zachmurzenie duże
15°
15°
piątek
Reklama
fot. Powiat Kłobucki
Powiatowy konkurs fryzjerski
09 kwietnia 2019 r. | 11:14
0

Najlepsze młode fryzjerki ze szkół naszego regionu rywalizowały 2 kwietnia w XI edycji Powiatowego Konkursu FryzjerskiegoMłody Mistrz Fryzjerstwa” pod tytułem ”Epokowe uczesanie”.

W sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku 11 uczennic ze szkół w Kłobucku, Krzepicach, Lublińcu i Wieluniu przygotowywało konkursowe uczesania. W tym roku motywem przewodnim były fryzury damskie lub męskie z wybranej epoki historycznej, np.: starożytności (Egipt, Grecja, Rzym), średniowiecza, renesansu, baroku, rokoko, rewolucji francuskiej, empire, biedermeier, secesji, wieku XX - lata 20, 30, 40, 50, 60, 70.

Konkurs pod patronatem Starostwa Powiatowego zorganizował Zespół Szkół nr 2 im. ks. Jana Długosza w Kłobucku. W jury zasiedli zajmujący się na co dzień fryzjerstwem i stylizacją: Anna Rataj, Dorota Szlązak oraz Karolina Dziewięcka.

Sędziowie przyznali nagrody w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród uczennic klas I i II najlepsza okazała się Karolina Konc, miejsce drugie zajęła Martyna Biernacka, miejsce trzecie Klaudia Kowalińska. W kategorii klas III i IV zwyciężyła Sonia Zając, miejsce drugie przyznano Zuzannie Sas, miejsce trzecie Dominice Kałmuk.

W czasie konkursu obecni byli przedstawiciele Starostwa Powiatowego – Starosta Henryk Kiepura, Wicestarosta Zdzisława Kall oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej – Joanna Kulejewska. /Powiat Kłobucki/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *