zachmurzenie duże
20°
20°
sobota
Reklama
PARR SA
Program Niskiej Emisji: Mieszkańcy zapłacą ponad 6,7 mln zł
02 czerwca 2017 r. | 10:59
19

Radni Gminy Panki na ostatniej sesji rady gminy przyjęli program ograniczenia niskiej emisji dla gminy Panki na lata 2017-2021. Urząd planuje każdego roku inwestować spore pieniądze w ten program. W planach jest zainwestowanie 13 465 000 zł, z których połowa ma zostać pozyskana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Drugą połowę zapłacą Mieszkańcy. Plany Wójta są bardzo ambitne, ale czy realne?

Poniżej program przyjęty przez radę.

PAWEŁ GĄSIORSKI
19 odpowiedzi na “Program Niskiej Emisji: Mieszkańcy zapłacą ponad 6,7 mln zł”

 1. Z Panek pisze:

  czyli gmina znalazła rozwiązanie problemu kasa

  • Panek pisze:

   Chyba normalne że wójt lub ktoś inny nie wyciągnie z kieszeni pieniędzy. Mieszkańcy zapłacą tylko część a dzięki pozyskanym środkom będzie o połowę taniej. Jeśli inwestycja dojdzie do skutku, będzie to sukces naszej gminy. Dziwi mnie pesymistyczne podejście redaktora, który z pewnością trzyma kciuki żeby się nie udało będzie co napisać. Przecież wszyscy chcemy czystego powietrza, Pan redaktor chyba tez, chyba że się mylę?

 2. Z Panek pisze:

  Pozyskane środki kpiną, tak jak na kanalizację w pacaniwie
  , kolejny projekt przypadnie, bo nikt nie podpisze spapranej roboty tak jak droga Aleksandrów . Wójt na wczasach na Ukrainie z naszą skarbnik , morze będzie mały bodzio

  • Panek pisze:

   Z szacunkiem, ale chłopie pisz jaśniej albo nie pisz nic. To poważny projekt. Mało ludzi założyło solary? Teraz część ludzi założy piece na Eko, pewnie napiszesz że Ty nie dostałeś bo za późno złozyłeś wniosek. Trzeba nie spać Tak długo….pozdrawiam!!!!

 3. Panki pisze:

  Solarny , awaria co drugi dom, za dwa lata większość tych śmieci pójdzie do kosza .

  • Panek pisze:

   Ludzie nie narzekają. Awarie przecież są naprawianie.

  • Z Panek pisze:

   Ja mam i jestem mega zadowolony więc nie gadaj głupot. Było kilka poprawek Ale to nie awaria. Gdybyś był w temacie to byś wiedział, że to jest jeszcze w fazie odbiorów i poprawek.

  • Panek pisze:

   Ludzie są śmieszni. Tylko narzekać potrafią. Panki pewnie sam nie założył paneli ,ale najlepiej wie co i kogo w domu się dzieje.

  • Z Panek pisze:

   Ludzie myślą A nie śmieszni, co to za dotację do pieca jak koszt morze wynieść od 10 do 15 tyś.
   Za pięć połowa niby , Nowy komin 3 tyś , montaż też do 3 tyś . Części do pieca , płytki , wentylacja .

  • Panek pisze:

   Właśnie ludzie myślą, dlatego zostało złożone Tak wiele wniosków. A Ty z liczeniem masz wielkie problemy. Piec 2,5 kW który wystarczy na 200 m powierzchni mieszkalnej kosztuje ok 8 lub 9 tyś. Zł. Z czego 75 procent jest z dotacji, a komin chyba każdy posiada. Jeszcze Ci źle że hydraulika zapłacisz?

 4. Z Panek pisze:

  Do hydraulika też jest dotacja. A Z Panek jak nie chce to niech nie składa wniosku. Choć wydaje mi się, że pewnie już złożył tak jak cała opozycja, która krytykuje wójta, że wszystko robi złe. Jak wszystko złe to czemu teraz pierwsi z wnioskami przylecieli? Złego tak pragną? Wstydu nie mają!

  • Panek pisze:

   Oczywiście że tak ????

  • Janek pisze:

   A co opozycja to gorszy sort??? I co nie płacimy podatków tylko wy dupolizy możecie korzystać???

  • Panek pisze:

   Oni są lepsi bo mają umorzone większość.

  • Stachu pisze:

   Pewnie tak jest, pani sekretarz wyśmiewana że niechluj to po znajomości 5 solarów założyła żeby ciepła woda nawet od światła księżyca się grzała 🙂 🙂 🙂

  • Z Panek pisze:

   Stachu nie pieprz głupot. Ile ktoś wpisał w ankiecie tyle ma i za tyle płaci. Mogłeś sobie wpisać nawet 10 a nie teraz zazdrościć.
   A zapewniam Cię, że czy 2 czy 10 to księżyc nie działa.

 5. Anka pisze:

  Bo Stachu jest analfabetą. Sam nie pisał i wyszło jak wyszło. Nie bądź jak Stachu! 🙂

 6. Stasiek pisze:

  Tanie śmieci na dachu co się ciągle psują. Zobaczymy co z piecami wyjdzie za pasztet .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *