zachmurzenie duże
11°
11°
niedziela
Reklama
SKO znowu przyznało mi rację. Sprawa jest już w Prokuraturze!
12 września 2018 r. | 10:07
10

Nie wiem już, który to raz wygrałem z Wójtem Bogdanem Praskim przed Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Częstochowie. Ale przestało być to zabawne. Chodzi o nieudostępnianie rejestrów wydatków/faktur za pewien okres 2017 roku. Sprawą zajmuje się już Prokuratura Rejonowa w Częstochowie.

Decyzja SKO w Częstochowie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI

 10 odpowiedzi na “SKO znowu przyznało mi rację. Sprawa jest już w Prokuraturze!”

 1. Qwert pisze:

  Może przy okazji dowiemy się ile kosztowała brama wjazdowa na stadion sportowy….
  Wójta braciszek robił…. napewno nie czeka na pieniądze tak jak spacz sceny…

  22
  • IRENA pisze:

   raczej nie kosztowała więcej niż 18 tys .

   3
   16
  • Jarosław Brzęczek pisze:

   Irena chociaż raz masz rację. Scena spawana przez Chyrę będzie wyjątkowo drogą. Mogła kosztować 8 tys., a będzie z kosztami sądu i prawników ze 20 tys.
   Kto dopłaci różnicę pomiędzy tym co chciał Chyra, a tym ile zapłacimy my, podatnicy?

   17
   3
  • IRENA pisze:

   p. Brzęczek , a pan w to wierzy że Gmina zapłaci 20 tys. zł , gdzie była umowa ( na gębę ) ? jak pan sobie to wyobraża że np. przyjdzie jakiś fachowiec i bez żadnej przedwstępnej umowy wykona jakąś pracę na rzecz Gminy i np. za pomalowanie ( emulsją ) gabinetu Wójta zażąda sobie np. 100 tys. zł. I jakby się pan do tego odniósł , czy nie była by to próba wyłudzenia ? To samo dotyczy Hali Sportowej , prędzej Firma ogłosi upadłość niż zwróci jakieś milionowe odszkodowanie .

   3
   15
  • Jarosław Brzęczek pisze:

   Wójt umowy nie zawarł, a to on był zleceniodawcą, co zostało wykazane w sądzie przez Jarosława W., Jerzego Kiepurę i pracownika interwencyjnego gminy ponad jakąkolwiek wątpliwość. To na nim, jako zamawiającym usługę spoczywa sporządzenie umowy, tym bardziej, że powinien działać w zgodzie z prawem – dał zamówienie z wolnej ręki z pominięciem chyba wszystkich procedur… Ta sprawa sądowa obnaża fakt, że mienie publiczne jest traktowane w tym urzędzie bez jakiejkolwiek dbałości. Gdyby Chyra dysponował odpowiednim majątkiem, to mógłby dla zabawy założyć sprawę o milion złotych. Sąd tyle by nie przyznał na pewno, ale Chyra musiałby wpłacić 10o tysięcy złotych przed rozpoczęciem procesu – ponieważ sprawa jest przegrana, gmina musiałaby pokryć te koszty (co najmniej) więc na dzień dobry Chyra by nic nie zyskał, ale gmina straciłaby 100 tysięcy złotych. Być może się mylę – nie jestem w końcu prawnikiem, ale jeśli jest tutaj jakiś prawnik – to proszę o informację czy mam rację.

   Natomiast sprawa dla gminy jest przegrana od dnia, kiedy została założona. Choćby sąd przyznał najniższą z możliwych wycenę, to i tak gmina zapłaci za:

   1. Proces (około 600zł)
   2. Zastępstwo procesowe Tomasza Chyry (około 1200zł)
   3. Usługi mecenasa na rzecz Urzędu Gminy (około 2000zł)
   4. Wycenę rzeczoznawcy 50% (około 300zł)
   5. Spawanie sceny (nie mniej niż 7 tysięcy złotych plus podatek, który Chyra już uiścił do Urzędu Skarbowego) – razem co najmniej 10 tysięcy zł
   6. Odsetki (około 200zł)
   Razem 14300zł

   To z grubsza tyle, pod warunkiem, że strony się nie odwołają, bo wtedy koszty wzrosną o kolejne kilka tysięcy złotych dla gminy – sprawa, adwokaci.

   WYGRAĆ Gmina nie ma najmniejszych szans – na żadnym etapie nie miała, a pracownicy gminni pogrzebali wójta linię obrony po 20 minutach procesu.

   Jeśli ktoś nie potrafi tego zrozumieć, to cóż począć?
   Pozdrawiam
   JB

   10
   1
 2. Qwert pisze:

  18 tyś…. a skąd takie dane…?

 3. Qwert pisze:

  gdzie była umowa ( na gębę ) ?….w gębę to można co najwyżej wojtowi dać… skoro nie wie co to umowa dzentelmenska…
  ” Porozumienia dżentelmeńskie……. zobowiązania zawarte w nich są honorowymi zobowiązaniami osób, które je zawarły ”
  Ale widać wojtowi obce jest słowo honor…

  11
  1
 4. JARO pisze:

  Bodzio za pieniądze podatników to się dzisiaj bawi na wczasych. A od 17 wrzesnia bedzie bajki opowiadał ludzią , ile to on ma zamiar zrobić dla gminy , a tak na prawdę to kłamie w żywe oczy

  11
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *