacun! Ci których zobaczyłam na filmiku wogule nie nadają się na wójta. co oni sobą reprezentują? Szkoda tych Panek ze aż tak upadły względem 5-7 osób. mam nadzieje ze ludzie docenią wójta i wybiorą rozsądek.

 43. Mateusz pisze:

  Bogdan Praski i tak jest najlepszym wójtem Panek jaki do tej pory był.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *