zachmurzenie duże
wtorek
Reklama
fot. klobucka.pl
Praski chciał usunąć Brzęczka
09 lutego 2018 r. | 10:09
29

Skutkiem artykułu o surowych karach grożących przedsiębiorcom z tej gminy za brak terminowych wpłat m.in. za wodę, do Panek ponownie zajechała Telewizja Polska. Dziennikarze TVP3 pojawili się wczoraj po godzinie 13:15 pod restauracją Athena, w której odbywały się Złote Gody, na których wójt Bogdan Praski pojawił się osobiście.

Przypomnijmy, trzy dni wcześniej, gdy trwała sesja w gminie, wójt korzystał jeszcze z urlopu, teraz ku radości dostojnych Jubilatów wręczał medale i kwiaty, przy okazji publicznie, pośród zgromadzonych żądając, aby przedstawiciel naszej redakcji opuścił lokal, uznając iż impreza jest prywatna, a on nie życzy sobie naszej obecności. Pokrzykiwania "kto go tu zaprosił" słyszało wielu mieszkańców i Przewodnicząca Rady Gminy Urszula Bujak, która to poinformowała naszą redakcję o tej jakże miłej uroczystości - niestety zamkniętej dla prasy, której wójt nie lubi. To dziwne, bo uroczystość ze środków publicznych, a na sali wielu naszych Czytelników, którym obecność fotografa w żaden sposób przeszkadzać nie mogła.

Redakcji TVP3 udało się jednak przeprowadzić krótką rozmowę w hallu restauracji z przewodniczącą rady i włodarzem gminy, skutkiem czego wkrótce na antenie Aktualności mieszkańcy dowiedzą się o powodach wprowadzenia kar.

Dla przypomnienia, za spóźnienie w opłatach za wodę grozi kara równowartości 40 euro, podobnie za opóźnienia w opłatach za wynajem lokalu od gminy. Panki są jedyną gminą w powiecie, która wprowadziła tego typu kary - co sprawdziliśmy. W tej gminie też, przyznano najwyższe nagrody dla urzędników wypłacone w ubiegłym roku - na tle gmin całego powiatu.

O terminie emisji materiału w TVP - poinformujemy.

JAROSŁAW BRZĘCZEK
klobucka.pl29 odpowiedzi na “Praski chciał usunąć Brzęczka”

 1. Jagotyn pisze:

  Praski jak zwykle z komórką w dłoni. Chłop stałe musi coś trzymać czy tylko mnie się tak wydaje? Brzeczka to może i chciał usunąć, ale prędzej Brzęczek usunie jego

 2. Praszczyk pisze:

  Praski zapomniał że to nie jest jego prywatny folwark

 3. Były mieszkaniec gminy pisze:

  Może mi ktoś wyjaśnić… bliżej o co tam chodzi w tej gminie ?

  • Kowal pisze:

   Tak wyjaśnię Ci. Dzieje się to samo co w każdej gminie. Nie wszystko jest idealnie, ale idzie do przodu. Mamy też gminnego celebryte, który to jest po prostu wszędzie. Człowiek się boi nawet o drobną kolizję drogową bo za chwilkę jest w necie a potem w gazecie . Także będąc w Pankach uważaj na fotografów. My mieszkańcy czujemy się nie swojo, a co mają powiedzieć ludzie na stanowisku? ????????????????

  • Yusuf pisze:

   Palnij się w ten pusty łeb. Reporter wykonuje zdjęcia i to ci przeszkadza? Zobacz ile dobrego robi. Patologie władz ukazuje co tydzień. Chwała mu za to

  • Kowal pisze:

   Frajerze ? Pisząc chwała mu za to odpowiadasz sobie na pytanie co jesteś w stanie zrobić dla 3 władzy. ???????? Gratulacje!!!!:-)

  • obserwator pisze:

   Kowal a nie czujesz się nieswojo jak Cię wójt z każdej strony ogląda. No chyba że nie widzisz kamer w Paniach.

  • Lidka pisze:

   Moim zdaniem lepiej niech sobie ogląda ten monitoring jak mu się nudzi , niż miałby zabawiać się “Fredem”

  • Kowal pisze:

   Kamery sa w kazdej nowoczesnej gminie. W takich czasach żyjemy, kamery sa montowane przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Fotografowie pojawiaja sie przeważnie tam gdzie nieszczęście sie już wydarzyło, wiec to chyba różnica. Kazdy ma swoje zdanie, ale mnie i wielu osobą się to nie podoba.

  • Jarosław Brzęczek pisze:

   Kowal. Nie wszystkim się podoba, że ktoś (na przykład my) robi zdjęcia gdy doszło do zdarzeń, które opisujemy? Na tym polega wolność prasy. Rozumiem, że nie podoba Ci się, gdy robimy zdjęcia zdarzeń, w których na przykład Ty albo Twoi bliscy brali udział. W przeciwieństwie jednak do pojedynczych osób, którym się to nie podoba – większość tego właśnie oczekuje. Żeby nie zanudzać pożar złomowiska w Mokrej – 75 tys. wyświetleń. Wypadek pijanego kierowcy BMW w Przystajni 165 tys… Zaginięcie 54-latki w Julianowie 20 tys.
   Dla odmiany Morsujący Kłobuck – 2 tys. Halowe mistrzostwa we Wręczycy Wielkiej 4 tys.

   Rzymianie mieli maksymę “Vox populi, vox Dei” – stosujemy się do niej, czy się komuś podoba czy nie.
   Pozdrawiam

  • Kowal pisze:

   I tylko o te wyswietlenia wam chodzi. Reszta się nie liczy, czy komuś sie podoba czy nie. Mozna przeprowadzić ankietę i sie przekonać. Nie jest to jednak zabronione, a mnie i wielu ludzìą sie to po prostu niepodoba.

 4. Eulalia pisze:

  Pan Brzęczek chyba zalega z płatnościami skoro tak go martwią te kary, zamiast się cieszyć że się gmina wzbogaci. Nasza gmina chociaż raz staje się prekursorem czegoś dobrego. Niech się reszta województwa dowie z telewizji, że za nieterminowe płatności wolno ukarać ???? Śmiechu warte, uczciwi przecież kar na pewno nie otrzymają ????

 5. Jarosław Brzęczek pisze:

  Pan Brzęczek się kar nie obawia, a jak zalega, to wyłącznie jego sprawa :). W dodatku z całą pewnością kar nie dostanie…

  Gmina Panki jest prekursorem wielu nowatorskich rozwiązań na tle powiatu, województwa i kraju. Mógłbym pisać o tym godzinę i wymienić ze trzydzieści dziedzin gdzie gmina jest prekursorem począwszy od filmu, poprzez podrabianie podpisów, złamanie ustaleń z innymi gminami, najwyższe nagrody dla urzędników, kary za wodę, przegrane procesy w NSA itd. itp.

  Tylko po co?

  Przecież wszyscy już wiemy, że za chwilę wybory, a do wyborów pojawią się tematy, na myśl o których niektórzy od dawna piją na umór. I nic nie pomoże. Wszystko wypłynie 🙂

  Robią wszystko, żeby nie pokazać faktur za ostatnie lata, co w nich jest tak strasznego, że bronią się rękami i nogami, żeby red. Gąsiorski albo Brzęczek nie dostali wglądu? I skąd pomysł, że nie wiemy, co w nich jest 🙂

  • Anka pisze:

   Jeśli pan Brzeczek zalega to nie jego prywatną sprawa bo to są pieniądze publiczne czyli nasze. Więc jeśli czegoś nie płaci to ma dług wobec wszystkich mieszkańców.

 6. yato pisze:

  Anka pan Brzeczek …. to moze naszej gminie tez ktos bedzie walil kary za spoznione wyplaty i przelewy wtedy gmina napewno bylaby bankrutem.

 7. obserwator pisze:

  Ta kara 40 euro działa w dwie strony. Ten kto z opóźnieniem otrzymał pieniądze może żądać zapłaty tej kary.

 8. yato pisze:

  Bogus wszechmogacy toleruje tylko tych co pisza pochlebna niprawde. typu deszcz pieniedzy strumien pieniedzy lawina pieniedzy a to wszystko fatamorgana przez praskiego i wachowska przejebana

 9. Lidka pisze:

  nie ładnie , nie ładnie Bodzio postąpiłeś z Brzęczkiem , a uczynki miłosierdzia mówią : głodnych nakarmić , a spragnionych napoić , a Ty odgoniłeś go od stołu !

 10. yato pisze:

  Wiem dlaczego kowal bo masz zakuty leb. Kamery za nasze pieniadze ale nie dla nas. Wypadek na hustawce dziwnie nie nagralo sie, zerwane plakaty referendalne nie nagralo sie czeslaw i zadyma w gminie nie nagralo sie dziwne ale jakby bogus komus pomogl to sie nagra zdjecia beda i slawa na powiat, Praski tchorz potrzebuje monitoring jak wchodzi ktos niewygodny to krzyczy ELA KOTKU JAK COS TO MNIE NIEMA<

  • Kowal pisze:

   Tempaku nie dociera do ciebie ze większość w panstwue jest za nasze pieniądze. Rusz tym swoim orzeszkiem. Jak wiesz co się nie nagralo to moze powiedz co sie nagralo. Co za patafian ???

 11. Ela pisze:

  Albo czmycha tylnym wyjściem zanim zainteresowany dotrze do göry.

 12. yato pisze:

  Sadzac po twojej kulturze i wymowie jestes z tym naszym wojtem bardzo blisko idz na sesje i go bron bo dotychczasowi obroncy jak nie sa juz karani to lada dzien beda . wszyscy skonczycie jak wasz kolega Wladek S. Firmy ktorych byl czestym gosciem niedlugo mam nadzieje pograzy a w naszej gminie jast ich conajmniej 5

  • Kowal pisze:

   Mam do siebie zastrzeżenia. Niepotrzebnie zniżałem się do twojego poziomu. Muszę również przyznać ze masz jednak duze problemy z myśleniem ponieważ nigdzie nie bronilem wójta. Pisałem na calkiem inny temat i wyraznie podkreslałem ze niczego nikomu nie jestem w stanie zabronić. Moge tylko wyrazic skromną opinię. Pisać się nauczyłes, popraw jeszcze myślenie i będzie git. Powiedzenia ?

 13. yato pisze:

  Ty i pisac i czytac nie umiesz bo nie pisze ludzia tylko ludziom. I nie napisalem ze go bronisz tylko zebys prrzyszedl na sesje i go bronil………. pozdrawiam patafian

  • Kowal pisze:

   Przeczytaj swój komentarz i zobacz ile u Ciebie jest błędów, zanim bedziesz tak szczegółowo wytykał moje. Słownik czasami sam dobiera słowa i myślałem że każdy człowiek to rozumie, ach pomyliłem się. ????

 14. Radek pisze:

  Meteuszek nie sierdz sie tak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *