zachmurzenie duże
wtorek
Reklama
Referendum już 5 marca!
18 stycznia 2017 r. | 11:25
18

5 marca 2017 roku zostanie przeprowadzone referendum w sprawie odwołania RADY GMINY PANKI i WÓJTA GMINY PANKI. Referendum będzie się odbywać w godzinach od 7:00 do 21:00.

Głosując za odwołaniem WÓJTA GMINY PANKI stawia się znak „x” (dwie linie przecinające się w obrębie kratki) w kratce oznaczonej słowem „TAK”. Natomiast głosując przeciwko odwołaniu WÓJTA GMINY PANKI stawia się znak „x” w kratce oznaczonej słowem „NIE”.

Postawienie znaku „x” w obu kratkach lub niepostawienie znaku „x” w żadnej kratce albo postawienie w kratce przeznaczonej na oddanie głosu innego znaku niż znak „x” powoduje nieważność głosu.

Głosując za odwołaniem RADY GMINY PANKI stawia się znak „x” (dwie linie przecinające się w obrębie kratki) w kratce oznaczonej słowem „TAK”. Natomiast głosując przeciwko odwołaniu RADY GMINY PANKI, stawia się znak „x” w kratce oznaczonej słowem „NIE”.

Postawienie znaku „x” w obu kratkach lub niepostawienie znaku „x” w żadnej kratce albo postawienie w kratce przeznaczonej na oddanie głosu innego znaku niż znak „x” powoduje nieważność głosu.

Głosujący udziela odrębnej odpowiedzi na każde postawione pytanie.

Osoby uprawnione do udziału w referendum ujęte w spisie mogą głosować osobiście w lokalu obwodowej komisji do spraw referendum. Jedynie osoby posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności mogą głosować w lokalu w obwodowej komisji do spraw referendum lub korespondencyjnie. Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien być zgłoszony w urzędzie gminy, w której osoba uprawniona do udziału w referendum jest wpisana do rejestru wyborców, najpóźniej do dnia 13.02.2017 r.

Osoby uprawnione do udziału w referendum, które najpóźniej w dniu głosowania ukończą 75 lat, a także osoby posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności mają prawo do głosowania przez pełnomocnika. W celu sporządzenia aktu pełnomocnictwa osoba uprawniona do udziału w referendum składa wniosek w urzędzie gminy (miasta), w której jest wpisana do rejestru wyborców, najpóźniej do dnia 28.02.2017 r.

W przypadku wątpliwości związanych z udziałem w głosowaniu w referendum pytania można zgłaszać do Urzędu Gminy w Pankach.18 odpowiedzi na “Referendum już 5 marca!”

 1. Obserwator pisze:

  Nareszcie…

 2. Z Panek pisze:

  Też to miałem napisać, nareszcie!

 3. Wróżka pisze:

  Ludzie wszystko w Waszych rękach . Może wreszcie zniknie z gminy ten jak go ładnie nazywają ,,trzepak,, a przy okazji i rozczochrana ( też ładnie ) . Na takie nazewnictwo zasłużyli sobie on -przez filmik, ona- przez swoją niechlujność.

 4. JARO pisze:

  BODZIO ZOSTAJE, A RADĘ ODWOŁUJEMY !!!!!!

 5. Waldek pisze:

  Wreszcie ta holota zniknie . Przecież wystarczy spojrzeć kto zasiada w radzie , większość to ludzie żywcem oderwani od pluga.. Załogę w gminie też powinno się wymienić …Dwa razy TAK…

 6. Panek pisze:

  Wróżka to może wolisz żeby wójtem został kolejny nierób taki jak poprzednik Praskiego ? Wszędzie gdzie coś się robi są afery, tak już w Polsce jest.Najwygodniej jest nic nie robić i trzymać się stołka.Tak było w przypadku poprzednika Praskiego, ale ludzie już tego nie pamiętają!!!

 7. do Panek pisze:

  Bredzisz, kolego Panek. Gdyby nie poprzednik wielu z mieszkańców gminy nadal piło by wodę ze studni, a ścieki wylewali by do rzeki. Praski za to przypisuje sobie nawet budowę placu zabaw w Konieczkach, który przecież jest placem NIVEA, wybudowanym dzięki ludziom. Dobrze, że Praski ci kolego dzieci nie spłodził. Taki to robotny chłop.

 8. Panek pisze:

  Wodociągi które były budowane w latach 90 tych to w większości też zasługa ludzi.Doskonale pamiętam że były na ten cel zbierane pieniądze. Oczyszczalnia ścieków powstała za rządów Pana Macha .Nic nasza dyskusja nie pomoże, ludzie sami wybiorą jak nie teraz to za dwa lata.DO PANEK – teksty na temat dzieci zostaw sobie dla siebie i pilnuj żeby tobie jakiś robotny ich nie zrobił.

 9. Wróżka pisze:

  Tak,czy siak Guru musi odejść . Jak nie teraz ,to później.

 10. do Panek pisze:

  Zabolał tekst o dzieciach? Co? Szkoda, że trzeba się uciekać do takich argumentów, żeby do zwolenników wójta cokolwiek dotarło. Zrobił dużo w gminie- nie zrobił. Nie o to chodzi. Chodzi o to, w jaki sposób. Tak nie powinno być. Nie powinno akceptować się kogoś tak obrzydliwego, jak Praski, nawet, jeśli ma jakieś tam osiągnięcia. Tyle.

 11. Panek pisze:

  Do Panek – Użyłeś takich argumentów ponieważ zwyczajnie Ci ich brakło. Pokazałeś też w ten sposób jaki jesteś inteligentny. Pozdrawiam

 12. Iga pisze:

  Super odwołać niekompetentnych i dobrze wybrać mądrych ludzi

 13. Ja pisze:

  W Przystajni umieją posypać gminie drogi . Radny prowadzi piaskarke i od razu sprawdza a u nas nic sie nie da . Nawet na Staszica lodowisko prawie cały czas

 14. Panek pisze:

  Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Ja- więcej optymizmu nie jest przecież tak źle, więc po co narzekać ; )

 15. luis pisze:

  referendum referendum tylko co po niej jeśli rada zostanie odwołana????? są jeszcze chętni w tej Gminie na stanowisko radnego?????? nikt przy zdrowych zmysłach nie pchałby się tam… przyszłemu wójtowi też nie zazdroszczę… Dużo wysiłku będzie trzeba na odbudowanie jakiegoś normalnego wizerunku Panek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *