bezchmurnie
22°
22°
sobota
Reklama
yt
„Pani córka miała wypadek…”. Oszukana seniorka z Panek
14 czerwca 2024 r. | 12:35
0

Kryminalni z Krzepic prowadzą czynności w sprawie oszustwa metodą „na wypadek”, do którego doszło 7 czerwca w miejscowości Panki. Na kłamstwo o wypadku osoby najbliższej, oszukana została seniorka, która straciła swoje oszczędności. Jeśli ktoś z Państwa posiada jakiekolwiek informacje dotyczące zdarzenia, w tym monitoring, bądź przejeżdżał ul. Częstochowską w Pankach 16:00-17:00, a posiada w swoim pojeździe wideorejestrator, prosimy o kontakt z KPP w Kłobucku lub z najbliższą jednostką Policji.

Kryminalni z Krzepic poszukują sprawcy, który w miniony piątek, 7 czerwca 2024 roku oszukał seniorkę z miejscowości Panki, metodą „na wypadek”.

Scenariusz wyłudzenia pieniędzy polegał na tym, że na telefon stacjonarny poszkodowanej zadzwonił oszust podający się za adwokata jej córki. Kobieta miała mieć wypadek i jedyną możliwością uniknięcia więzienia miało być przekazanie pieniędzy. Podczas rozmowy, w tle, słychać było kobiecy płacz. Poszkodowana uwierzyła oszustowi i przekazała mu swoje oszczędności oraz biżuterię.

Mężczyzna wzrostu około 180 cm miał na sobie ciemne spodnie, koszulę w kratę, a twarz zasłoniętą białą maseczką. Poruszał się pieszo.

Jeśli ktoś z Państwa posiada jakiekolwiek informacje dotyczące zdarzenia, w tym monitoring, bądź przejeżdżał ulicą Częstochowską w Pankach w godzinach 16:00-17:00, a posiada w swoim pojeździe wideorejestrator, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku: e-mailowo: dyzurny@klobuck.ka.policja.gov.pl, lub telefonicznie: 47 858 22 00, 47 858 25 10 bądź z najbliższą jednostką Policji pod numerem 997 i 112. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *