zachmurzenie duże
24°
24°
niedziela
Reklama
Przy ulicy 1 maja w Pankach ustawiono paczkomat
Paczkomat w Pankach
19 sierpnia 2019 r. | 09:41
12

W miniony piątek w Pankach pojawił się paczkomat firmy InPost, która podpisała z miejscowym urzędem gminy umowę na dzierżawę terenu. Kto był pomysłodawcą, by to wygodne urządzenie pojawiło się właśnie tutaj – nie wiemy, za to paczkomaty firmy InPost, to największa na świecie sieć nowoczesnych urządzeń do samodzielnego odbierania i nadawania paczek 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – jak informuje nas firmowa strona.

Czy i po co komu to urządzenie, nie wystarczy kurier Poczty Polskiej, DPD, UPS czy jednej z wielu firm zajmującej się dostarczaniem przesyłek? Wygląda na to, że nie. Co więcej te urządzenia rewolucjonizują rynek przesyłek kurierskich, jak wynika z badań m.in. Akademii Morskiej ze Szczecina, która ocenia, że nawet 64 proc. klientów rezygnuje z zakupów online, jeśli zamówienia nie mogą odebrać w paczkomatach. Trudno to zweryfikować, nie znając zamawiającego badania, jednak paczkomaty faktycznie są wygodnym sposobem odbioru towarów, bo czynne są 24h 7 dni w tygodniu, kiedy kurierzy jeżdżą głównie w godzinach kiedy większość z nas pracuje, a poczta też nierzadko czynna jest do godziny 15:00. Nie może zatem dziwić, że ten sposób odbioru towarów oceniany jest lepiej niż dostawa przesyłek pocztą lub kurierem. Urządzenia te w dodatku nigdy się nie spieszą, nie mają złego humoru i nie narzekają na brak drobnych, by wydać resztę, o ich kulturze pracy też trudno wyrażać się źle. W lipcu firmie InPost wyrósł pierwszy poważny konkurent, jakiem jest Poczta Polska, która do końca roku zainstaluje pierwszych dwieście automatów na terenie kraju – głównie w dużych miastach. Dotychczasowa konkurencja szybko upadała, zderzając się z rzeczywistością rynkową, jednak państwowa spółka chce konkurować z liderem nie licząc się z kosztami. Nim jednak takie miejscowości jak Panki doczekają się konkurencji Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl (właściciel Paczkomatów InPost) twierdzi, że według ich badań 88 proc. respondentów uznało, że Paczkomaty są lepsze od usług Poczty Polskiej, a aż 75 proc. badanych ocenia je lepiej niż usługi kurierskie.

Jak działają paczko maty? Każdy wyposażony jest w panel sterowania, a dzięki komunikatom na ekranie, klient prowadzony jest krok po kroku przez proces odbioru lub nadawania paczki. Ponadto, aby odbieranie przesyłek było jeszcze szybsze i łatwiejsze, w wielu maszynach pod ekranem znajduje się czytnik kodów QR oznaczony żółto-czarnym symbolem oka. Kto chce sprawdzić działanie miejscowego urządzenia, może za 15,00 złotych bez grosza wysłać naszej redakcji prezent. Czekamy zatem, by sprawdzić czy automat działa jak należy.

JAROSŁAW BRZĘCZEK
Klobucka.pl12 odpowiedzi na “Paczkomat w Pankach”

 1. Ela pisze:

  Pomysłodawcą był PREZES !!!!!

  7
  10
  • Vizir do wybielania pisze:

   Coś ci się pokręciło… Pomysłodawcą była kobieta i to nie z bloków

 2. Kiler pisze:

  A w czym wam przeszkadza ten paczkomat?

  11
  2
 3. Lolek pisze:

  pomysł obywatelski – realizacja przez urząd gminy (zawarcie umowy) i tyle

  9
  1
 4. nowy stary pisze:

  Duży plus dla nowej Rady i nowej władzy wykonawczej, czas na paczkomat w Pankach był najwyższy. Jako ciekawostkę podpowiadam że jest taki paczkomat w Czarnej Wsi i 3 km dalej we Wręczycy. Nie wspominam o Krzepicach /dwa paczkomaty/ i Kłobucku. Super!! Nie muszę już jeździć na Czarną Wieś!!

  12
  2
 5. Bono pisze:

  Ucieszył mnie widok paczkomatu w Pankach. Mała rzecz a cieszy.
  Inicjatorom, kimkolwiek są, gratuluję pomysłu i skuteczności.

  14
  4
 6. Ewa pisze:

  Skąd ta zmiana poglądu , ale gratuluję obiektywizmu , chodź na razie Gmina nie potrzebuje “wybielaczy”

  9
  1
 7. DD pisze:

  Kiedyś był na stronie inpostu formularz żeby zgłaszać swoje miejscowości, najwidoczniej nie zrobiłem tego sam 🙂

 8. DS pisze:

  Super sprawa. Blisko z Przystajń i i okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *