bezchmurnie
18°
18°
wtorek
Reklama
Policja apeluje o bezpieczną jazdę!
16 stycznia 2019 r. | 12:06
3

Opady śniegu oraz niska temperatura spowodowały, że na drogach pojawił się lód, śnieg i pośniegowe błoto. Wobec tak trudnych warunków drogowych apelujemy o ostrożną jazdę. Kierowców, szczególnie tych z niewielkim doświadczeniem, prosimy o wzięcie pod uwagę trudnych warunków drogowych, gdyż lepiej zdjąć nogę z gazu, niż zakończyć jazdę w rowie! Zwracamy się również do pieszych, aby pamiętali o noszeniu elementów odblaskowych.

Po raz kolejny przypominamy, że jazda w trudnych warunkach atmosferycznych wymaga przede wszystkim delikatnego posługiwania się przyrządami sterującymi – kierownicą, sprzęgłem, pedałami hamulca i gazu – oraz większej tolerancji na błędy innych kierowców i nagłe zdarzenia. Jeśli w chwili rozpoczęcia jazdy pada deszcz lub śnieg, buty będą wilgotne i mogą łatwo ześliznąć się z pedałów. Przed uruchomieniem silnika wytrzyj buty o wycieraczkę lub wykładzinę samochodu. Wszyscy kierowcy powinni regularnie kontrolować sprawność przednich i tylnych świateł, świateł stopu oraz kierunkowskazów. Pamiętaj, że droga hamowania podczas opadów deszczu czy śniegu jest dłuższa, należy więc zachować bezpieczną odległość między twoim samochodem i samochodem jadącym z przodu. /KPP w Kłobucku/3 odpowiedzi na “Policja apeluje o bezpieczną jazdę!”

  1. Małgorzata pisze:

    Jarek weź się chłopie do roboty

    3
    10
  2. monia pisze:

    obawiam sie ze Izy to nie interesuje juz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *