zachmurzenie duże
12°
12°
sobota
Reklama
fot. Sastrans
Sastrans jednak w Pankach
29 marca 2018 r. | 08:52
3

Na minionej sesji wójt Bogdan Praski pochwalił się, że od 12 marca firma Sastrans zarejestrowała się w Pankach. Przypomnijmy. Przedsiębiorca na terenie gminy Panki zakupił spory obszar ziemi pod rozbudowę swojego przedsiębiorstwa. Już jednak w ubiegłym roku radni podjęli uchwałę o obniżeniu podatku od środków transportu, by zachęcić tym przedsiębiorców z branży transportowej do inwestycji na terenie gminy. Sam wójt, według informacji, które uzyskaliśmy - zabiegał o rozwiązanie problemów związanych z przyszłą inwestycją, pomagając przedsiębiorcy w sprawach formalnych. Czy jednak obniżone podatki pozostaną na tym poziomie w kolejnych latach i czy zachęci to inne firmy do inwestycji właśnie tutaj? Tego nie sposób dzisiaj określić. Deklaracja w sprawie podatków padła na bieżący rok, możliwe jednak, że poziom ten zostanie utrzymany, mimo iż, jak mówił wójt Praski na jednej z sesji - firma inwestująca kilka milionów złotych właśnie tutaj, z terenu gminy się nie wycofa.

Kto płaci podatki od środków transportu? Podmiotami obowiązanymi do zapłaty podatku od środków transportowych są osoby fizyczne i osoby prawne będące właścicielami środków transportowych, jednostki organizacyjne bez osobowości prawnej itd. Podatnicy są obowiązani do składania właściwemu organowi podatkowemu, do dnia 15 lutego każdego roku podatkowego, deklaracji na podatek od środków transportowych, a jeżeli obowiązek powstał po tym dniu - w terminie 14 dni od dnia zaistnienia okoliczności uzasadniających powstanie tego obowiązku. Firma Sastrans, jak poinformowano w sąsiedniej gminie na sesji, tegoroczne podatki – a na pewno pierwszą ich część – zapłaciła gminie Przystajń. Potwierdziliśmy tę informację również w Pankach – tutaj nie pojawiła się żadna nowa firma transportowa do 15 lutego, kiedy upłynął termin składania deklaracji na ten rok.

Jarosław Brzęczek
klobucka.pl3 odpowiedzi na “Sastrans jednak w Pankach”

 1. IRENA pisze:

  Niech inni włodarze uczą się od Wójta Panek jak należy pozyskiwać inwestorów dla swojej gminy !!!!!!

 2. sołtys pisze:

  tak irena niech uczą sie
  bogatemu podatek obniza a biednym daje kary i podnosi do góry
  zastanów sie co wypisujesz

  • Olo pisze:

   Gość płaci podatki za każdy samochód. Pójdzie tam gdzie musi zapłacić mniej. Tak trudno zrozumieć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *