zachmurzenie duże
31°
31°
piątek
Reklama
Powiatowa Prezentacja Tradycji Bożonarodzeniowych
13 grudnia 2017 r. | 10:00
0

"Nigdy nie niszczcie przeszłości ołtarzy" – tymi słowami ksiądz prałat Eugeniusz Wieczorek podziękował organizatorom corocznej prezentacji, za troskę oraz kultywowanie polskiej, narodowej i katolickiej tradycji bożonarodzeniowej. Powiatowy pokaz świątecznych wyrobów kulinarnych oraz bożonarodzeniowych dekoracji odbył się w bieżącym roku, w sobotę 9 grudnia, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Opatowie. Lokalni wystawcy prezentowali na nim, swoje stoły pełne regionalnych specjałów i świątecznych ozdób.

Swoje wyroby zaprezentowały panie z KGW z Libidzy, Podłęża Szlacheckiego, Zajączek, Truskolas, Dąbrowy, Wapiennika, Opatowa, Janików, Władysławowa oraz z ościennej Nowej Brzeźnicy. Z własną ekspozycją wystąpiły wszystkie powiatowe szkoły średnie a także przedstawiciele wytwórców i rzemiosła.

Pokaźna liczba uczestników, głównie mieszkańców Opatowa i okolic, to potwierdzenie, atrakcyjności prezentacji W części artystycznej pokazu, wystąpiły dzieci z opatowskiej szkoły goszczącej wystawę. Poświęcenia opłatków dokonał Proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny w Opatowie ks. Maciej Woszczyk wraz z księdzem prałatem Eugeniuszem Wieczorkiem. Spotkanie, jak zawsze, miało uroczysty i świąteczny charakter: łamano się opłatkiem, podziwiano pięknie udekorowane stoły oraz wyroby rękodzieła artystycznego, degustowano potrawy i śpiewano kolędy. Każdy mógł skosztować wystawianych „pyszności” a wszystkie koła KGW, w podziękowaniu za pięknie przygotowane stoły, otrzymały pamiątkowe statuetki i nagrody. /Starostwo Powiatowe w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *