zachmurzenie duże
piątek
Reklama
RIO w Katowicach pozytywnie o budżecie
28 września 2021 r. | 09:00
32

Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach oceniła pozytywnie z uwagami przedłożoną przez Wójta Gminy Panki informację o przebiegu wykonania budżetu za I półrocze 2021 roku.

Szczegóły znajdują się w uchwale poniżej.32 odpowiedzi na “RIO w Katowicach pozytywnie o budżecie”

 1. mieszkaniec pisze:

  Jest to opinia za pierwsze półrocze. Ale w sierpniu zmieniła się sytuacja ze względu na odejście dużego podatnika który wnosił duży dochód w budżet. Czy jest możliwe zobaczenie aktualnej sytuacji finansowej po tej zmianie.
  Nie jestem fachowcem , ale wskażniki mogły ulec zmianie.

  12
  3
  • Do b. Sekretarz i skarbnik pisze:

   Bardzo dobrze że ten podatnik odszedł, gmina nic na nim nie zyskała. Każdy kto zna temat wie jak jest. Ale oczywiście rada gminy mogła obniżyć podatek i dalej w to brnąć…, tylko po co

   5
   8
 2. mieszkaniec pisze:

  W co brnąć? Chyba osoba tutaj pisząca nie wie co pisze.fakt jest taki że gmina będzie miała mniej pieniędzy .czy starczy na pokrycie bieżących wydatków ? Bo o inwestycjach to raczej nie ma mowy .W jakim kierunku brnie takie myślenie? Chyba do braku kasy

  9
  2
  • Czesław pisze:

   A ile dotychczas gmina zarobiła na sastransie, a ile globalnie straciła na pozostałych firmach Panie mądry?

   1
   7
  • Ulka pisze:

   Czesław zarobiła na jednym podatniku czy straciła na drugim teraz to nie ma znaczenia, kasy brakuje i to wie każdy kto potrafi liczyć pieniądze. Pytanie skąd wziąć na brakująca dziurę ? I dlaczego radni sięgną do kieszeni podatnika ?? O ile chcecie się założyć ze na brakujące pieniądze złożymy się my wszyscy mieszkańcy płacąc wyższe podatki ??

   8
   1
 3. mieszkaniec pisze:

  W przypadku podatków nie chodzi o zarobek tylko wpływy pieniędzy do budżetu. Jeżeli jest podatnik to i jest wpływ.nie ma podatnika nie ma kasy. Przecież to chyba proste liczenie.a teraz chyba dużo Gmina straci jak nie będzie tych wpływów .

 4. Czesław pisze:

  Logika której nie rozumiem, wybaczcie nie jestem tak wszechstronnie wykształcony aby to pojąć. Ale jeżeli pozwolicie to poprzednia rada obniżyła podatki transportowe wyłącznie za sprawą sastransu i wszystkich firm transportowych (z czym się to wiązało) tylko z gołosłowną obietnicą sastransu że zarejestruje np. 20o zestawów bez żadnego zabezpieczenia prawnego na wypadek nie spełnienia tej wielkiej obietnicy, a następnie odwrócenie kota ogonem przez tą firmę i żądaniem dalszego obniżenia podatku co wiąże się stratą dużych pieniędzy za ubiegłe lata, to chyba prokurator powinien się tym zainteresować, tak rozrzutnym podejściem do obniżenia podatku, a co najmniej poprzednim wójtem

  1
  6
  • Pracownik pisze:

   Czesław nie nadążam za Twoim tokiem rozumowania. Wybacz zajmuje się podatkami kilka ładnych lat ale widać muszę się dokształcić. Wytłumacz proszę jak to obniżenie podatku w bieżącym roku powoduje straty za lata ubiegłe 😳 ?? To chyba jakiś wyższy poziom wtajemniczenia. Co do zabezpieczeń prawnych jestem za 🤔 zacznijmy od Ciebie zabezpieczymy Ci prawnie komputer żebyś takich bzdur nie mógł pisać.

   7
   2
 5. Zenek pisze:

  Ten podatek został podniesiony przez obecna Radę.w Gminie Przystajń starali się o tego podatnika i pieniądze dla Gminy.

  1
  1
  • Zenek1 pisze:

   Zenek czy rada w pankach podniosła podatek od usług transportowych ?? Jeśli tak uważasz to albo kiepsko śledzisz ich działania albo wierzysz w plotki.

  • Patent pisze:

   Zenek co ty dupcys chłopie, a ty pracownik nie udawaj że nie wiesz o co pytam, bo jak na razie to bijesz pianę ale co zrobić jak kobiety brak naśladowco Beny Hila

   1
   1
 6. Mieszkaniec pisze:

  Miło by było gdyby pojawił się tu artykuł na temat tego jaka szanowni radni szykują nam podwyżkę podatków. Bo już słyszałam ze 30 procent to mało i zbliżamy się powoli do podniesienia o 40 procent.

  1
  3
 7. Andre pisze:

  To jest po prostu skandal! Pierwsze niech sobie obniżą i Wójtowi. Teraz się budzą że kasy brak,a gdzie byli przez cały rok.dlaczego nikt nie sprawdzał na co się wydaje? I nikt nie przewidział jak będzie po odejściu dużej firmy? I teraz zwyczajni ludzie muszą to pokryć że swojej kieszeni.w takich czasach wszyscy oszczędzają ale nie u nas.chyba ktoś tu ma poważny problem z zarządzaniem.Skarnik ,komisja budżetowa,Wójt chyba wiedzieli co będzie? Ciekawe co zrobią?

  10
  3
 8. Mieszkaniec pisze:

  Wczoraj miało odbyć się spotkanie w sprawie podatków? Czy ktoś wie na czym stanęło? Bo kandydatka na sołtysa też miała być.

  • Ela pisze:

   Kandydatka na sołtysa na spotkaniu była głos ma donośny i często z niego korzystała. Podatki podobno o 5 procent w górę. Natomiast pani wójt uciekła z zebrania 😂

 9. Mieszkaniec pisze:

  Aha to w końcu się opamiętali.a czy jakieś oszczędności ze strony Gminy znaleźli? Diety Radnych,pensja Wójt ,oraz ograniczenie etatów czy też brali to pod uwagę? Uważam, że powinni Radni też w końcu wyegzekwować zakres obowiązków niektórych pracowników bo wtedy było by to adekwatne do normatywnego czasu pracy i wynagrodzenia.A dlaczego Pani Wójt uciekła?

  • Ela pisze:

   Według pani wójt nie da się wygenerować oszczędności po stronie gminy bo tam wszyscy pracują za minimalna krajowa. Radni zaproponowali obniżenie sobie diet co zostało skwitowane przez osoby zarządzające gmina ze jest to śmieszne. Natomiast co do obniżki pensji pani wójt padła taka propozycja natomiast jej już nie było wtedy na sali wiec nie wiadomo co ona na to. A czemu wyszła ?? Trzeba zapytać jej. Myśle ze wezwały ja niezwykle pilne sprawy co najmniej wagi państwowej.

   6
   2
  • Mieszkaniec pisze:

   Minimalna to tam proponują tylko nowym a reszta ma wynagrodzenia średnio na miesiac ok. 5000 i więcej.
   Skarbnik wg oświadczenia średnio na miesiąc ma 8.420 zł
   Sekretarz 7.060
   Do tego stworzone dwa stanowiska kierownicze nikomu niepotrzebne bo wcześniej ich nie było
   Ciągle latająca po Pankach sekretarka
   Ciągle nieobecna wójt , a jak już się zjawi w urzędzie to spóźniona ale 12.000 średnio na miesiąc się należy
   Ludzie obudźcie się!!!! Na to idą wasze podatki

   8
   1
  • SATyR pisze:

   Do Mieszkaniec : ” Bieńkowska: Za 6 tys. zł to pracuje złodziej albo idiota. ” , koniecznie trzeba zwołać Rade Gminy i podnieś wynagrodzenie .

 10. Krzyś pisze:

  No to ten temat trzeba podjąć na sesji .Rada Gminy ma takie prawa i powinni wszyscy solidarnie dołożyć się do oszczędności. I te wynagrodzenia należało by sprawdzić czy faktycznie są minimalne.Ale to na pewno będzie sprawdzać kandydatka na sołtysa.

  7
  1
  • Mieszkaniec pisze:

   Dołożą nam ale podatku ponad 30 %
   I budżet się wyrówna.

  • Mieszkaniec pisze:

   Teraz to się chyba dopiero zaczyna .wszystko będą powolutku sprawdzać,skąd taki brak pieniędzy.juz nawet przedsiębiorcy nie mogli dalej na to patrzeć .

 11. Zatroskany pisze:

  Ponieważ dziś jest kolejna komisja dotycząca podatków taka mnie naszła dygresja. Mieliśmy w Pankach różnych wójtów z różnych opcji politycznych nie będę oceniać który lepszy który gorszy. Jednak nigdy nie mieliśmy wójta urodzonego w Pankach i z Panek pochodzącego. Nigdy tez nie mieliśmy tak drogiego wójta jak obecny 🤔 żeby to sprawdzić wystarczy prześledzić uchwały o wynagrodzeniu. Nigdy tez nie mieliśmy wójta który tak doskonale potrafi manipulować rada; w chwilach kiedy padają niewygodne pytanie zrzuca odpowiedzialność na radnych albo na pytania kierowane do siebie każe odpowiadać radnym, który ucieka z trwających spotkań. Nigdy tez nie mieliśmy wójta który unika rozmów z przedsiębiorcami który robi wszystko by ich do siebie zniechęcić. I chyba nigdy nie było wójta który do końca kadencji uważa ze całe zło które jest w Pankach to wina poprzednika. Hmm starzy ludzie mówią obyś żył w ciekawych czasach, pytanie czy nasze pankowskie nie są zbyt ciekawe. Ja wiem ze panie z gminy będą ten komentarz rozbijać na atomy i niczym inkwizycja szukać autora. Będą patrzeć na niego przez lupę na dużym ekranie 🤦‍♀️. Proszę jednak by ta energię poświeciły na ratowanie tonącej gminy a nie szukanie dziury w całym.

  12
  2
 12. Jarek pisze:

  Wg jednej Pani ,pracownicy Gminy dowiedzieliśmy się jakie to minimalne wynagrodzenia obowiązują.to ja się pytam dlaczego ta Pani chce aby w Gminie pracowały dwie jej synowie skoro jest taka nędza? A ta Pani swoją drogą że względu na duży zakres wiedzy w każdej dziedzinie powinna chyba startować na Wójta w następnych wyborach .Ciekawe dlaczego jest taka rotacja ? Może dlatego żeby właśnie jedna z kandydatek od tej Pani w końcu została.

  3
  3
 13. Ula pisze:

  Mieszkańcy powinni obejrzeć dzisiejsze Nowiny i wyciągnąć sobie wnioski jakich mamy Radnych- oczywiście nie wszystkich.Nic nie potrafią zrobić żeby znaleśc oszczędności ale podnieść podatek to pierwsi. Zero odpowiedzialność za Gminę, mieszkańców i przedsiębiorców.zostaną osądzeni i nikt ich na pewno już nie wybierze bo Gmina jest w złym stanie.Brak zainteresowania,tylko puste slogany.Ktory z nich sprawdził na co poszły te pieniądze?

  5
  1
  • SATyR pisze:

   Radni sięgneli dna jak licytowali o ile procent podnieś podatek , może powinni zasiadać w jury np. tańca z gwiazdami , albo miss Polonia i ocenialiby od 1 do 10 pkt.

   4
   1
  • SATyR pisze:

   Co do podatku od środków transportu , to myślę że Gmina rezygnując z tego przedsiębiorcy zrobiła kalkulację i wyszło na to że nie opłaca się tak drastycznie obniżyć podatku , tym bardziej że musiałaby wszystkim transportowcom z naszego terenu też obniżyć. Na pewno była to przemyślana decyzja.

 14. nowy pisze:

  Nagranie Nowin Kłobuckich z komisji w sprawie podatków:

  https://fb.watch/8OGs3J6R2b/

 15. Aneta pisze:

  Przeczytałam w klobuckiej że na podwyżki diet radnych poszło tylko 7600, tylko czemu nie jest tam napisane ze podwyżki dostali bodajże od sierpnia. Jeśli wziąć pod uwagę cały rok to kwota ta wyniesie już prawie 20 tys.
  Odnośnie dopłaty 300 tys do wody ?? Skąd taka kwota i czy aby na pewno cała wynika z kradzieży ?? Nie ma to czasem związku z podniesieniem opłaty za wodę przez firmę która ja gminie sprzedaje i niekompetencja gminy żeby jakoś to rozwiązać ?? Jeśli jednak wynika cała to kwota z kradzieży to pani wójt nie ma się czym chwalić ze na to pozwala to jest naganne.
  Pan redaktor bardzo mija się z prawda i pisząc artykuł nie sprawdza informacji.
  A i ja dalej czekam na artykuł o utraconych subwencjach i tych milionowych stratach gminy w związku z tym.

  4
  1
 16. Maciek pisze:

  Odsłuchalem nagranie i jestem zbulwersowany zachowaniem radnych i Pani Wójt przecież to cyrk zero kompetencji.Obecna Wójt zarzuca swojemu poprzedników ,że tak zasłużył gminie. A chyba zapomniała, że w poprzedniej Radzie to ona była przewodnicząca i też podpisywała uchwały .Więc tak naprawdę sytuacja dzisiejsza i poprzednia do której cały czas się odwołuje za każdym razem jest w jakiejś części również z jej udziałem i niektórych Radnych który również dalej nadal są w radzie.Szanowne gremie powinno pamiętać bardzo ważne przysłowie” żeby woda sodowa od władzy im nie uderzyła do głowy ,bo woda będzie im się wylewać uszami”

  5
  1
  • Maciek pisze:

   Panie Anetko podwyżka na 15 radnych za jeden miesiąc wynosi 2250 zł(150 zł × 15 osób) na rok to jest 27000 samej podwyżki za diety. Do tego dochodzi podwyżka pensji Wójt o 1000 zł tj 12000 za rok to już się razem robi piękna suma 39000 zł .Jeżeli Radni nie potrafią tutaj w tym zakresie znaleść oszczędności to jak można mówić o całych finansach Gminy.

   8
   1
 17. Zenek pisze:

  Pan Redaktor też niestety nie umie liczyć

  7
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *