zachmurzenie duże
11°
11°
poniedziałek
Reklama
Powiatowe Obchody Dnia Strażaka 2018
17 maja 2018 r. | 10:23
0

13 maja na Rynku w Krzepicach odbyły się doroczne Powiatowe Obchody Dnia Strażaka 2018.

Organizatorami uroczystości było Starostwo Powiatowe w Kłobucku, Gmina Krzepice oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP. Uroczystości rozpoczęły się przemarszem pocztów sztandarowych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu, kombatantów a także samych strażaków oraz młodzieżowej orkiestry dętej z Krzepic. Następnie odbył się przejazd samochodów bojowych z jednostek OSP uczestniczących w obchodach. Po podniesieniu flagi państwowej i po hymnie, okolicznościowe przemówienie wygłosił Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, pełniący funkcję Prezesa ZP ZOSP RP. Podziękował strażakom za trud i poświęcenie w ochronie zdrowia i życia mieszkańców Powiatu Kłobuckiego i pogratulował im obywatelskiej i patriotycznej postawy, za którą tak wysoko cenią ich mieszkańcy.

Następnie odznaczono zasłużonych strażaków o największym stażu w ochotniczej służbie oraz przedstawicieli lokalnych samorządów zaangażowanych w działalność OSP w naszym powiecie. Podziękowania i nagrody wręczono także grupie dzieci - uczestników konkursów organizowanych przez Zarząd Powiatowy Związku OSP RP w Kłobuck. /Powiat Kłobucki/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *