zachmurzenie duże
wtorek
Reklama
WKU w Tychach
Ruszyła kwalifikacja wojskowa w powiecie kłobuckim
23 lutego 2018 r. | 17:18
0

Uwaga Mieszkańcy gminy Panki, którzy urodzili się w latach 1994-1999. Do 16 marca 2018 roku w budynku Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku, przy ul. Skorupki 46 jest przeprowadzana kwalifikacja wojskowa. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Kwalifikacja dotyczy:
a. mężczyzn urodzonych w 1999 roku
b. mężczyzn urodzonych w latach 1994-1998, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej
c. osoby urodzone w roku 1997-1998, które:
- zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia , jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej
- zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej i złożyły w trybie art.28 ust.4b i 4 b ustawy z dnia 21 listopada 1967 roku o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, wniosek o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej,

d. kobiety urodzone w latach 1994-1999, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolonym lub akademickim 2017/2018 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych, albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków
e. osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej , jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej

Sprawdzajcie skrzynki pocztowe. Zaproszenia na komisje już wkrótce zostanie do Was przesłane pocztą.



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *