słabe opady deszczu
32°
32°
piątek
Reklama
Parafia Wniebowzięcia NMP w Przecławiu
W Pankach nie obchodzi się Narodowego Święta Niepodległości
11 listopada 2016 r. | 15:44
40

Gmina Panki jest jedną z nielicznych gmin w województwie śląskim, w której nie obchodzi się Narodowego Święta Niepodległości. Nie ma oficjalnych pocztów sztandarowych, nie ma marszu, defilad, nie ma uroczystego składania kwiatów, nie ma przemówień, nie ma mszy w intencji ojczyzny, nie ma zawodów sportowych, nie ma wspólnego ogniska, nie ma śpiewów. I najgorsze w tym wszystkim jest to, że prawie nikomu to nie przeszkadza.

Co prawda tydzień temu odbył się II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych, na którym lansowali się ludowcy. Ale to nie to samo. To nie były obchody 11 listopada. Należy pamiętać, że Polska nie powstałaby, gdyby nie czyny Polaków!

Dlaczego zatem w gminie Panki nie obchodzi się tego niewątpliwie najważniejszego dla naszego narodu święta? Może ktoś zna odpowiedź?

PAWEŁ GĄSIORSKI40 odpowiedzi na “W Pankach nie obchodzi się Narodowego Święta Niepodległości”

 1. Obserwator pisze:

  No tak… ludowcy. Czekają na maj…

 2. robert pisze:

  szuka Pan dziury w całym… Od lat się u nas nie obchodzi i jest ok, Cisie chyba też nie świętują… Mógł Pan podjechać do Kłobucka… kilka osób z Panek było…chociaż bliżej Pan ma do Blachowni…

 3. Wróżka pisze:

  Owszem,gdyby to były urodziny wójta, to byłaby msza św. pewnie delegacje z wieńcami …. ups przepraszam z kwiatami szły do gminy,niczym pochód pierwszomajowy .Tak dla wójta ważna jest ojczyzna , że ma to serdecznie w d……e ,tak jak wiele innych spraw ,także tych ludzkich.

  • Z Panek pisze:

   A było być w Kościele bo jak co roku było wszystko pięknie przygotowane, byś głupot nie pisała. Chyba, że nawet nie wiesz gdzie jest Kościół? A może i Panki…

  • Wróżka pisze:

   Czytaj ze zrozumieniem.Miłego wieczoru życzę.

 4. Pani pisze:

  Przepraszam bardzo dzis w kosciele na mszy o godz 11 byly obchody dnia 11 listopada byly wystepy dzieci i harcerzy mowili wiersze i bylo uroczyscie kazdy w kosciele dostal kotylion …..Nie widze powodów zeby jeszcze huczniej obchodzic to swieto w taka pogode jak dzis i wyprawiac jakies wielkie festyny na to czas jest latem .św marcina tez nie mamy zeby urzadzac defilady z bialym koniem i sprzedawac rogale.Mysle ze msza z przygotowaniem dzieci jest wystarczajaca .

  • Wróżka pisze:

   Życzę miłego wieczoru.

  • Z Panek pisze:

   ale kościół nie jest oficjalnym organem w samorządzie!! Redaktorowi chodziło o brak uczczenia tego dnia przez władze gminy w postaci oficjalnych uroczystości, których nie było!!

  • Z Panek pisze:

   A ty ciągle swoje. W Pankach taki przebieg tego święta jest przyjęty. I miejsce tutaj nie ma znaczenia. A dla ciebie gdziekolwiek by było to byłoby ŹLE. Bo ty jesteś na NIE! ZAWSZE!

 5. Pani pisze:

  I wójt tez byl obeny na mszy

 6. Z Panek pisze:

  I od lat Panki tak obchodzą to święto. I wszyscy są zadowoleni. Teraz znalazł się jeden niezadowolony – redaktor z Cisia. Zamiast przyjechać na mszę to baśnie pisze. I jak zawsze widzi to czego nie ma a nie widzi tego co jest. Do Andersena panu mimo wszystko daleko…. A tak na marginesie to 11 listopada to dzień bardziej zadumy niż biesiadowania i śpiewów – patrioto od siedmiu boleści…

 7. Asia pisze:

  Cis mi się wydaje, że ta strona nie długo przestanie istnieć. Ja odpadam, nie będę już czytać bo nie ma czego! Podejrzewam, że jeszcze trochę i inni też przestaną tutaj zaglądać na Tą pseudo neutralna stronę. Porazka

 8. Z Panek pisze:

  Była msza w kościele, byli też harcerze. Uroczystości zorganizowane przez proboszcza, bo wójt na to nie wpadnie że trzeba w Pankach obchodzić Dzień Niepodległości. W Kłobucku są oficjalne uroczystości, Wręczyca Wielka ma fajne ognisko, a u nas…

 9. Coco roko pisze:

  Bylam widzialam bylo pieknie i powaznie na mszy uroczyste przemowy i wiersze dzieci zgodnie z celem święta …kto to slyszal i gdzie sa jakie zawody ogniska spiewy nawet w Przystajni sie tez nie wyglupiaja …..

 10. Ja pisze:

  W Pankach nie ma też Tour de Pologne.wina Wójta!

 11. Coco roko pisze:

  Ale Pankowisko rykowisko jest hehe

 12. Coco roko pisze:

  I disco polo bylo long&junior hehe

 13. Asica pisze:

  Czy może Pan w końcu znaleźć inne tematy,chyba że Pan ich nie ma?

 14. konrad pisze:

  z gaikiem też nie chodzą

 15. Ja pisze:

  Long & Junior?dlaczego nie Sting?to są oczywiste nadużycia!czy “redaktor” może to wyjaśnić?

  • Krzychu pisze:

   A ja pytam – dlaczego nie Czesław Niemen? Co z tego że nie żyje. Wojt ma to załatwić! No panie redaktorze – niech pan nam to załatwić pomoże

 16. ropuch pisze:

  6 grudnia 🙂

  Gmina Panki jest jedną z nielicznych gmin w województwie śląskim, w której nie obchodzi się tradycji Świętego Mikołaja!!!!! Nie ma reniferów, brodatych Mikołajów, prezentów pod poduszką, czy też w skarpetach. I najgorsze w tym wszystkim jest to, że prawie nikomu to nie przeszkadza. To wina wójta!!!

  Przysłowie mówi o baletnicy… Jak już się Pan zajmuje dziennikarstwem to niech Pan pisze o CZYMŚ i najlepiej mieć potwierdzone informacje. Nie trzeba pochodów, przemówień, nam msza wystarczy, a w Pańskim newsie jest kłamstwo-“nie ma mszy w intencji ojczyzny”. Może jakby Pan mieszkał w Pankach to lepiej by Pan wiedział.

 17. Kałmuk pisze:

  Zwolennicy wójta piszą jak chcą a ja się z panem zgadzam. Powinniśmy jakoś inaczej podchodzić do tego święta. Inicjatywa powinna iść od stowarzyszeń po samego Praskiego. Była msza, ale nie była w intencji ojczyzny.

 18. ropuch pisze:

  niemniej jednak masz była bardzo uroczysta inna niż wszystkie, ja się również z Panem zgodzę inicjatywa powinna wyjść od mieszkańców, jakby Wójt zaproponował może jakiś pochód, imprezę sportową to pewnie zarzucano by mu rozrzutność… teraz czego by nie zrobił jest źle. Dlatego jeśli chodzi o zmiany w obchodzeniu tego, czy innych świąt, tradycji inicjatywę powinniśmy przejąć sami

 19. Z Panek pisze:

  Też tak myślę. Po co ma ktoś za mieszkańców myśleć. Zakasujemy rękawy i do roboty! Już widzę las rąk chętnych… A pierwsza pewnie ta piątka z inicjatywy pod referendum. Takie WIELKIE Święto dziś, jak pisze Gąsior, a z przenajswietszej piątki w kościele nikogo nie było, nie wspominając o samym redaktorze…. A o reszcie krzykaczy też… . Choć tak bardzo oczekiwany był przywodce ich stada – Mirek. Na próżno… Tylko ten “zly” był. …

  • Sowa pisze:

   Uroczystości takie jak dzień niepodległości organizuje władza , także samorządowa a nie mieszkańcy, coś się Panu “Z Panek” pomyliło. Również za to płacimy samorządowcom z naszych podatków !!!
   Innych Pan oskarża że na tej mszy w tym kościele nie byli a może brali udział w uroczystościach w innych miejscach ??!!
   a czy Pan “Z Panek” flagę państwową wywiesił na budynku ???

  • byle co pisze:

   Mi osobiście wójt w kościele przeszkadza. Nie mogę na niego patrzeć. On chodzi do kościoła nie po to, żeby się szczerze pomodlić i żałować, ale żeby się pokazać. O tak. Dobry chrześcijanin. Nie ma we mnie aż tyle miłosierdzia, żeby jego widok nie był mi przykry. Wachowska też biegała do kościoła i przyjmowała komunię, gdy o niej fruwały kartki po Pankach. Obłudnicy. Już wiemy, że ani jedno ani drugie nie ma honoru, nie ma też za grosz moralności i przyzwoitości. Oboje potrafią owinąć sobie ludzi wokół palca i zamydlić oczy. Mieszkańcy Panek są ich warci. Niby krzyczą “referendum”, “wójt ma odejść”, ale z czynami już gorzej. Życzę wam wszystkim, żebyście na własnej skórze doświadczyli łaski pana.

  • Rudolf pisze:

   Byle co, Pan wojt chodził do kościoła już przed wyborami a nie po wyborach żeby się pokazać…ale człowiek pójdzie do kościoła źle nie pójdzie też źle…po Twojej wypowiedzi widać że tacy jak Ty nie powinni się w tym kościele znaleźć. Współczuję wam ludzie ze macie tak ubogie życie że musicie się w cudze wpierdalac.

 20. tadzik pisze:

  Bo pan wójt gości się na obchodach w Kłobucku. Z jaśnie panującym burmistrzem Zakrzewskim

 21. Na Lesnej 4 maz wywiesza flage kazdego roku! pisze:

  Na Lesna 4 maz kazdego roku wywiesza flage!

 22. Marcin pisze:

  Tak to jest jak lewaccy aferzyści rządzą. Oni by szybciej obchodzili święto żydków niż najważniejsze Polskie święto.

 23. Ja pisze:

  O tak, prosimy o uroczystości z okazji Św.Mikolaja!prosimy “redakcje” o pomoc w tym przedsięwzięciu.Aha, uroczystości mają być huczne!w przeciwnym razie prosimy o stosowny artykuł!

 24. Narodowiec pisze:

  przesłanie do gościa “Z Panek”
  z Ciebie to taki patriota jak z koziej d..y trąba !!!!!!!!!!!!! cytuje:
  “A tak na marginesie to 11 listopada to dzień bardziej zadumy niż biesiadowania i śpiewów”
  odstaw te proszki bo już myli Ci się Dzień Niepodległości z Zaduszkami 2 listopada !!!!

 25. Narodowiec pisze:

  Do mieszkańców gminy: nie zasłaniajcie się mszą w kościele !! Tylko na tyle stać gminę ??!!!
  Nic się nie zmieniło w myśleniu od zaborów !

 26. maria pisze:

  Z braku obchodów robicie problem… Nigdy ich nie było więc nic dziwnego że nie ma. Lepiej piszcie prosby o umorzenia podatków ja napiszę na pewno skoro tak łatwo umarza się u nas nawet w stosunku do ludzi zamożnych. Rok bez podatków!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *