zachmurzenie duże
wtorek
Reklama
Panki w długiej kolejce po pieniądze na remont drogi w Żerdzinie
06 listopada 2018 r. | 11:26
34

Jest mała szansa na otrzymanie dofinansowania przez gminę Panki na przebudowę drogi gminnej nr 693 013S w miejscowości Żerdzina w gminie Panki. Gmina stara się o dofinansowanie w wysokości 611 747 zł. Wniosek gminy znalazł się na dalekim 41. miejscu z kolei do dofinansowania uzyskując 9. punktów.

Na liście w kolejce do dofinansowania są 52. gminy na łączną kwotę 57 807 079 zł. Wszystko teraz zależy od budżetu PROW.

PAWEŁ GĄSIORSKI34 odpowiedzi na “Panki w długiej kolejce po pieniądze na remont drogi w Żerdzinie”

 1. Bubu pisze:

  No no a u Zalskiego na filmiku jest coś innego ktoś mówi co innego a prawda też jest inna .Po co komu ta droga .a o jej remoncie mówią już od paru lat .Proponuje tam iść w nocy tam diobeł mowi dobranoc tylko szkoda tych ludzi co tam mieszkają od dawnych lat .No cóż to nie jest osiedle pankowskie to bedziecie czekać były ważniejsze osiedla Panki muszą być rozwinięte a wiejskie drogi .

  38
  1
  • Bububu pisze:

   Nie płaczcie tak bo worki pod oczami Wam się zrobią. Wojt którego 2 kadencja nie należała do najlepszych, swoją pierwszą po poprzedniku zaczą bardzo dobrze. Trochę wiary w nowego wójta nie ma co zganiać na poprzedników, teraz oceniamy nowe rządy i zyczymy wszystkiego co najlepsze rządzącym, oraz mieszkańcą. Pozdrawienia z Żerdziny

   38
   1
  • Bubu pisze:

   Pozdrawiam z Praszczyk.

   34
 2. Bubu pisze:

  A na wiejskie drogi nie ma !centrum musi błyszczeć .Szkoda tylko ludzi bo nie mają godnych warunków do życia .Tez płacą podatki itd.ale zapomniano o nich.

  38
  2
  • Wróżka pisze:

   Takie bagno zastała Pani Wójt . Praski i jego świta nie potrafili dobrego wniosku napisać .

   42
   1
 3. Bubu pisze:

  Dokładnie bagno jak nie wiem .oby jeszcze gorsze rzeczy nie wyszły.Tak nie robi dobry gospodarz .

  40
 4. Wróżka pisze:

  Już były wójt chce położyć świniè obecnej Pani Wójt ogłaszając konkurs na stanowisko skarbnika .Przez kilka miesięcy nie znalazł nikogo ( wszyscy uciekali z urzędu ) ,a teraz nagle mu pełno w wyborze skarbnika. Ten facet nie potrafi z honorem odejść ,bo to słowo ,,honor,, jego nie dotyczy. Pewnie panie Praski Pan się wyprowadza z Panek,bo nie ma pan czego szukać.

  41
  • Anka pisze:

   Do wróżka -odpowiedz a jak powołuje się skarbnika ???tylko poprzez konkurs i czy to zrobi obecny czy przyszły wojt to chyba terminy reguluje prawo nie uważasz ?czytajac te wpisy to nowy Wojt to męczennik według piszących to dlaczego startować ? Niesamowite

   1
   38
  • Mieszkaniec pisze:

   Do Anka – odpowiem jak powołuje się skarbnika:
   ogłasza się konkurs (rozstrzygnięcie 14 lub 15 listopada)
   wybierają odpowiednia osobę, następnie skarbnika powołuje rada Gminy na sesji zwołanej 15,11
   i tyle.
   problem w tym że całą procedurę przeprowadza jeszcze obecna władza:
   konkurs rozstrzyga Wójt i sekretarz (wybierają swojego człowieka)
   powołuje rada z poprzedniej kadencji gdyż to oni sprawują władzę do czasu przejęcia urzędu
   i mamy
   15,11 skarbnik powołany
   16,11 przynosi zwolnienie lekarskie (ma prawo do 6m-cy)
   I NOWA PANI WÓJT NIE MOŻE NIC ZROBIĆ W SPRAWACH FINANSOWYCH BO MUSI MIEĆ ASYGNATĘ SKARBNIKA KTÓREGO DEFAKTO NIE BĘDZIE MINIMUM PÓŁ ROKU
   I CO GMINA LEŻY
   DZIĘKUJĘ

   37
  • Ela pisze:

   Do Mieszkaniec : skoro Gmina przez ostatni rok zmieniła 4 skarbników , to możesz być spokojny o ” nowego” skarbnika , chyba że Urząd zmniejszy wymagania na to stanowisko najlepiej z wykształceniem podstawowym , Co do Wójta , Sekretarz i Rady Gminnej to na pewno nie będą działać na szkodę naszych Panek , nie bądź pesymistą.

   34
  • Jarosław Brzęczek pisze:

   Trudno “wyczuć” intencje lokalnych władz w związku z konkursem na stanowisko skarbnika. Ja widzę to tak:

   Wójt chce skarbnika, bo trzeba ustalić budżet do 15 listopada. Gdy Urszula Bujak zwoła Radę i powołają wybraną osobę możliwych jest kilka scenariuszy, w tym i takie niekorzystne dla gminy.

   Gdy Urszula Bujak nie zwoła Rady, Wójt może naruszyć Statut gminy i zwołać Radę “zastępcami”. Powołają skarbnika i zrobią co zamierzają. Z korzyścią lub niekorzyścią dla gminy

   Gdy nie zwoła Rady, nie będzie budżetu na 2019 rok. Będzie krytykowana, że to jej wina i naraża gminę na kary i paraliż,bo budżet Wójt chciał ustalić, ale ta zła Bujakowa nie chciała więc on umywa ręce. Ci złego to nie my…

   W mojej ocenie nie powinno się powołać skarbnika 15 listopada. Niech RIO przygotuje budżet, albo da szansę przygotować budżet do końca roku, nawet jeśli grozi za to gminie kara. Po objęciu urzędu trzeba zrobić dokładny audyt, to też wysoki koszt, około 30 tys. złotych, w mojej ocenie jednak konieczny. Trzeba zacząć sprzątać z dobrym planem, albo przez lata odkrywać “trupy” w szafie.
   Po audycie zdecydować czy są podstawy do spraw cywilnych wobec osób działających na szkodę gminy, przekraczających uprawnienia, niegospodarnych itp…

   Następnie zdecydować o obsadzie stanowisk, w tym czy nadal jest zaufanie do urzędników reprezentujących dotychczas ten urząd. Jeśli nie, rozwiązać zgodnie z prawem umowę lub umowy o pracę. Następnie poprowadzić w sposób transparentny konkursy i udostępnić wszystko co możliwe na stronach BIP, żeby nie było podejrzeń o jakiekolwiek działania zakulisowe.

   Co zrobi nowa Wójt? Co uzna za stosowne 🙂

   35
  • Arkadiusz pisze:

   Już redaktorze niech pan nie będzie taki skromny zadając pytanie -co zrobi nowy Wojt?redaktor doradzi pokieruje w końcu to redaktora protegowana

   1
   30
 5. Ela pisze:

  Proponuję troszkę roszad w UG . Bodzio – skarbnik , Ela – główna księgowa , Krzysiek – sekretarz , Jarek – rzecznik prasowy .

  8
  33
 6. Anka pisze:

  A widzieliście dziś jak stawiono most w Pankach ?Dzwig z potężnym ramieniem 200 tonowy podnosil i zakładał elementy – to niecodzienny widok ..Pamietam jak Redakor Brzeczek rozpisywał się całkiem niedawno ze taki most to wstyd czy ma dojść do tragedi żeby Wojt coś zrobił! A jak się buduje to redaktor milczy a warto żeby więcej ludzi widziało taka budowę.

  2
  39
 7. Ewa pisze:

  Zrobią i tą drogę jestem tego pewna .Już jedną drogę wójt Praski zrobił w Żerdzinie i też długo jej nie było za poprzedników nikt się tym nie interesował.Dopiero wójt zobaczył i doprowadził do powstania tej drogi.To zasługa wojta.A że ta musi poczekać niestety,koszty są ogromne .I trzeba przyznać ze w pierwszej kadencji zrobił dużo.

  3
  39
 8. Bogdan pisze:

  Czekamy aż nowa Pani wójt wyciągnie wszystkie brudy Pana Praskiego, może uda się że jeszcze pójdzie siedzieć. Trzymajmy kciuki.

  37
  • Anka pisze:

   Brudy ?juz tak sprawdzana Gmina przez redaktora i służby państwowe które powołuje do kontroli to chyba w powiecie nie ma .znacie wyniki kontroli chyba nie bo redaktor nie napisze .napisalby gdyby coś było niepewne o to można być spokojnym .A nowej władzy tez trzeba patrzeć na ręce ale do tego stanowiska to przygotowanie jest ważne nie tylko pomoc promujących ludzi nie mających pojęcia o jednostkach samorządowych .pewnie napiszecie ze tylko uczciwość jest potrzebna ano zobaczymy co dla gminy zrobi Wójtowa tak jak pisze ktoś Krainę miodem i winem płynąca .

   36
  • Bogdan pisze:

   Aniu pożyjemy zobaczymy, ile razy wójt już stawał przed sądem (albo i nie bo wiedział z góry że przegra) tyle razy przegrywał sprawy. Ale skończyło się na karze grzywny i wszystko. Czekamy na grubsze sprawy, nie zgodności w papierach i tym podobne rzeczy. Pozdrawiam.

   38
 9. Ela pisze:

  A sekretarz zostaje ten sam czy nie ?

  33
  1
 10. ele pisze:

  Do ” Anka”

  Człowieku, pisz po Polsku!

  34
  • Anka pisze:

   No to po rosyjsku jak polskiego nie umiesz odczytać .Kazdy radny reprezentuje swój tzw region P.Bujak to Praszczyki powiedz mi co dla swojego okręgu przez 8 lat zrobiła może nie wiem a chciałabym się dowiedzieć ?

   2
   35
  • Anka pisze:

   Nic ????oprocz comiesięcznych poborów ?

   1
   33
 11. Zły pisze:

  Irena cały czas sra na Panią Bujak.A rozpacza że ludzie tak robią z Praskim.Irena przestań już być takim chamem.Jesteś podłą osobą.Czy ty nie widzisz co ty wypisujesz ośmieszasz się i to bardzo stara babo.Masz teraz kolege Pankiewicza a to twój Boguś pewnie jest .

  36
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *