zachmurzenie umiarkowane
23°
23°
sobota
Reklama
envato
Ruszyły egzaminy ósmoklasistów
14 maja 2024 r. | 11:35
0

Ruszyły trzydniowe egzaminy ósmoklasistów. Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy, przystąpienie do niego jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej.

Dziś odbywa się egzamin z języka polskiego. Na napisanie go uczniowie będą mieć 120 minut. W środę uczniom przyjdzie zmierzyć się z matematyką. Tym razem będzie tylko 100 minut na poprawne obliczenia. W czwartek uczniowie przystąpią do egzaminu z języka obcego, na który będą mieć 90 minut.

Egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać, ponieważ nie określa się progu jego zdawalności. Podstawą przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty są wymagania edukacyjne określone w podstawie programowej dla ośmioletniej szkoły podstawowej. Wyniki egzaminu ósmoklasisty są jednym z kryteriów rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej (liceum ogólnokształcącego, technikum, szkoły branżowej).

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *