zachmurzenie duże
11°
11°
niedziela
Reklama
Pazerność Wójta może doprowadzić do katastrofy
05 lipca 2017 r. | 12:02
37

Wójt Bogdan Praski wystąpił do Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach o dofinansowanie w wysokości 8 000 000 zł na fotowoltaikę i ekologiczne piecie dla gminy Panki, mimo iż zgodnie z umową miał otrzymać z puli 8 244 376,52 zł500 000 zł. To nie spodobało się gminom należącym do subregionu północnego, które zastanawiają się nad wykluczeniem Panek z tej koalicji i "odebraniem dotacji". Znajdują się w niej 33. samorządy, którym razem jest łatwiej wnioskować o fundusze europejskie. Wykluczenie Panek spowoduje praktycznie zamknięcie drogi w staraniu się o jakiekolwiek dofinansowanie zewnętrzne z Unii Europejskiej.

Pazerność Wójta może spowodować tragedię dla samej gminy i jej Mieszkańców. Usunięcie z subregionu północnego dla Panek oznaczać będzie finansową katastrofę przez wiele lat.

Praski tracąc wsparcie włodarza Maskopolu, szuka koła ratunkowego. Chyba wszyscy wiedzą, że bez wsparcia największego pracodawcy w gminie, kolejna kadencja jest praktycznie niemożliwa. Ostatnią deską ratunku miało być pozyskanie przez gminę ogromnego wsparcia finansowego, ale wiele wskazuje na to, że i do tego nie dojdzie.

Co dalej będzie Pankami? Co stanie się z Wójtem Bogdanem Praskim? Czas pokaże.

PAWEŁ GĄSIORSKI37 odpowiedzi na “Pazerność Wójta może doprowadzić do katastrofy”

 1. Stefan pisze:

  Nie ma strachu,natrzepie…….

 2. Aleksandra pisze:

  Brawo Bodzio , niech inne gminy uczą się od Ciebie jak pisze się projekty na dofinansowanie ! Panki znowu najlepsze !

 3. posel pisze:

  Pani Aleksandro to co pani pisze i co popiera to polityczny samorzadowy analfabetyzm nie ma pani pojecia widac ile gmina straci na usunieciu z partnerstwa tzw subregionu i co to jest pisanie wspolnych projektow . Za nastepny certyfikat gminy fair play Praski zaplaci 100 razy wiecej niz za poprzedni.Ale widac dla Pani strata przez gmine 800000zl dotacji i brak mozliwosci starania sie o kolejne to bulka z maslem byle uratowac tonacego wojta.

 4. Aleksandra pisze:

  Panki z takim Wójtem na pewno dadzą sobie radę , a inne gminy niech się od nas uczą !

  • ATRO pisze:

   A czegoż to się inne gminy mają niby od nas uczyć ?

  • Aleksandra pisze:

   Nasz Wójt ma wizję , za jego kadencji Gmina cały czas się rozwija , to prawdziwy menager jakiego Panki jeszcze nie miały , dla niego nie ma rzeczy niemożliwych , a mógłby tylko siedzieć na “stołku” nigdzie nie jeździć , nic nie załatwiać , nie zdobywać funduszy unijnych , nie pozyskiwać nowych inwestorów i brać te same pieniądze (wypłatę) za nic nierobienie .

  • ATRO pisze:

   A których to inwestorów pozyskał Praski, tak na marginesie ?

 5. ???? pisze:

  A który wójt kupił dom pod Warszawą po 3 latach urzędowania , tylko praski , za wypłatę wątpie . PABIANICE prawdopodobnie .

 6. posel pisze:

  Od pozyskiwania funduszy unijnych sa ludzie nie wojt a z tego co czytalem to z 7miu projektow panki uzyskaly pieniadze na dwa zadania i to wspolnie z gmina przystajn i ludzie z sasiedniej gminy odegrali stanowcza czesc pracy .prosze sie zastanowic ile gmin w waszym powiecie nie ma grubych milionow z podatkow takiego zakladu jak Maskpol i tez sobie radzi . Firm jest w gminie panki wiecej ale wiekszosc nie placi podatkow zgodnie z metrazem ale najprosciej sciagac podatki ze zwyklych mieszkancow a podmiotom gospodarczym umazac lub udawac niewiedze liczac na to ze sie odwdziecza. Jesli takie jest wyobrazenie o rownych i rowniejszych pani Aleksandro to wspolczuje waszej gminie i mam nadzieje ze ludzie w pankach otworza oczy na klamstwa i obietnice ktorymi karmi was Praski ,w sprawach niektorych wojt zostal wypunktowany na kilku sesjach ale jak mniemam nie chce Pani o nich slyszec .

  • Aleksandra pisze:

   To świadczy tylko o kompetencjach Wójta że potrafił doprać odpowiednią kadrę ( za urzędowania Bodzia w Gminie nie ma nepotyzmu ! ) w sprawach dotyczących pozyskiwania różnego rodzaju dotacji. A tak na marginesie to ile dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego dostała Przystajń ? Proszę przeczytać ze zrozumieniem to co piszesz .

  • ATRO pisze:

   Niestety, ale Panki też NIC na razie nie dostały, to jest tylko lista wniosków złożonych do Urzędu Marszałkowskiego, nie wiadomo czy dostaniemy te pieniądze, wyniki tego konkursu będą dopiero za kilka miesięcy.

   Również apeluje o lepsze czytanie ze zrozumieniem, ponadto radzę szukać informacji na oficjalnej stronie RPO województwa Śląskie na lata 2014-2020.

   A tak na marginesie czy przypadkiem nepotyzmem nie można nazwać sytuacji z działką za OSP w Pankach ? Chodzi o próbę dzierżawy tej posesji na rzecz zięcia.

 7. Andrzej pisze:

  Warto przypomnieć sprawę z lutego, kiedy wójt Przystajni, Henryk Mach odniósł się do informacji płynących z sąsiedniej gminy, jak również do artykułów prasowych odnośnie solarów:
  “Wójt Praski – stroi się w cudze piórka – przypisując sobie nasze zasługi. Chcę być uczciwy wobec naszych pracowników. Oni zrobili dobrą robotę, na której skorzystają również nasi sąsiedzi z Panek. Szkoda, że wójt Praski nie umie podziękować za naszą pracę, a chwali się jej efektami na sesji i w gazetach. To nieuczciwe, tak nie powinno być.”

 8. Uczciwy pisze:

  Kiedy czytam te bzdury napisane przez reportera nieuka, to wierzyć mi się nie chce w to co widzę. Kolejna próba ataku na wójta. Wykorzystujecie kolejną szansę która daje Wam odwołanie Pana D. Zrób teraz referendum, teraz się uda teraz nie będzie miał kto ludzi namówić żeby nie poszli. Bez Pana D. Bogdan też są sobie radę, a Wy dalej źyjcie marzeniami o upadku Praskiego .

  • Z Panek pisze:

   Zobaczymy czy do wyborów chociaż utrzyma stołek .

  • Uczciwy pisze:

   Zobaczymy. Gwarantuje że dotrzyma. Nie ma powodów do odwołania. A Ciebie nich skręca dalej. Kręcę beke z takich jak Ty ????????????????

  • Andrzej. pisze:

   Praski jest skończony już. Gratulacje dla Pani Eli za trafny pomysł na taką kaske .

  • Uczciwy pisze:

   Pieski szczekają, karawana jedzie dalej. Skonczeni sa ludzie których skręca z zazdrości. Wójt jest i będzie przynajmniej do końca kadencji kto go odwola Ty, albo bezradny reporterek który kopię jak może dolki pod mieszkańcem swojej ulicy?

  • Panki pisze:

   W listopadzie jest planowane kolejne referendum , teraz damy rade ????

  • Uczciwy pisze:

   O to fajnie . Popatrzmy sobie na szopkę w waszym wykonaniu????????????????. Szkoda tylko że takie plebiscyty są z naszych pieniędzy. Raz już je zmarnowaliscie teraz będzie powtórka? Może któryś z Was pojedzie na robotę do Irlandii zarobić na ten cyrk?????????????????. Nieroby niech się wezmą za robotę a nie głupoty w głowie. ????????????????????????????????

 9. nieuczciwy pisze:

  do uczciwy ………nierob to z ciebie moze zapytaj wojta ile gmine kosztowal proces ktory wytoczyl referendazom i przegral podpowiem koszty zastepstwa procesowego 740 zl i prawnik wynajety 3000 tych kosztow nie widac bo kreatywna ksiegowa zalatwi fakture na srodki czystosci. takich spraw i postepowan byly do tej pory dziesiatki. jesli dla ciebie slowo uczciwosc ma takie znaczenie to jestes tyle wart co gowno m ;iejskiej toalecie. KORYTO SIE POWOLI OPROZNIA……….. napewno praskiego wezma na maskpol po kadencji pslowca za dyche .do celi razem z wladkiem serafinem tam jest jego miejsce.

  • Andrzej pisze:

   Uczciwy to pani Ela co podrywa żonatych .

  • Uczciwy pisze:

   Jeśli jesteś twórcą referendum to właśnie z Ciebie jest nierob. Ludzie pracujący nie mają czasu na takie pierdoly. Daj mi dowód na to że wójt oskarżył ludzi za tworzenie referendum , pewnie nie masz więc ile Ty jesteś wart? Doskonale wiem za co oskarża niektórych twórców referendum? Daj dowód na to że sprawę przegrał. Po skończonej kadencji niech sobie wraca gdzie chce. Narazie jest wójtem ludzie są zadowoleni a debile? Jak Ty zazdrośni. ????????????????????????????????????????????????????????????????

 10. nieuczciwy pisze:

  Ludzie pracujacy nie maja wedle ciebie prawa wyrazic swojego zdania w referendum. czy praski w oswiadczeniu nie pomawia niewinnych ludzi a odkrecenie kol i symulacja zamachu na jego zycie czy tamten pomowiony doczekal sie przeprosin.nie a czy wspomniana na jednej z sesji kobieta z pso.tez nie a czy mieszkancy waszej gminy za to ze bogdan w necie walil gruche przed 13to latka na czacie narazajac na posmiewisko urzad i cale panki .dla mnie to nie jest czlowiek godny piastowac taka funkcje i reprezentowac ten urzad i mieszkancow.

  • Uczciwy pisze:

   Oczywiście że mają i je wyrazili. Żeby jednak je tworzyć trzeba mieć dużo wolnego czasu. Ludzie pracujący i dązacy do swoich celów nie mają na to czasu. Takich ludzi g…… obchodzi co kto robi kiblu . Ważne jest jak zarządza gmina . Nie odbieraj od tematu o jakiś oświadczeniach nie dotyczących referendum. Prosiłem o dowody na to że wójt przegrał sprawę z twórcami referendum. Pewnie nie masz, więc po co się udzielasz? Nie obchodzi mnie kogo Praski obraził kiedy nie był wójtem, a przytoczenie tej sytuacji na sesji było mega prostackie i nie na miejscu.

  • Aleksandra pisze:

   Nie pisz bzdur co do tej 13 latki , podobno śledztwo nic nie wykazało , a co mi wiadomo to pedofilia jest karana (art. 200 kk) , a jeśli masz na to dowody to powinienneś zgłosić to na policję lub prokuraturę, bo na to też jest art.304 kk. W państwie Polskim nie ma równych i równiejszych i nie ważne czy jest to Wójt , Burmistrz czy Sędzia , jeżeli byłaby to prawda to na pewno nie pełniłby już tego urzędu tym bardziej że podlegają pod niego szkoły , przedszkola.

 11. karol pisze:

  Przeczytaj wokande sadowa na necie wpisz Bogdan Praski tam sa dowody a slowo prostak pasuje tu tylko do jadnej osoby .przestancie mydlic oczy ludziom .moze jest na hutce dziewcze ktorej sie podoba zachowanie tego pana i pana picka bo sa czestymi jej goscmi .pozdrawiam……………….

 12. ARKADIUSZ pisze:

  WOJT SIE NAWET NIE OCZYSCIL Z ZARZUTU ZADOWOLONY BO KOLESIE UMORZYLI WALIL KONIA PUBLICZNIE I MIAL TUPET POKAZYWAC SIE W SZKOLE MIMO ZE CALA SZKOLA FILMIK WIDZIALA TO TYLE DO ALEKSANDRY TERAZ DO UCZCIWY WEDLUG CIEBIE PROSTAKIEM NIE JEST TEN CO MOLESTUJE TYLKO TEN CO MA ODWAGE O TYM GLOSNO POWIEDZIEC TO KIM TY JESTES KURWA CZY ALFONSEM… ROZUMIEM ZE JAK TWOJE DZIECKO KTOS TAK POTRAKTUJE TEZ POWIESZ OK .NIC SIE NIE STALO

  • Uczciwy pisze:

   Arkadiusz przestań brać to co bierzesz bo Ci szkodzi na rozom. Kto kogo molestuje? Oskarzasz kogoś. O jakich dzieciach Ty pieprzysz? Rozpędź się a drzewo się samo znajdzie tempaku ?

 13. tomasz w pisze:

  Do uczciwy dzis o 11ej two j faworyt praski jechal w godzinach pracy do czestochowy autem ekomexu wyklad o etyce nie ma sensu bo ty itak tego nie zrozumiesz.A moze praski pracuje w ekomexie a gmine tylko naciaga na kase mi to smierdzi powaznie skorumpowanym czlowiekiem, a moze byl gdzies incognito. Dziwi fakt ze zanim zostal wojtem to nie znal nazwiska pilsniak czy kalmuk a teraz narty wczasy wesela grile ogniska ………….

  • Uczciwy pisze:

   Po pierwsze Praski nie jest moim faworytem. Po prostu nie ma narazie godnego zastępcy. Nie wszystko mi się podoba co robi ale ważne że dużo dla gminy zrobił i próbuje zrobić. Po drugie nie obchodzi mnie gdzie jakim autem jeździ wójt czy ekomeksu czy gminnym. Cały czas używasz słowa “moze ” wysuwajac pochopne wnioski, więc chyba tobie by się przydał wykład na temat tego, że jak się coś pisze i oskarża kogoś to należy mieć dowody. Chcesz sprawdzić czy Praski pracuję u Pisniaka nic prostszego. Chyba że nie wiesz jak to się robi. Niedlugo napiszesz że pracuje Kałmuka przy notce brukowej. Śmieszny chłopie jesteś. Wymyśl coś lepszego.

  • yusuf pisze:

   Jechał autem Ekomexu, bo sam to widziałem. Nieważne dokąd jechał, problem polega na tym, że to zwyczajnie nieeleganckie i nieetyczne, by korzystać z pojazdów gminnego podatnika, który może choć niekoniecznie musi mieć jakieś przywileje czy ulgi. Gdyby miał, za rok ktoś powie Pilśniak dostał tysiąc zł mniej podatku, bo Praski jeździł jego autem. Jak dostanie coś z LGD, zaraz się znajdą tacy co powiedzą, że Wachowska dała pieniądze itd.

   Cały ten miejscowy establishment śmierdzi powiązaniami, a bezczelnością przechodzą wszystkie granice. Widać, że nic się nie uczą na błędach, a referendum nie nauczyło pokory. Za rok nie będzie żadnego z nich tutaj. Na Maskpolu było łatwo zrobić porządek z zarządem, bo spółka skarbowa i mimo niewątpliwych zasług Prezesa Dędka bez skrupułów pozbyli się ludzi. W samorządzie jest trudniej, ale pozostał rok żeby zrobić i tutaj pozamiatać.

  • Uczciwy pisze:

   Piszesz że to nielegalne, więc dlaczego nie zareagowałeś skoro widziałeś jak twierdzisz nielegalną sytuację. Chociaż byś się nie przyznawał jak uważasz sytuację za nielegalną. Ja w tym nie widzę nic złego. Niech sobie jeździ czym chcę. Masz dowody ze w chwili kiedy bujał się gablota ekomexu nie wpisał sobie urlopu albo przepustki? Jako osoba prywatna może jeździć autem nawet proboszcza z Panek.

 14. jarycho pisze:

  nie pisz o uczciwym bo to jest najwieksza porazka zyciowa jego ojca. dla niego wojt oszust zboczeniec i zlodziej to wzor do nasladowania,

  • Uczciwy pisze:

   A Ty za to kim jesteś żeby kogoś publicznie oskarżać? Nie udzielaj się debilu jak nie masz co pisać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *