słabe opady śniegu
-3°
-3°
sobota
Reklama
fot. klobucka.pl
Śnięte ryby w Pankówce
05 czerwca 2018 r. | 09:33
14

W niedzielę 3 czerwca trwała akcja straży w związku z martwymi rybami, które pojawiły się w Pankówce na odcinku od oczyszczalni ścieków do Kuźnicy Starej.

Na miejscu pojawił się Przewodniczący Związku Międzygminnego Panki-Przystajń ds. Ochrony Wód - Henryk Mach, który od kilku miesięcy stara się rozwiązać problemy z miejscową oczyszczalnią ścieków.

Pobrano też próbki wody do dalszych badań. Zatrucie wody wiązane jest ze zrzutami odpadów przemysłowych, które trafiają nieoczyszczone do pankowskiej oczyszczalni ścieków nielegalnymi przyłączami. Jedno z takich przyłączy zlikwidowano 1 maja tego roku na terenie prywatnej posesji w Pankach przy ul. Tysiąclecia. Odcięcie to nie zakończyło jednak procederu, a sprawą zajęła się obecnie prokuratura i policja.

Więcej na temat w klobuckiej.pl

Martwe ryby w Pankówce!

PANKI. Od kilku godzin trwa akcja straży w związku z martwymi rybami, które pojawiły się w Pankówce na odcinku od oczyszczalni ścieków do Kuźnicy Starej.Na miejscu pojawił się też Przewodniczący Związku Międzygminnego Panki-Przystajń ds. Ochrony Wód - Henryk Mach, który od kilku miesięcy stara się rozwiązać problemy z miejscową oczyszczalnią ścieków. Powiadomieni o śniętych rybach strażacy, obecnie starają się zbudować zaporę na wysokości dawnego młyna w miejscowości Cyganka, by filtrować potencjalnie zanieczyszczoną wodę.Pobrano też próbki wody do dalszych badań. Dzisiejsze zatrucie wody wiązane jest ze zrzutami odpadów przemysłowych, które trafiają nieoczyszczone do pankowskiej oczyszczalni ścieków nielegalnymi przyłączami. Jedno z takich przyłączy zlikwidowano 1 maja tego roku na terenie prywatnej posesji w Pankach przy ul. Tysiąclecia. Odcięcie to nie zakończyło jednak procederu, a sprawą zajęła się obecnie prokuratura i policja. Więcej na temat w klobuckiej.plZamieszczamy krótkie nagranie z dzisiejszej akcji straży, która nadal trwa.

Gepostet von klobucka.pl am Sonntag, 3. Juni 2018

fot. klobucka.pl

fot. klobucka.pl

fot. klobucka.pl

 14 odpowiedzi na “Śnięte ryby w Pankówce”

 1. Krycha pisze:

  ciekawa jestem czy winna osoba zostanie pociągnięta do odpowiedzialności???? Jakim cudem nikt wcześniej nie zorientował się, że dzieją się takie cuda???? Nonsens!!!!!!!

  14
  1
 2. tobi pisze:

  jk to na kilku sesjach dwa lata temu mieszkancy mowili ze oczyszczalnia nie przerabia takiej ilosci sciekow jaka do niej wplywa Wojt mowil ze to nieprawda i ze wszystkie kontrole i badania sa bez zarzutow .Wiec klamal i badania i dokumenty z kontroli byly falszowane.

  13
  1
 3. IRENA pisze:

  Do tobi ; Tobi ty sam nie wierzysz w to co piszesz , przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałeś ? szukacie tu na forum winnego (najlepiej Bodzia) , tylko odpowiedzialny za oczyszczalnie był dyrektor czy kierownik , a nie Wójt . Piszesz że mieszkańcy zgłaszali że oczyszczalnia” nie przerabia” , tylko pomyśl troszkę , kto jest bardziej kompetentny kierownik oczyszczalni czy mieszkaniec ? Skoro Wójt zaprzeczał 2 lata temu na sesji że to nieprawda to najwidoczniej był wprowadzany w błąd przez pracowników w/w oczyszczalni .

  3
  14
  • Irena pisze:

   Bezpośredni nadzór nad kierownikiem ma związek międzygminny więc nie opowiadaj że nie wiedzieli a jeżeli twierdzą że jednak nie wiedzieli lub byli wprowadzani w błąd to kłamią i za to powinien już tutaj prokurator i postawić zarzuty kilku osobą za niedopełnienie obowiązków służbowych. I możliwe że będzie za niedługo 🙂

   11
   1
 4. Robert pisze:

  zgadzam się- kierownictwo oczyszczalni odpowiada, ale z drugiej strony jest właściciel lewego przyłącza, który nie pozostaje bez winy!

  12
  • IRENA pisze:

   Co do “lewego” przyłącza to powinna zająć się tym Prokuratura , jeżeli pracownicy oczyszczalni czy Wójtowie byli tego nieświadomi to nie można im nic zarzucić

   2
   12
  • Stefan pisze:

   Właściciel lewego przyłącza swoją drogą musi odpowiedzieć za swoje czyny,dodatkowo musi odpowiedzieć za wywóz nieczystości i śmieci po polach które próbuje zacierać ale ludzie wskażą gdzie coś jest zakopane (są na to zdjęcia i relacje naocznych świadków) .A co do niewiedzy kierownictwa Irenko, mam pytanie, ZA CO BRALI KASĘ ??????

   7
   1
  • Rupert pisze:

   średnio wierzę w to, że właściciel zostanie za cokolwiek ukarany…

 5. Robert pisze:

  dokladnie jesli byli nieswiadomi lewego przylacza to choc wiedzieli ze tych sciekow jest za duzo to jak mieli znalezc?????? inna sprawa jest taka ze wlasciciel posesji bedzie chcial wina obarczyc dzierzawce tylko ze przed dzierzawca tez trwal ten proceder i co???????

  1
  8
 6. Robert pisze:

  z drugiej strony jesli teraz widoczna jest krew, sierc itp to dziwne ze tego wczesniej nikt nie widzial a wiadomo proceder ten trwa nie od miesiaca tylko od lat… dziwne

  11
 7. yusuf pisze:

  Ciekawe, że miejscowy wójt nie wiedział od ośmiu lat o procederze, a Mach jakoś to wykrył chociaż dzisiaj Brzęczek pisze że Bodzio za jego plecami podpisywał wyniki kontroli, żeby tamten się nie dowiedział. Ja to myślę, że na tej oczyszczalni to kilka osób zarobiło po parę lat za kratami, to kiedyś wyjdzie

  13
  • Ela pisze:

   Nie takie tuzy już siedzą , wszyscy już wiemy że skończyły się rządy PO-PSL i różne sprawy wychodzą na wierzch prawie codzienne. To tylko kwestia czasu , chodziarz aby kogoś posadzić trzeba by udowodnić mu korupcję , bo za niegospodarność i złe zarządzanie jeszcze nikogo nie ukarali.

   11
 8. Kamil pisze:

  Ponoc polo tez jest podlaczone byle jak ciekawe jak wygląda sprawa z restauracjom…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *