zachmurzenie duże
11°
11°
poniedziałek
Reklama
Panki bez Pankowiska?
18 lipca 2019 r. | 10:50
36

Wydawało się, że Pankowisko na trwałe wpisało się w muzyczny kalendarz wakacji w naszym powiecie. Przed dwoma laty mieliśmy ósmą odsłonę festiwalu, na której pojawiali się rokrocznie muzycy i amatorzy mocnego brzmienia. W 2016 roku gmina Panki zakupiła na własność scenę ustawioną tuż obok kompleksu boisk Orlik, rok później przed koncertami dokonano wzmocnienia konstrukcji, a kolejne Pankowisko już się nie odbyło.

O przyczynach trudno wyrokować, bo nikt spośród zainteresowanych nie powiedział wprost, co legło u podstaw decyzji, by imprezy numer dziewięć już nie organizować. W rozmowach z wieloma osobami wybrzmiało, że powodem było wmieszanie głównego z organizatorów w konflikt ze spawaczem sceny, któremu nie zapłacono za robotę i późniejsze zrzucenie odpowiedzialności przez ówczesnego wójta właśnie na niego, co zresztą szybko zostało obalone w sądzie przez wszystkich świadków.

Wójt się zmienił i z początkiem roku pojawiła się zapowiedź tegorocznej odsłony imprezy. Podano datę i zaczęli się rejestrować pierwsi chętni. Po około trzech tygodniach zapowiedziało się około 130 osób. Niestety imprezę odwołano. Oficjalnym powodem są pieniądze, których podobno nie wyłoży urząd gminy, który do wcześniejszych imprez się dokładał.

Wokalista zespołu Leśne Ludki i jednocześnie jeden z organizatorów Pankowisk, podczas niedawno zakończonej imprezy w Zawadach powiedział wprost:

- „Bardzo nam miło, że możemy wystąpić na pierwszej edycji tego wspaniałego festiwalu, który mam nadzieję będzie dalej kontynuowany, bo Pankowiska niestety już nie będzie. To jest smutna wiadomość, ale historią nie ma co żyć…”

Tym samym występy zespołów jak The Trepp, Zwłoki, Armia, Prawda, Sedes, The Analogs, Moskwa, Lux Torpeda, Farben Lehre i wiele innych kapel, które do Panek zaglądały z okazji kolejnych odsłon imprezy – już nie przyjadą. Chociaż kto wie, w muzyce jak w polityce, trendy się zmieniają...

JAROSŁAW BRZĘCZEK
Klobucka.pl36 odpowiedzi na “Panki bez Pankowiska?”

 1. Bogdan pisze:

  Super wiadomość, szczurołap niecch sobie finansuje i sprząta syf po swoich ziomkach bo promocji gminy w tym żadnej.

  33
  24
 2. Kolorowe sny pisze:

  Co zrobił gościu? Może nie zrobił syfu, to już plus. Dwa, w zielonej gazetce wyborczej speca od marketingu, Bomba wyrażał poparcie dla Bodzia, chciał żeby postawić na sprawdzonych. Jak jest muzykiem, to niech się trzyma z dala od polityki. Teraz ta niesprawdzona wójcina ma mu dać kasę gminną na jego rozrywkę? Wypad z baru, baw się za swoje. Zresztą Jaruzelski pokazał nagranie z Zawad. Dwudziestu ludzi na krzyż ich przyszło oglądać z czego większość rodzina. Prawie nikt za taką kocią muzyką nie będzie tęsknił, a kasa z gminy będzie lepiej wydana. Pod sceną zrobią targ, a na scenie promocje 🙂

  36
  21
  • ele pisze:

   “Kolorowe sny” byłaś/byłeś na jakimś koncercie kiedykolwiek? Jeśli nie to gorąco polecam. Nie wszyscy przepadają z dożynkami i procesjami.

   15
   28
 3. Gosc pisze:

  Dlaczego nikt nie pyta mlodych ludzi w Pankach? Pankowisko bylo reklama dla Gminy!!!Stare pierniki zapomnieli juz jak byli mlodzi?!Cofamy sie we wszystkim,zero kultury,nie mozna dojechac PKS-m do Klobucka-Powiat???.a Gmina podobno miala spotkanie z Dyrekcja i co?Cisza!!!

  39
  8
 4. Gosc pisze:

  Kolorowe sny.Mow za siebie!

  4
  27
  • Kolorowe sny pisze:

   Mówię za milczącą większość, nieobecni głosu nie mają. Nikt nie zabrania robić Pankowiska. Gmina nie ma obowiązku łożyć kasy na taką imprezę. Chcesz się bawić, zrób zrzutę, znajdź sponsorów i free ride.

   ele, jestem pewien, że zaliczyłem więcej koncertów niż Ty, a na nich kto wie, może i szanowną mamusię o ile była w moim guście 😀

   31
   11
  • Bono pisze:

   To mówisz za milcząca większość którą z racji nieobecności nie ma głosu? Sam sobie przeczysz

   7
   27
 5. ele pisze:

  Do “Kolorowe sny”.
  Być a “zaliczyłem” to są dwie różne rzeczy. Moim zdaniem komentarze na portalu/stronie internetowej “gminapanki.pl” powinny być rzeczowe a nie wulgarne. Myślę, że administrator strony podziela mój pogląd na sprawę.
  Z poważaniem.
  “ele”

  8
  27
 6. ele pisze:

  Jeszcze raz do “Kolorowe sny”.
  Zapomniałem zapytać o to jakie kapele grały na koncertach, które “zaliczyłeś”.
  Druga rzecz – nazwy własne piszemy WIELKĄ LITERĄ.
  Pozdrawiam.
  ele

  4
  24
 7. sonda pisze:

  ele za to ty zrobiłaś bardzo dużo………

  26
  1
 8. sonda pisze:

  o jak dużo!!!!!!!!!!!!!!

  25
  1
  • eie pisze:

   Trudno być sędzia we własnej sprawie to raz.
   Dwa, niemieckie Wacken (1500 mieszkańców) może mieć swój festiwal hewi metalu, który się stał imprezą światowego formatu to dlaczego polskie Panki nie mogą mieć festiwalu pank roka?
   Z poważaniem.
   ele

   13
   27
  • Janek pisze:

   hewi metalu?

   heavy metalu?

   pank roka?

   punkrocka?

   Jak na miłośniczkę muzyki i koncertów wyjątkowa nieznajomość nazw gatunków muzycznych…

   27
 9. Leszek pisze:

  Jaki jest koszt organizacji “Pankowiska” ? , bo z tego co mi wiadomo to zespoły nie biorą “kasy”, bo jest to ich promocja na takich cyklicznych imprezach . Myślę że jakby znalazł się organizator ( nie licząc na U.G. ) to mógłby liczyć na jakieś środki finansowe wśród lokalnych przedsiębiorców , bo jest to jakby nie patrząc promocja Panek , no chyba że Urząd Gminy nie wyda pozwolenia , czego nie chce mi się wierzyć żeby tak było. Jeszcze możemy zorganizować “Pankowisko” , tylko trzeba chęci , zakasać rękawy i nie liczyć tylko na włodarzy gminnych. Panie Jarku liczymy na pana i że Pankowisko wpisze się w coroczny kalendarz ! Proszę wpisać jakiś kontakt organizatora , a na pewno młodzież Pankowska pomoże z organizacją.

  16
  23
 10. Lidka pisze:

  Nad stawem (od molo aż po rzekę ) można zrobić miasteczko namiotowe dla młodzieży która przyjedzie , ponieważ mamy tu toalety , jest nawet prysznic .

  15
  24
  • Agnieszka pisze:

   I bardzo dobrze. Po imprezie był zawsze tylko ogromny syf, mnóstwo śmieci i zarzygane chodniki. Oraz patologia która chodziła po Pankach dwa dni przed i trzy dni po imprezie

   24
   18
  • Aga pisze:

   Niech ich sobie Pani zaprosi do siebie na podwórko a nie nad staw ! W pobliżu mieszkają ludzie którzy nie maja zamiaru widzieć tego burdelu i słychać krzyków i awantur przez cała noc

   26
   13
  • mieszkańcy pisze:

   My mieszkańcy Panek chcemy “Pankowiska” !!!!!!!!

   18
   27
  • Gosc pisze:

   Bogdan]!Nie masz kultury ani wrodzonej ani nabytej.Potrafisz tylko krytykowac i mieszac!Wstyd,ze takich mamy mieszkancow!

   11
   24
  • Gosc pisze:

   Leszek!Popieram w 100%

   11
   23
 11. Gosc pisze:

  Aga!Egoizm i dno!Przez takie baby mamy to co mamy.Czyscioszka sie znalazla! Nic sie nie dzieje w Pankach,jedynie Dozynki!Pankowisko powinno byc kazdego roku skoro jest wlasnoscia Gminy!Pani Wojt prosze zrobic cos w tym kierunku dla mlodych!

  13
  25
 12. Leszek pisze:

  Przekonajmy tu na forum pana Jarosława żeby zorganizował Pankowiskio , może w połowie sierpnia byłby dobry termin , bo na Gminę to raczej nie ma co liczyć , ale niech tylko nie przeszkadzają to damy radę. Nie możemy dzielić mieszkańców, przecież mamy co roku dożynki to dlaczego nie można było by zrobić coś dla młodzieży , są różnego rodzaju turnieje sportowe tylko że nie każdy interesuje się sportem , niektórzy lubią po prostu muzykę.

  16
  23
  • Rock pisze:

   Właśnie niektórzy lubią muzykę ale nie tylko akurat ten gatunek. Niestety pankowców jest coraz mniej , więc można by zaprosić muzyków którzy grają rock nad roll, reggae . Na pewno przyciągnęło by to więcej ludzi. No cóż najpierw pankowisko musi powrócić.

   38
 13. IRENA pisze:

  W gminach wiedzą że czy się siedzi czy się leży i tak się należy , więc po co się ” pocić ” biegać , załatwiać , organizować , najlepiej powiedzieć ” piniędzy nie ma ” !

  6
  22
 14. mieszkańcy pisze:

  no to jak pani Wójt pójdzie na urlop , to na ten czas gmina powinna być zamknięta , bo nikt oprócz naszej Wójciny nic tam nie ogarnia , wszystko musi sama robić

  8
  20
  • Jadwiga pisze:

   była przewodniczącą rady to ogarnia , Bodzio przez 8 lat był włodarzem gminy i nie potrafił ogarnąć .

   23
   7
 15. mieszkańcy pisze:

  co z Pankowiskiem ? kiedy się odbędzie !

  9
  11
  • Janek pisze:

   Pankowisko się odbędzie. To już pewne!

   Zrzucić się mają firmy, które tak dobrze prosperowały za czasów menadżera Bogusia i królowej Elżbiety. Ta co wygrała najwięcej przetargów da pięć procent z tego co gmina płaciła powyżej, jako roboty dodatkowe i wystarczy.

   Podobno zagrają The Rolling Stones, a może i kilka mniej znanych kapel jak The Clash, The Cure i Modern Talking dla tych co lubią dyskoteki.

   8
   6
  • Lidka pisze:

   SUPER !! a Leśne Ludki będą ?

   15
   1
  • Punk pisze:

   Janek wiedziałem że jesteś po….any , ale że aż tak? Dobrze że upały trochę odpuściły bo ludzie Twojego pokroju naprawdę źle to znoszą.

   4
   7
  • Mieszkankaniec pisze:

   Janek a ja słyszałam że brzeczek będzie sponsorowal całe Pankowisko. Ta decyzję podjęli za niego wszyscy komornicy którzy go ścigają i nawet już zaczęli rozsylać pisma do wszystkich jego kontrahentów że wszystkie należności za faktury wobec niego mają przelewać na konto Pakowiska

   4
   8
  • Ela pisze:

   Do Mieszkaniec : Brzęczek to jakby chciał to wykupił by pół Panek razem z Tobą ! Piszesz bzdury , a do pięt mu nie dorastasz . Zobacz ile on w życiu osiągnął , a Ty co możesz powiedzieć o sobie , nawet nie potrafisz się podpisać , nieudaczniku .

   10
   1
  • Widz pisze:

   Już tyle razy od kilku lat czytałem o komornikach u Brzęczka, że się zastanawiam jak to jest, że go tak bardzo ścigają, a on się wcale nie ukrywa i jakoś funkcjonuje, w każdym razie nie jest bezrobotny jak niektórzy byli urzędnicy, a w sklepach na zeszyt nie bierze 🙂

   7
   1
  • Leszek pisze:

   Co do komornika to bzdury powielane od dawna , to samo dotyczy ” króla proszków” który przedstawiał go jako gołodupca i co wy na to , ten pan prowadzi gazetę może i dokłada do niej , ale go stać co nie można powiedzieć o ” królu proszków ” gdzie gazety już nie ma , robi śmieszne wywiady i pisze wypociny z całego województwa na fb .

 16. IRENA pisze:

  Za menagera Bogusia i królowej Elżbiety to były jakieś inwestycje , a teraz co ??????

  9
  6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *