zachmurzenie umiarkowane
25°
25°
sobota
Reklama
Powiatowa prezentacja tradycji – Wielkanoc 2019
16 kwietnia 2019 r. | 11:01
0

W bieżącym roku, smakowite, tradycyjne i świąteczne potrawy oraz wielkanocne dekoracje przyozdobiły stoły w ramach VIII Powiatowej Prezentacji Tradycji Wielkanocnych, które rozstawiono w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku.

Swoje wyroby kulinarne oraz dekoracje zaprezentowały wszystkie zespoły szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kłobucki oraz panie z Kół Gospodyń Wiejskich naszego powiatu. Każdą z gmin naszego powiatu reprezentowało jedno, wybrane koło. I tak: gminę Kłobuck reprezentowało KGW Kamyk, gminę Krzepice - KGW Zajączki, gminę Lipie - KGW Zimnowoda, Miedźno - KGW Miedźno, Opatów - KGW Waleńczów, Panki - KGW Kostrzyna, Popów - KGW Dąbrowa, Przystajń - KGW Ługi Radły a gminę Wręczyca Wielka reprezentowało KGW Szarlejka.

Swoje stoły mieli także lokalni wytwórcy i rzemieślnicy. Wśród bogatej oferty ozdób wielkanocnych i rękodzieła ludowego, znalazły się m.in. prace wykonane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowych prowadzonych przez powiat. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy po brzegi wypełnili salę gimnastyczną szkoły.

Uczestnicy, tradycyjnie podziwiali barwną ekspozycję świątecznych przysmaków oraz ozdób, degustując wyroby kulinarne oraz oglądając występy artystyczne. Przed zebranym zaprezentowały się m.in.: stypendystki Powiatu: Natalia Ochmańska i Jagoda Wypych oraz zespół śpiewaczy KGW Zagórzanki z Kłobucka.

W trakcie pokazu wszystkie uczestniczące w nim koła KGW oraz szkoły, w podziękowaniu za pięknie przygotowane stoły, otrzymały pamiątkowe dyplomy i statuetki oraz nagrody pieniężne ufundowane przez samorząd Powiatu Kłobuckiego. /Powiat Kłobucki/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *