zachmurzenie duże
23°
23°
piątek
Reklama
Powiatowy przegląd zespołów KGW
06 lipca 2017 r. | 13:52
2

Wiele smakowitych degustacji będzie czekać na odwiedzających IX Powiatowy Przegląd Piosenek i Przyśpiewek Ludowych Zespołów Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Powiatu Kłobuckiego. Przegląd odbędzie się 8 lipca /sobotę/ w Pankach, przy ul. Ogrodowej 11 na terenie Hali Sportowej od godz. 16:00.

Głównym celem przeglądu będzie prezentacja i promocja produktów lokalnych i tradycyjnych, walorów kuchni regionalnej oraz aktywizacja społeczności lokalnej. W tegorocznym przeglądzie zaprezentują się:
1. KGW Zajączki,
2. KGW Czeremcha,
3. KGW Złochowiczanki,
4. KGW Łobodnianki,
5. KGW Rębielanki i zespół Jutrzenka,
6. KGW Grodzianki,
7. KGW Łęgowianki,
8. KGW Ferajna,
9. KGW Szarlejka,
10. KGW Lawenda,
11. KGW Kuleje,
12. KGW Antonów/Kuźnica Nowa Koniczynki,
13. KGW Jarzębina,
14. KGW Kleśniczanki,
15. KGW Zamłynianki,
16. KGW Wręczynki.

Podczas tegorocznej imprezy oprócz tego, że będzie można zakosztować bogactwa potraw regionalnych i wypieków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, będzie mógł posłuchać ludowych przyśpiewek i zobaczyć pokaz rękodzieła artystycznego KGW.

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich wraz z organizatorami zapraszają na to wydarzenie, zarówno przedstawicieli z naszego powiatu i gmin w niego wchodzących, jak i mieszkańców. /UG Panki/2 odpowiedzi na “Powiatowy przegląd zespołów KGW”

  1. Lola pisze:

    A gdzie prezes Władysław S. ??? Taka impreza bez jego obecności to się nie liczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *