zachmurzenie duże
24°
24°
niedziela
Reklama
Praski kolejny raz poległ przed SKO w Częstochowie
23 lipca 2018 r. | 09:52
5

W ubiegłym tygodniu wygrałem z Wójtem Bogdanem Praskim trzy kolejne sprawy przed Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Częstochowie. Niestety, słabi doradcy prawni źle doradzają Praskiemu, którego szanse na pozostanie Wójtem są minimalne. Praski ukrywa nie tylko dokumenty, ale również rejestry wydatków oraz wynagrodzenia pracowników.

Mam nadzieję, że nowy Wójt go z tego rozliczy i jak trzeba będzie, zawiadomi odpowiednie organy.

Poniżej pierwsze strony decyzji SKO.

PAWEŁ GĄSIORSKI5 odpowiedzi na “Praski kolejny raz poległ przed SKO w Częstochowie”

 1. Stefan pisze:

  Bo to zły człowiek jest.

  17
  1
 2. mieszkanka Panek pisze:

  chyba w żadnej innej gminie nie ma takiego zainteresowania informacją publiczną jak w Pankach a wszyscy wiemy, że są gminy z większymi problemami. Widać, że ktoś w Pankach ma apetyt na stanowisko wójta i na różne sposoby próbuje zdyskredytować Praskiego.

  1
  21
  • Ks pisze:

   Nie da się tego nie zauważyć.

   2
   18
  • Stefan pisze:

   A czy ktoś kłamie na bodzia temat?? Gdyby to były kłamstwa to już by były sprawy w sądzie, A apetyt na stanowisko po bodziu ?? Hmmmmm………trzeba się grubo zastanowić żeby pakować się w takie szambo bo zanim się to posprząta to wiele czasu upłynie.

   18
   1
  • Jarosław Brzęczek pisze:

   Jest Pani w błędzie. Do każdej gminy przychodzą dziesiątki zapytań o informację publiczną, Panki są jednak JEDYNĄ gminą w powiecie kłobuckim, która mimo ciążącego na niej obowiązku udzielenia informacji, z reguły tego nie robi, co kończy się w SKO, które uchyla ich decyzję, a mimo to gmina nadal na pytania nie zawsze odpowiada.

   Moja redakcja – klobucka.pl – tylko wczoraj w ramach dostępu do informacji publicznej wysłała kilka zapytań do wszystkich gmin w powiecie – nie ma ich dużo, tylko 8. W sprawie zaległości urlopowych wójtów, skarbników i sekretarzy, na 8 gmin już 4 udzieliły odpowiedzi – w tym samym dniu!, najdalej w poniedziałek przyślą kolejne 3. Panki, jak można się spodziewać informacji udzielą “zgodnie z ustawą”, bo co ja mogę, to ja wiem, jak mówi sekretarz tej gminy E. Wachowska – w 14 dniu, albo naruszając prawo poproszą o wskazanie ważnego interesu publicznego, dla którego mieliby udzielić tej informacji…

   W sprawie apetytu na wójta – nie znam NIKOGO, kto by się palił do objęcia tego stanowiska, a mimo, że wybory za kilka miesięcy obecnie tylko jedna osoba deklaruje chęć wzięcia w nich udziału – Bogdan Praski, co w jego sytuacji jest oczywiste, powrót na Maskpol jest gwarantowany prawem, ale po trzech miesiącach zostanie stamtąd prawdopodobnie zwolniony. Firma nie chce mieć nic wspólnego z gminą Panki. Nie wystartowali nawet do konkursu na przewóz dzieci do szkół i wycofali się z cateringu dla przedszkola w Konieczkach. O czym to świadczy nie trzeba się domyślać… Łatwo przewidzieć, że zostanie wystawiony kandydat, który zyska poparcie zakładu i nie będzie to obecny wójt 🙂

   W ostatniej kwestii – wszyscy wiemy, że są gminy z większymi problemami. Myślę, że nie wszyscy, ja nie wiem – zechce mi Pani wskazać jakąś w powiecie, albo województwie śląskim?

   Pozdrawiam
   Jarosław Brzęczek

   17

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *