zachmurzenie duże
31°
31°
piątek
Reklama
Plany inwestycyjne gminy Panki na 2017 rok
16 grudnia 2016 r. | 11:32
30

Ponad 8 mln zł gmina Panki zamierza wydać na inwestycje w 2017 roku. Dofinansowanie ze środków zewnętrznych ma wynieść blisko 5,5 mln zł. Największą inwestycją w 2017 roku będzie zwiększenie poziomu produkcji energii ze źródeł odnawialnych na terenie gmin Panki i Przystajń. Inwestycja ta pochłonie 4,4 mln zł, z czego 3,75 mln zł będzie dofinansowane ze środków UE.

Drugą największą inwestycją, będzie budowa kanalizacji sanitarnej w gminie Panki (etap IV). Wszystko jednak rozchodzi się o dofinansowanie w wysokości 1,6 mln zł, o które stara się Wójt Bogdan Praski.

Na przebudowę dróg lokalnych gmina wyda 617 tys. zł. Lokalne firmy będą musiały się ostro napocić, by wygrać przyszłoroczne przetargi.

Plan inwestycyjny gminy Panki na 2017 rok znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI
30 odpowiedzi na “Plany inwestycyjne gminy Panki na 2017 rok”

 1. Ania pisze:

  Obiecanki cacanki a głupiemu radość, jak referendum lada dzień to wielkie obietnice .

 2. Inwestycja pisze:

  Jeszcze przydal by sie asfald w żerdzinie od posesji 35 do 39 dziury takie sie porobily i nikt sie tym nie interesuje. 6 tys bedzie dane z solectwa to gmina tez moze dolozyc na asfald Tez droga jest dojazdem do pól i do domow mamy nadzieje ze gmia nie zapomni !!!!!!!!!!!!

 3. Obserwator pisze:

  “piłkochwyt” za 6tyś zł ?!

  • Z Panek pisze:

   To inicjatywa mieszkańców… widocznie taki chcą… ich wola bo to z Funduszu sołeckiego…

  • Inwestycja pisze:

   Tak pilkochwyt ma byc na koski bo tak sobie wies zażyczyla tez im sie należy a drugie 6 tys na wyrównanie drogi ale jak robic to robic tez asfald

 4. Z Panek pisze:

  Warto wchodzić mu w tyłek…przykład Praszczyków…

  • Z Panek pisze:

   Wyjaśnij przykład Praszczyków bo chyba nie wiesz o czym piszesz… jeśli odnosimy się do inwestycji to na pewno nie wiesz…

  • Z Panek pisze:

   Spójrz co robi Kozak i sam oceń

  • Z Panek pisze:

   Dalej nie wiem co robi Kozak. Znaczy wiem co i wiem ile. Tylko nie wiem dalej o co tobie chodzi … ty zresztą też chyba nie wiesz…

  • Z Panek pisze:

   To masz problem, skoro nie widzisz tego co robi Kozak i Praski…

  • Z Panek pisze:

   Ty masz problem z wysławianiem się… ze sobą chyba też… 🙂

  • Z Panek pisze:

   Kolejny na usługach praskiego , niech mi ktoś wytłumaczy bo słychać że Kozak ma identyczne płytki w domu jak i w remizie. ile tu jest prawdy ? Czy remonty były w jednym czasie ?

  • Koko pisze:

   A jakie płytki ma wojt w łazience ?takie jak na filmie ?

  • Niby ktoś pisze:

   Proszę nie mylić sołtysa Kozaka z mieszkańcami wsi Praszczyki. Mieszkańcy w swej większości popierają przewodniczącą Bujak. Sołtys prosty chłop, całe życie prowadził bar o(b)leśny, to mu sodówa uderzyła do głowy.

 5. Inwestycja pisze:

  Tez proszę o przyklad bedziemy wchodzic

 6. Z Panek pisze:

  Przykład, Sołtys

 7. Mieszkaniec pisze:

  Tu jest zadań na dobre trzy lata , a nie rok i żadnych kredytów brzmi jak obietnice przed wyborcze w końcu referendum na zakręcie..

 8. JARO pisze:

  Czy te dofinansowania do inwestycji są pewne ???? czy tylko w planach ?

 9. Z Panek pisze:

  Raczej plany . Trzeba napisać dobry projekt o dofinansowanie a panki mają z tym problem .

 10. Wróżka pisze:

  Jeszcze trochę z innego tematu , kto podpisywał się pod lista ,że nie chce pani Krzak ? Wybrańcy ,bo nie wszyscy byli poinformowani o zebraniu w szkole . To wódz i ta rozczochrana nie przyznawała środków pieniężnych dla tej szkoły. Nagle w tym roku z okazji dnia nauczyciela wszyscy dostali nagrody ,śmiechu warte po co ta szopka była w październiku skoro święta są teraz ? Tak działa ta trójca przenajświętsza ,a ludzie dali się na to nabrać i podpisywali jakąś petycję do wójta ,aby została ta obecna za wszelką cenę dyrektorka . Poczynania tego ,,pożal się boże ,, wójta są poniżej wszelkich norm. wcześniej nagradzał panią Krzak wystawił najlepsza z możliwych ocen pracy ,a teraz jej się pozbywa .Śmierdząca sprawa . Pewnie obiecał obecnej ,a właściwie już na wylocie dyrektorce to stanowisko .Jaki miał w tym własny interes ? – dowiemy się pewnie niebawem .

  • Z Panek pisze:

   I po co piszesz te głupoty? Środki pieniężne, jak to nazwałaś, szkola ma i miała bo funkcjonowała przecież. A nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej (nie ma dnia nauczyciela) są i były wypłacane zawsze w każdej szkole. Szopkę to ty tutaj odstawiasz….

  • Wróżka pisze:

   Pewnie odpisała mi osoba z urzędu lub ktoś z trójcy przenajświętszej.

  • Wróżka pisze:

   z Panek -owszem zawsze były środki na nagrody lecz nie w takiej ilości i nie wszystkim . Jest to nowa polityka wodza i rozczochranej wobec Pani Krzak .Dobrze ,że w prokuraturze jest tyle spraw przeciw wójtowi .

  • Z Panek pisze:

   Środki na nagrody są zawsze w stałej puli – 1% od wynagrodzeń i są do dyspozycji dyrektora. To DYREKTOR decyduje komu i ile nagrody daje i jak sobie tą pulę podzieli. Czyli tak na chłopski rozum – jeśli twierdzisz, że wcześniej nie wszyscy dostawali to zakładam, że pani Krzak dawała większe nagrody ale tylko kilku pracownikom (podobno tylko swoim pupilom). Obecna zaś dyrektor podzieliła pulę nagród między wszystkich pracowników ale zapewne były mniejsze.
   Masz trochę zbyt mało wiedzy, żeby się wypowiadać albo tylko czytasz z kart.

 11. Wróżka pisze:

  Z Panek – co do finansów szkoły , to kiedyś rozczochrana nie przyznawała im w takich wielkich kwotach ,a teraz jest zasada ,,mówisz masz ,, czyli pokazać jak to przy tej nowej wszystko jest .Wiadomo ,że nikt ze swojej wypłaty nie dokłada .Jest to nowa polityka przeciw Pani Krzak prowadzona przez skarbnika i wójta . Trochę jest to nienormalne , bo Pani Krzak otrzymała dwie nagrody wójta i wyróżniającą ocenę pracy ,a teraz nagonka na nią .Oj władze gminy coś wam się pozajączkowało ,że nie nazwę to dosadniej.

 12. Z Panek pisze:

  Podaj konkret – na co szkola dostała jakieś kokosy? I do tego powiedz jaki wniosek poprzedniej dyrektor został rozpatrzony negatywnie?

 13. Z Panek pisze:

  Ja też….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *