zachmurzenie umiarkowane
23°
23°
sobota
Reklama
Referendum nieważne. Bogdan Praski nadal Wójtem!
06 marca 2017 r. | 10:19
35

Blisko 94 proc. głosujących chciało odwołania Bogdana Praskiego z funkcji Wójta Panek. Niestety, do urno poszło tylko 812. Mieszkańców, co stanowi 34 proc. głosujących w ostatnich wyborach samorządowych. By referendum było ważne, do urn musiało pójść 1403. Mieszkańców.

Za odwołaniem Wójta głosowało 748. Mieszkańców, przeciw było 54. Za odwołaniem rady głosowało 706. osób, przeciw 98.

W mojej ocenie referendum było za słabo wypromowane przez inicjatorów w samych Pankach. Gdy dorzucimy do tego ogromną propagandę ze strony zainteresowanych, zrywanie banerów, dezinformację i przede wszystkim niechęć ludzi do władzy, to wszystko jasne. W kolejnych wyborach Praski albo nie wystartuje obawiając się porażki (bądź zablokuje go ustawa), albo wystartuje i przegra z kretesem. Teraz taki wynik powinien dać Praskiemu do myślenia.

PAWEŁ GĄSIORSKI35 odpowiedzi na “Referendum nieważne. Bogdan Praski nadal Wójtem!”

 1. Kamil pisze:

  Tera czekamy na ruch praskiego . Jak wojna to kolejne referendum w listopadzie

 2. Kasia pisze:

  z ta wojną to chyba Was pogięło następne niepotrzebne koszty chcecie generować??? następnym razem sami sponsorujcie tą chorą zabawę!!!

 3. Renia pisze:

  tak tak tak Praski przegra w następnych wyborach tak jak teraz miał przegrać śmieszni jesteście!!! Referendum słabo nagłośnione?????? Rzygać się już chciało tymi informacjami nt referendum ciągle i wszędzie. Nie schlebiajcie sobie, że ludzie nie wiedzieli. Pokazali, że są za wójtem!!!!!! Zrywanie banerów… Podczas wyborów dwa lata temu Praskiemu też zrywano banery i nie płakał… Niechęć ludzi do władzy… Raczej do organizatorów referendum

 4. Wiesiek pisze:

  do organizatorów referendum: zmarnowaliście sporą sumkę pieniędzy i wystawiliście nasza gminę na poświewisko!!!!!

 5. Z Panek pisze:

  O jakich pieniądzach piszesz?

 6. Zbyszek pisze:

  A Praski zostawił

 7. Wiesiek pisze:

  a co za darmo zorganizowane było to referendum??? z naszych podatków… a zarzucacie niegospodarność wójtowi… wystarczyło poczekać jeszcze trochę do wyborów i ok

 8. Piotrek pisze:

  I gazeta wójta w.Panki.pl jest zaklamana ,
  PRZEWODNICZĄCA Rady głosowała ,
  Była widziana ‘

 9. Wiesiek pisze:

  po pierwsze nie ma takiej gazety, po drugie było nagranie audio, po trzecie nie wiadomo jak głosowała

 10. JARO pisze:

  Gratulacje ! Mieszkańcy Panek wykazali się dużą dojrzałością , nie kierowali się emocjami nakręcanymi przez grupkę wiecznie niezadowolonych , a dobrem naszej gminy . Swoim byłym kontrkandydatą znowu pokazałeś gdzie jest ich miejsce. Brawo Bodzio !!!!!

  • nauczyciel pisze:

   “kontrkandytatą”
   to jest właśnie poziom popierających wójta wyborców.

  • nowy stary pisze:

   “kontrkandytatą” – a to jest ten tu nauczyciel – przeciwnik wójta

 11. Z wioski pisze:

  Teraz kosztami za to powinni byc obarczenie inicjatorzy tego referendum. Bo naciagneli na duze koszty .A czytajac Nowiny Kłobuckie to taką sterte bzdur dawno nie czytałam.Teraz za niepowodzenie beda obarczac wszystkich nawet i Maskpol. ..chore to …i zarazem smieszne

 12. Ewa pisze:

  Nowiny Klobuckie dogadały sie z naszą władzą wiec o co chodzi

 13. Xxxxx pisze:

  Kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada..Stare ale jakze na czasie przyslowie.

 14. SS pisze:

  Nowiny to po wszystkich jadą równo. Publikowali oświadczenia obu stron to się ceni. To pierwsza gazeta która pisała o skandalu z Praskim, publikowali zdjęcia popękanej nowej drogi w Aleksandrowie… A, że zachowali pluralizm i publikowali oświadczenia również Praskiego to pokazuje że to jedyna obiektywna gazeta w powiecie.

  • Jarosław Brzęczek pisze:

   Szanowny Panie
   Jako pierwsza o skandalu napisała klobucka.pl w numerze 21 z 1 września, która ukazała się w internecie 30 sierpnia, a w sklepach dzień później. Tytuł artykułu “Internetowa wpadka czy prowokacja wymierzona w pankowskiego wójta?”

   Pozostałe informacje dotyczące problemów w gminie w tym:
   – stanowiska pomocy administracyjnych;
   – fałszowanie podpisów;
   – obsada stanowiska w Konieczkach;
   i wiele innych, również opisaliśmy jako pierwsi.

   Bardzo więc proszę nie informować czytelników, że redaktor Zalski coś napisał przed nami. Mimo, że Nowiny korzystają przede wszystkim z najszybszego medium do przekazania informacji, jakim jest Internet i portale społecznościowe, a my wstrzymujemy się do wydania papierowego, to i tak o ważnych wydarzeniach czytelnicy dowiadują się od nas, zanim podchwyci to reszta lokalnej prasy drukowanej.

   W najnowszym wydaniu zamieszczamy informacje o prawdopodobnym naruszeniu ciszy wyborczej i o agresywnych zachowaniach zięcia Bogdana Praskiego, który m.in. policjantowi “w cywilu” z wydziału kryminalnego w Kłobucku, pokazał środkowy palec w czasie wykonywania obowiązków służbowych na terenie gminy Panki przez tego funkcjonariusza. Gdy (jeśli) ktoś o tym napisze, polecam uwadze, że nie on pierwszy 😉

   Co więcej ponad 90% treści w Nowinach nie stanowią informacje autorskie redakcji tej gazety, a kopie internetowych powszechnie dostępnych już informacji, które są tam jedynie zamieszczane za zgodą lub bez zgody ich autorów.

   Wyjaśniając kwestię “oświadczeń” przedreferendalnych Wójta Bogdana Praskiego – ten nie zwrócił się do naszej redakcji z prośbą o zamieszczenie komentarza. Łukasz Kiedrzyn wyraził takie życzenie, dlatego kontroświadczenie pojawiło się na naszym profilu. Nie ma to nic wspólnego z pluralizmem czy brakiem dążenia do obiektywizmu w naszej gazecie.

   Z poważaniem
   Jarosław Brzęczek

 15. Xxxxx pisze:

  Czyżby ???? Można by plemizować na ten temat . Nakrecali ludzi, ile się dało ,teraz troche zjechali z tonu .. Bo ludziom zbrzydło czytac ciągle jedno i to samo..

 16. Tomasz pisze:

  Tera słowa złego już nie napiszą , liczy sie biznes A nie prawda

 17. Z Panek pisze:

  No to teraz 50 osób morze sie wyprowadzić z gminy , nasz włodarz wyrówna rachunki hehehe ?

 18. Xxxxx pisze:

  Mysle ,że raczej nic nie zrobi ..choć niektórym przydałoby sie nosa utrzeć ,bo zasłuzyli sobie na to siejac zamęt .ale jak to mowią. .zycie nierychliwe ale sprawiedliwe..Każdy dostanie to na co zasłuźył

 19. Panek pisze:

  Ha ha referendum było za słabo nagłośnienie? Większej bzdury nie słyszałem. Nie chciało się już czytać tych Waszych artykułów. Artykuły, banery, megafony, tv. Ludzie mieli dość tej Waszej zajadłosci. Nie raz pisałem że trwa nagonka, hejtowaliście mnie za to, a teraz co Wam z tego wyszło? Można było rozegrać sprawę w pokojowy sposób, a nie jak hołota. Nawet po takiej aferze Praski dał radę swoim kontr kandydatom. Brawo Panki wiedziałem źe mieszkają tu mądrzy ludzie. Jeśli do wyborów nie pojawi się jakiś konkretny kandydat na wójta,Praski znów wygra. Ludzie pamiętają co wypawiali kontr kandydaci i każdy mądry człowiek nie zagłosuje na tych zalanych jadem ludzi. Życzę pokoju całej Gminie Panki. Pozdrawiam

 20. Z Panek pisze:

  Komentarz Pana Roberta na Nowinach jast dzisiaj dany

 21. Władysłąw pisze:

  Gratulacje bodzio, teraz już na 100% wiadomo jak wielki procent baranów jest w gminie,możesz trzepać na całego i spuszczać się im na ryj a będą oblizywać się ze smakiem i mówić że to ptasie mleczko. Jeszcze raz wielki szacun.

 22. Władysław pisze:

  Gratulacje bodzio, teraz już na 100% wiadomo jak wielki procent baranów jest w gminie,możesz trzepać na całego i spuszczać się im na ryj a będą oblizywać się ze smakiem i mówić że to ptasie mleczko. Jeszcze raz wielki szacun.

  • Koko fako pisze:

   Wladziu zjadły baranku uspokuj się. Wygraliśmy i już tego nie zmienisz. Ha ha ha

 23. Mirek pisze:

  Tylko rok .

 24. Obywatel pisze:

  Władek trudno się nie zgodzić niech se wójt dalej robi co chce a ludzie niech siedzą w domu zamiast iść odwołać no cóż niech świat wie jacy to tolerancyjny ludzie mieszkają w gminie Panki

 25. NIKoś pisze:

  To ja NIKoś, uważam że teraz będzie spokojnie 🙂

 26. Koko fako pisze:

  Brawo Bogdan!!!!!

 27. Klaudia pisze:

  Bardzo dobrze ze się mieszkańcy wypowiedzieli. Brawo Panie Wojcie!

 28. Xxxx pisze:

  Haha. No tak ,,Wróżka. Dla ciebie wszyscy sa chorzy,oprócz Ciebie ..chodzacy ideał jest w Pankach. Szkoda ,że nikt cie niedocenił i zostało ci tylko jedno.. Patrzenie w lustro i wmawianie sobie jaka ja jestem idealna. Ten twoj jad cie zagryza..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *