zachmurzenie duże
24°
24°
niedziela
Reklama
Wikimedia
Służbowe auto niezgody
21 listopada 2016 r. | 09:02
27

Ford Windstar to chyba najbardziej kontrowersyjny samochód w Gminie Panki. Dlaczego? Dlatego, że jeździ nim Wójt Bogdan Praski. Jest to auto służbowe, a wielu uważa, że Wójt używa go do celów prywatnych. Jaka była geneza tego auta? Postanowiłem to sprawdzić.

Samochód ten był używany przez Komendę Powiatową PSP w Kłobucku. W styczniu 2013 roku o ten pojazd zaczęli się starać druhowie z OSP Konieczki. Pierwszym etapem było pismo skierowane do Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego. Inicjatywę wsparła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku.

Niespełna miesiąc później przyszła decyzja z Katowic. Komendant Wojewódzki postanowił przychylić się do prośby druhów z Konieczek i przekazać im samochód marki Ford Windstar.

Następnie, bo 26 lutego 2013 roku pojazd ten został przekazany protokolarnie Urzędowi Gminy Panki z przeznaczeniem dla OSP Konieczki. 13 marca 2013 roku pojazd ten został zarejestrowany w Starostwie Powiatowym w Kłobucku.

Druhowi z OSP Konieczki nie zdawali sobie sprawy, że będą musieli zapłacić za utrzymanie tego auta (chodzi o ubezpieczenie), dlatego postanowili przekazać ten samochód w użytkowanie Urzędowi Gminy Panki. Skorzystał na tym Wójt Bogdan Praski, który od marca/kwietnia 2013 roku "otrzymał" samochód służbowy do swojego użytku.

Oczywiście, Wójt twierdzi, że samochód jest używany przez wielu pracowników urzędu, jednak można było go zobaczyć wielokrotnie za kierownicą tegoż auta, a sam pojazd bardzo często jest parkowany pod domem Wójta.

W dniu przekazania miał przejechanych 130 408 km. Według moich nieoficjalnych informacji, dziś ma na liczniku grubo ponad 200 000 km.

Przejechać ponad 70 000 km w trzy lata to nie jest żaden wyczyn. Ale gdy płaci się za to z publicznych środków, to nie wygląda to zbyt ciekawie. Według informacji z serwisu Auto Centrum, auto spala ok. 13l/100 km. Co przy 70 000 kilometrów daje 9100 litrów paliwa, a przy dzisiejszym kursie 4,40 zł za 1l PB95 da nam to 40 040 zł za samo paliwo. A gdzie ubezpieczenie, części samochodowe, itp.?

Poniżej kilka ciekawych skanów.

PAWEŁ GĄSIORSKI

ford1 ford2 ford3 ford4 ford5 ford627 odpowiedzi na “Służbowe auto niezgody”

 1. Konrad pisze:

  Jak Wójt jeździł swoim prywatnym samochodem było źle jest samochód służbowy też nie pasuje. W trzy lata 70 tys to nie tragedia. Wójt oprócz wyjazdow na teren gminy ma też sporo wyjazdów poza powiat więc chcąc nie chcąc nazbiera się tych km. Auto jest problemem dla tych co myślą że praca wójta polega tylko na siedzeniu za biurkiem. A prawdę mówiąc są to też spotkania nawet w weekend. Kto by dokladal na wyjazdy ze swoich własnych pieniędzy albo korzystal ze swojego samochodu???

  • Z Panek pisze:

   Wychodzi na to, że jest to ok. 100 km na dzień roboczy. Gdzie tak wójt jeździ? Powinien siedzieć w urzędzie i pracować…

  • Wróżka pisze:

   Panie Konradzie, czy panu też grożono zwolnieniem z pracy skoro pisze pan takie bzdury ?

 2. Konrad pisze:

  O ile info o 200 tys jest prawdziwe

 3. Obserwator pisze:

  To w końcu wójt czy przedstawiciel handlowy gminy ? Zakupy w IKEA Katowice bądź galeria Jurajska Cz-wa tylko nie zastanawiają ? Czego potrzebuje urząd gminy mający galerię mebli w swojej gminie oraz sklepy ?

 4. Mieszkaniec pisze:

  Nawet głośno było na sesji na ten temat, że wójt potajemnie tankuje paliwo za gminne pieniądze . Wiedząc co nie których ludzi rezygnuje i odjeżdża.

 5. Jamuz pisze:

  Może Praski się wstydzi tego, że nie tankuje za swoje?

 6. Wróżka pisze:

  Czy niedzielny wyjazd wójta do kościoła to też służbowy wyjazd ( oczywiście samochodem z gminy)?

 7. Wróżka pisze:

  Ludzie weźcie wreszcie sprawy w swoje ręce .Wójt zalecenia RIO ma w d……e , sesję RG też ma tam .Z tego wynika ,że ma nas mieszkańców ; wiecie gdzie . Tylko referendum da nam możliwość pozbycia się go .

 8. Mieszkaniec pisze:

  Jestem bardzo ciekawy czy żona wójta też jeździ na gminnym paliwie. Morze dla tego wójt się wstydzi tankować przy mieszkańcach.

 9. Kaczor pisze:

  Z tego co mi wiadomo, to służbowy Ford w zeszłym tygodniu kopnął w kalendarz. Problem prawdopodobnie sam się rozwiązał.

 10. Karina pisze:

  Jeśli wójt jeździ do kościoła samochodem to lekka przesada… ma bardzo daleko… a jeśli faktycznie Ford odmówił posłuszeństwa to problem jeden z głowy ale następne utworzą się same…

 11. JARO pisze:

  Nasz Wójt nie pracuje tylko 8 godz za biurkiem , jego praca nieraz trwa 24 na dobę , jest zawsze dyspozycyjny dla mieszkańców naszej gminy , dlatego należy mu się służbowy samochód i nie powinniśmy szukać w tym sensacji.

 12. Mieszkaniec pisze:

  Raczej dostał premię , jak podobno co niektuzi radni . Ale ten temat będzie lada tydzień na tapecie .

 13. Tomasz pisze:

  Pewnie nic nie palił za to używa pewnego narządu ciała… na chłopski rozum w wielu placówkach samorządowych jest pojazd służbowy i się nim jeździ, bo takie jest jego zadanie. Jednym przeszkadza, że za dużo wójt jeździ, innym, że w ogóle tankuje, jeszcze inni uważają, że używa go w celach osobistych… Gdyby ktoś inny piastował stanowisko wójta też by było takie halo???? Myślę że tak bo nikt wszystkim nie dogodzi!!!!!! Teraz jeśli Ford wyzionął ducha będzie kolejny problem ,że wójt pobiera kasę z gminy na tankowanie swojego samochodu… Niekończąca się opowieść… Najlepiej by było, żeby sprawa referendum i filmu wyjaśniła się jak najszybciej i niech się ten czy inny wójt zajmie robotą swoją a ludzie swoją. Nie ma ludzi bez skazy, niech każdy spojrzy na swoje podwórko- to przede wszystkim kieruje do tzw. gminnych krzykaczy, a potem krytykuje innych

  • Wróżka pisze:

   Panie Tomaszu pewnie przyjdzie ktoś nowy na miejsce wójta obecnego , tylko jego praca będzie bardzo ciężka bo musi uporządkować ten bałagan w gminie .Pozbyć się tych dwóch pań z ,,przenajświętszej trójcy ,, , spłacać kredyt,który tak łatwo zaciągnął obecnie panujący .

 14. JARO pisze:

  Tomaszu nie gorączkuj się sprawa filmu napewno się wyjaśni ,ale później , nakręcajmy się dalej, a tydzień przed referendum niektórym miny zrzędną i zobaczymy czy będą wstanie spojrzeć w twarz Wójtowi i powiedzieć słowo “przepraszam”

 15. Tomasz pisze:

  nie gorączkuje się ale już się brzydnie tylko ciągle wójt to wójt tamto, sex afera… co to za sex afera???????za niedługo pocałunek już gwałtem nazwany będzie, sytuacja nie do pozazdroszczenia, ale dajmy sprawie się wyjaśnić, jak można osądzać… na jakiej podstawie??? chyba tylko tego filmu, który nie wiadomo w jaki sposób trafił do sieci-legalnie? Wątpię!!! Jeśli faktycznie jakiś news będzie, po którym krzykaczom miny zrzędną to ciekawe kto będzie miał odwagę stanąć w wyborach za 2 lata…

 16. Mieszkaniec pisze:

  Pan Tomek chyba jest naćpany opowiadając takie bzdury

 17. Tomasz pisze:

  według “WAS” wszyscy innego zdania są naćpani chorzy itp… Od razu epitety… Słabi ludzie…

 18. Krzykacz pisze:

  Morze porozmawiamy kim jest Pan Tomek i o jego ciekawej przeszlosci bo jest dość ciekawa. Mieszkańcy na pewno byli by zainteresowani

 19. Tomasz pisze:

  normalnym mieszkańcem, którego męczy już skakanie do gardeł, tak jak pisałem wyżej będę oceniał jeśli sprawa wójta się wyjaśni na razie nic nie wiadomo, głosy się zbierają więc nie ma co krzykać

 20. Mieszkaniec pisze:

  Potrzebne jeszcze 20 podpisów . I Ci słabi ludzie zrobią porządek w gminie . A kolejna afera wyjdzie lada dzień . I zobaczymy co na to powie Pan Tomek

  • JARO pisze:

   Ci słabi ludzie są za słabi żeby zrobić porządek w gminie , przy referendum Wójt znowu pokaże wam gdzie jest wasze miejsce , a za 2 lata przy najbliższych wyborach nie będzie już miał konkurencji

 21. lidia pisze:

  Pan Tomek ma trochę racji chodzi o prawdę i najważniejsze żeby wszyscy ja poznali myślę że wtedy każdy zadowolony będzie i ci za i ci przeciw praskiemu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *