zachmurzenie duże
wtorek
Sołtys Danuta Brzęczek złożyła rezygnację. Panki bez sołtysa!
23 września 2021 r. | 11:44
67

Przez nieporozumienie na zebraniu wiejskim, podczas ostatniej sesji Rady Gminy Panki, sołtys sołectwa Panki - Danuta Brzęczek złożyła rezygnację z pełnienia funkcji sołtysa.

Sołtysem była przez ponad 21 lat.

PAWEŁ GĄSIORSKI67 odpowiedzi na “Sołtys Danuta Brzęczek złożyła rezygnację. Panki bez sołtysa!”

 1. Zenek pisze:

  Pracownicy odchodzą z Gminy, teraz rezygnuje Pani Sołtys . Ciekawe kiedy będą rezygnowali radni, ze względu na sytuację Gminy?

  19
  3
  • mieszkańcy pisze:

   norma , a życie toczy się dalej. jedni odchodzą – drudzy przychodzą , widocznie nie było po drodze pani sołtys z radą gminną .

   5
   12
 2. Aga pisze:

  Radni nie będą uciekać bo tańczą jak wójt chce.
  Mam pytanie do redaktora co nagrywa sesje, dla czego została usunięta sesja z sierpnia.
  Czy Pani Wójt nie pasowało że kolejne kłamstwo wyszło.

  14
  2
  • Satyr pisze:

   Brawo dla Wójta.prawda jest taka że umie zarządzać Radą Gminy

   4
   2
  • Jarosław Brzęczek pisze:

   Wszystkie sesje są opublikowane na YouTube linki dostępne na BIP Gminy Panki.

   Usunięto dotychczasowe sesje ze względu na byłego wójta Bogdana Praskiego, w kilku z nich pada jego nazwisko przez co kierował do UODO skargi, a na Facebooku nie da się w sposób skuteczny edytować materiałów tak, by wyciszyć fragmentu sesji naruszające przepisy RODO. Na żywo nie narusza to przepisów, jednak później już tak.

   Tym samym możecie zobaczyć nagrania jednak już po anonimizacji i wyciszeniu fragmentów na YouTube.

   Nie ma to nic wspólnego z aktualną Wójt.

   Pozdrawiam
   Jarosław Brzęczek

   1
   5
 3. mieszkaniec pisze:

  Gdyby lokalne media pisały co się dzieje naprawdę w Gminie to może i władza czuła by oddech na plecach.a tak r0bi się coraz gorzej i rzeczywistość jest zawsze inaczej przedstawiona niż jest naprawdę.nawet sytuacja finansowa w której jest Gmina chyba nie przeraża radnych.Gdy odchodził przedsiębiorca z Gminy Radni nie przewidzieli czarnego scenariusza i konsekwencji jakie za tym idą ,że będą braki finansowe w budżecie

  21
  4
  • mieszkańcy pisze:

   lokalne niezależne media piszą , wystarczy tylko kupić gazetę ” Kłobucka.pl ” i wszystko się dowiecie co dzieje się w Pankach i powiecie

   5
   12
  • On pisze:

   W powiecie jest wszystko a o naszej gminie to same superlatywy,
   Ale jak się lata z fakturami po gminie i z tego się żyje to się pisze jak wójt chce

   13
   5
  • Lidka pisze:

   Niestety sami sobie zgotowaliśmy ten los sytuacja gminy przeraża wszystkich tylko nie tych których powinna.

   24
   2
 4. Krzysiek pisze:

  Chciałbym wiedzieć z jakiego powodu straciliśmy takiego podatnika? Czyż naprawdę tak trudno było znaleśc jakiś kompromis ?Kto miał taki pomysł? Jak teraz Gmina zaklei tą dziurę? Tylu Radnych,Wójt, doradcy i zero perspektywicznego myślenia co będzie gdy braknie takiego podatnika ?

  19
  1
  • Bezradny pisze:

   Z jakiego powodu ? Bo rada nie chciała podjąć decyzji uważali że przedsiębiorca blefuje i nie odejdzie. Do tego spora część Rady uważa ze nikt im nie będzie stawiał warunków a oni sami nie musza nikogo słuchać. Są wśród Rady i tacy którzy nie patrzą na dobro nas wszystkich mieszkańców a kierują się tym czy kogoś lubią czy nie, tym ile ktoś ma domów i jakie meble kupuje – a jak stwierdza ze stać Cię na drogie meble i albo co gorsze na dwa domy to już po Tobie – masz płacić na biednych mieszkańców. Jak zakleić dziurę spowodowana brakiem podatnika i nowym ładem ?? Hmm może by tak obciąć to co się sobie dało ?? Zacząć od pensji i diet ?? Pytanie tylko czy nasi Radni będą mieli na to odwagę.

   13
   1
 5. Obserwator pisze:

  No to pewnie teraz Pan Miotełka nie przepusci okazji i ponownie złoży swoją kandydaturę na stanowisko sołtysa.

  • mieszkaniec pisze:

   Ma Pan rację Panie Bezradny… w Gminie bardzo nie lubià ludzi przedsiębiorczych i mądrych. W tym przypadku można mówić o dysonansie poznawczym. Naprawdę jest mi wstyd za taki poziom kultury naszej Gminy. Oj dotąd się nosi dzban dopóki się ucho nie urwie! Jakim mieczem wojujesz takim…. mądre stare przysłowia ale oni przez pychę z nikim się nie liczą

   14
   1
  • Tursk pisze:

   Kim jest Pan Miotełka?

 6. mieszkaniec pisze:

  Kupuję tą gazetę.Dużo jest na temat powiatu. Artykułu na temat Panek i tego co się naprawdę dzieje,jak funkcjonuje Gmina, o finansach ,niezbyt dobrych decyzjach nie widziałem.

  4
  17
  • Nowy pisze:

   Są już rozmowy na komisjach aby podnieść podatek o 30 % od nowego roku i dziura się zapełni..

   4
   1
  • Krzysiek pisze:

   30 % to mało ja myśle ze powinni podnieść o 50 żeby im jeszcze zostało na podwyżkę diety i pensji 😂

   9
   2
 7. Krzysiek pisze:

  Jak to już ktoś napisał – po nich tylko zgliszcza 🤦‍♀️

  12
  1
  • Satyr pisze:

   Aha czyli teraz za nieudolność w zarządzaniu konsekwencje poniosą mieszkańcy i będą płacić większe podatki? No nie tak być nie może!!! Trzeba po prostu dać naganę pieniężną tym zarządzającym.tak to się odbywa np w firmach kiedy pracownik narazi firmę na szkody.poprostu ma odcięta pensje

   11
   1
  • Lolek pisze:

   I tak ta podwyżka zostanie obrazu zjedzona przez kolejne podwyżki,nagrody, ulepszenia miejs pracy w Gminie bo przecież wypoczywać też należy godnie.Czy naprawdę żaden z Radnych tego nie widzi? To może jednak lepiej i taniej było by dla nas jeździć załatwiać sprawy do Przystajni?

   9
   1
  • Krzysiek pisze:

   Satyr ale oni wszyscy twierdzą ze nie są nieudolni. Jak ich zapytasz to Ci powiedzą ze to nie ich wina ze pieniędzy nie ma , ze przedsiębiorcy odchodzą, ze sołtysi maja dość a rotacja pracowników jest taka ze trzeba wstawić obrotowe drzwi do gminy. Teraz zadłuża gminę jeszcze bardziej żeby załatać dziurę w budżecie i powiedzą ze wszyscy przecież biorą kredyty.

   7
   1
  • Krzysiek pisze:

   Jak im nikt nie będzie stawiał warunków to Szanowni Radni teraz obniża sobie i Wójt pensje i zaklęją dziurę a pozostałe lata będą pracować społecznie.no trzeba w końcu być honorowym obywatelem i mieć trochę wstydu

   21
   1
  • Lis pisze:

   Lolek pewnie kilku Radnych ma trochę oleju w głowie. Pytanie tylko ilu odważy się głośno i wyraźnie powiedzieć swoje zdanie.

   2
   1
  • Ulka pisze:

   😂 ze niby radni maja pracować społecznie 😂 a to dobre. Już to widzę😂 przecież te pieniądze in się po prostu należą

   1
   1
 8. Satyr pisze:

  Brawo dla Wójta.prawda jest taka że umie zarządzać Radą Gminy

  2
  1
 9. Alexis pisze:

  Ciekawe kiedy w gazecie pojawi się artykuł prostujący te wszystkie plotki i bzdury które tu ludziska piszecie 😂. Wtedy się przekonacie jak to w gminie jest dobrze a wy dowiecie się jak to mało o świecie wiecie🤔

  4
  1
  • Krzysiek pisze:

   Na pewno będzie artykuł będący prawdą i tylko prawdą.a kto dał taka propozycję podwyżki podatku? Nie słyszałem na ostatniej sesji.jak czytam to wszystko to nasuwa mi się film o Dyzmie.Tylko kto u nas jest Dyzmą?

   4
   1
  • Jarosław Brzęczek pisze:

   Rzadko mam okazję przeglądać strony prowadzone przez Pawła Gąsiorskiego, widzę jednak kiedy już tu zaglądam, że kilku osobom bardzo nie pasuje dobór tematów w gazecie i liczba stron poświęconych Pankom. Warto jednak zauważyć, że od dwóch lat niemal nie piszemy nic na tematy związane z urzędami gmin – żadnych gmin. Jeśli takie tematy są, to głównie w związku z prośbami o poruszenie danego tematu. Jeśli jest coś “z gmin”, to niemal głównie o włodarzach, jeśli dali się we znaki mieszkańcom… I tyle.

   Co do firmy SasTrans mogę napisać tyle, że nim weszła do gminy Panki informowałem Czytelników, że obniżenie podatków będzie skutkowało zmniejszeniem subwencji ze strony Państwa, co przyniesie więcej strat niż zysk uzyskany dzięki wejściu dużej firmy i opłacenie tutaj podatków.

   Szkoda, że nie udało się firmy zatrzymać i ustalić warunków korzystnych dla obu stron, jednak nie znam szczegółów i nie są one przedmiotem zainteresowania redakcji. Mimo to zwróciłem się z prośbą do Urzędu Gminy o przesłanie wyliczeń ile dopłat i podatku od pozostałych środków transportowych gmina straciła na przejściu firmy do Panek, a ile zyskała w związku z podatkami płaconymi w Pankach przez tego konkretnie podatnika. Gdy otrzymamy wyliczenia, będą dostępne w gazecie.

   Pozdrawiam
   Jarosław Brzęczek

   4
   6
  • Mieszkaniec pisze:

   Panie Redaktorze proszę tylko żeby te wyliczenia ile to jesteśmy jako gmina stratni dotyczyły subwencji ogólnej i wyrównawczej, a nie dofinansowań na inwestycje. Bo ja już słyszałem ze tracimy 2 mln rocznie przez obniżenie podatków. Pytanie tylko czy kiedyś ta subwencja była na tak wysokim poziomie.

   6
   1
  • Ula pisze:

   Jak zwykle redaktor brzeczek pisze totalne bzdury i cis o czym nie ma zielonego pojęcia. Zysk z podatków wpłaconych przez Sasa obniżył subwencje nieznacznie i i tak gmina była na tym dużo dużo do przodu. . Wystarczy przeliczyć z wzoru wyliczenia subwencji. Ale jak się do szkoły nie chodzilo to co się dziwic. Ciemniak i będzie dalej wciskał ciemnotę ludziom. . Swojej firmy utrzymać nie umiał, komornik po piętach depcze a gminę by chciał ekonomii uczyć. Żałosny dupek

   8
   1
  • mieszkańcy pisze:

   Do Ula; może redaktor naczelny nie bardzo orientuje się w ekonomii , ale co do biznesu to ma smykałkę , jest w okolicy potentatem w branży medialnej .

   2
   4
  • Prokurator pisze:

   Biznesmen pierwsza klasa, nawet gazecina już na syna bo komornik chciał wziąć. jeszcze kłopoty na syna ściąga, tylko prokuratora tutaj trzeba. Kombinatorstwo i przekręty całe życie. Nierób jeden

   6
   1
  • mieszkańcy pisze:

   Do Prokurator : z tym komornikiem to niezła ściema , naczelny wkręcił was i wy te głupoty powielacie , a on ma z tego niezłą ” bekę ” . Jak dojdziesz sam do tego co on , to możesz go krytykować , ale myślę że jeszcze dużo ci brakuje . Spójrz na jego życiowe dokonania i porównaj ze swoimi , tylko żebyś nie wpadł w depresje.

   1
   5
  • Mieszkaniec pisze:

   Żadna ściema, popytaj ludzi, którzy usługi od niego kupowali, wszyscy dostali pismo od komornika skarbowego nakazujące przelewanie pieniędzy za faktury wystawione przez Brzeczka zamiast do niego to do komornika. Chylę czoła – osiągnięcie.

   4
   1
  • mieszkańcy pisze:

   Do Mieszkaniec : znowu jakieś bzdury wypisujesz , niby co mieli od niego kupować jakie usługi , usługi jakie mi wiadomo wykonuje Kłobucka.pl to ze starostwa i gmin . Jedynie to chyba Gmina Miedzno się nie opłaca .

   1
   4
  • Mieszkaniec pisze:

   Co niby mieli kupować ? Reklamy w klobucka.pl
   Nie udawaj bardziej głupiego niż jesteś
   I nie ośmieszają się więcej bo sam dobrze wiesz, ile tych pism komornik wysłał
   Trzeba było szybciutko gazetę na syna przepisać bo wszystkie zapłaty komornik zgarniał.

   4
   1
  • Fred pisze:

   Czy Pan redaktor uzyskał już dane na temat subwencji? Kiedy można się spodziewać publikacji zapowiadanego artykułu?

  • Fred pisze:

   Minął niemal miesiąc… Czy są ją dane na temat subwencji i strat Gminy Panki?

  • Fred pisze:

   Wiem, że znów to samo. Ale to nie moja wina. Obiecał redaktor artykuł i co? Cisza. Być może te dane są tak przerażające, że zwykli zjadacze chleba nie są na nie przygotowani? Ja jednak zaryzykuje i ponownie proszę o artykuł na temat strat Gminy Panki.

  • Bartek pisze:

   Przyjebaliście się do jego problemów z komornikami – co was to kurwa obchodzi? robi swoje i kij wam do jego długów. Liczcie swoje kredyty, bo może macie większe.

   1
   2
  • Fred pisze:

   Ja z uporem godnym lepszej sprawy domagam się danych na temat strat Gminy na subwencji . 2,5 miesiąca to chyba wystarczający okres na napisanie artykułu. A może mi co umknęło?

 10. Zenek pisze:

  Są tacy ludzie którzy lubią kupować na zeszyt,brać na kredyt i udawać że jest się kimś wyjątkowym.i tak jest z naszym urzędem.dług rośnie,ładnie to się tylko mówi o pracy i zawsze są przeszkody z innych instytucji a wyników brak.pensja co miesiąc wpływa czy się robi czy nie.

  13
  1
  • Miś pisze:

   Czym sie martwimy, wójt kupiła sobie nowe auto za 70 tyś model peugeota 2008 więc podwyżki I premie musi mieć

   9
   2
 11. Lolek pisze:

  Chyba już się źle zaczyna dziać, tylko nie wiele dociera do mieszkańców. Do zarządzania i dysponowania pieniędzmi ludzi też trzeba mieć pojęcie. Niestety tak jak się rządzi w domu , tak się rządzi w pracy. Ale Radni są od tego żeby pilnować i nadzorować to co w Gminie się robi. Teraz muszą wziąć się do roboty i wyprowadzić Gminę z takiej sytuacji. Na pewno powinni poszukać oszczędności zaczynając od siebie i sprawdzać wszystkie wydatki.

  7
  1
 12. Anka pisze:

  Za tydzień będzie obszerny materiał o Pankach , kup Kłobucką.pl , a dowiesz się wszystkiego . NIE PRZEGAP !

  2
  1
 13. Lolek pisze:

  Czego dotyczyło nieporozumienie na zebraniu wiejskim, bo Pan redaktor nie napisał?

 14. Ja pisze:

  Żart miesiąca, a nawet roku 🤣

  1
  1
 15. ele pisze:

  Jakie znaczenie dla mieszkańców Gminy ma Urząd Sołtysa?
  Moim zdaniem żadne.
  Czasy inkasa w dobie bankowości elektronicznej odeszły do historii, moc sprawcza sołtysów jest znikoma.
  Mieszkam w Pankach 50 lat, ostatnią wizytę Sołtysa w moim domu jaką pamiętam to był pobór podatku przez Pana Kwaśnego.
  Nawet forma głosowania w sprawach funduszu sołeckiego jest anachroniczna. Na zebrania sołeckie przychodzą tyko te osoby które, wiedzą kiedy i gdzie odbędzie się takowe zebranie oraz chcące ugrać coś pod nieobecność znakomitej większości uprawionych mieszkańców.
  Zróbmy wzorem innych miast i miasteczek “fundusz obywatelski” i głosujmy także za pomocą internetu.
  Środki finansowe są rozdrabiane na drobne projekty a brakuje pieniędzy na na wybudowanie chodnika przy Szkole Podstawowej w Pankach. Pragnę podkreślić, że jest to ważny temat gdyż do Szkoły w Pankach uczęszczają dzieci z Sołectwa Cyganka, Praszczyki, Kawki, Kałmuki, Jaciska, Panki, Koski i Żerdzina.
  Władze gminne obiecują chodnik od kilkunastu lat i wiecznie są jakieś problemy.
  Mamy zdolnych Radnych, mamy radną powiatową w osobie Pani Dyrektor Szkoły i ciągle NIC.
  W innych miejscowościach nie takie rzeczy robiono.
  Z poważaniem.
  na

  9
  2
  • Uczeń pisze:

   Dzieci są zmuszone do Panek A tu Pani detektor już sobie nie radzi jak prosi o psychologa czy psychiatrę.
   Jak by nie obecny wójt to nigdy by nie była dyrektorem A teraz ma przymiarki na wójta , masakra

   3
   13
 16. Leon pisze:

  A to nieprawda.prosi o specjalistów w trosce o dzieci. A dyrektorem była jeszcze zanim Pani Wójt zostala Wójtem .i w szkole jest dużo zrobione i o wszystko się wystara

  14
  5
  • Alatralala pisze:

   Do Uczeń!do czego jesteś zmuszany?!!! Do chodzenia do szkoły ! Siedzenie w domu się spodobało ?….Do Twojej niedouczonej wiedzy to Pani Dyrektor świetnie sobie radzi z zarządzaniem szkoły! A ze prosi te biedna gminę o psychologa to wstyd z jej strony bo jakbyś był tak mądry to każda szkoła go ma.Tylko Gminy Panki na nic nie stać ,psycholog pomaga takim osobom jak ty zrozumieć to co napisałeś.Zastanów się co piszesz bo wierz mi ze potrzeba nam w tym świecie specjalistów aby ratować nowe pokolenie😞

 17. fred pisze:

  A ja zapytam, czy objawił się już kandydat na nowego sołtysa? A może kandydatka?

  • mieszkańcy pisze:

   Idź do Urzędu Gminy to się dowiesz pajacu , a nie na forum

   1
   1
  • Mieszkaniec pisze:

   Pajacem to ty jesteś, trochę kultury człowieku. A do gminy po co chodzić jak tam nigdy nic nie wiedza albo nie mogą powiedzieć.

   7
   1
  • mieszkańcy pisze:

   nie pisz głupot , gmina jest transparentna i na każde pytanie odpowie Ci pani Wójt lub Sekretarz

  • mieszkańcy pisze:

   idź a się przekonasz !

  • Mieszkaniec pisze:

   Hm musisz być w bardzo bliskich układach z tymi paniami ja miałem „przyjemność” rozmowy z nimi i jakoś nigdy nic konstruktywnego z tego nie wynikło. Oglądając sesje tez ciężko usłyszeć od nich coś sensownego. No ale wiesz lepiej wiec wierze na słowo. Z taka władza a szczególnie z takim poparciem czuje się od razu lepiej.

  • Mieszkaniec pisze:

   Są kandydaci na Sołtysa,
   Oczywiście na poziomie gminy

 18. sloneczny pisze:

  Mówi się że faworytem do wygrania soleckich wyborow jest pan Miotełka.

 19. MZenek pisze:

  I co cisza co się dzieje w gminie? Nikt nic nie pisze,a podobno w konkursie na stanowisko księgowej wygrała synowa tej pracownicy, która mówiła o niskich zarobkach w naszej gminie.Dziwne takie małe, a wszyscy z rodziny zatrudnieni. Wszystkie Panie pracujące wcześniej na tym stanowisku nie spełniały chyba wymogów w zakresie wykonywania obowiązków? Ciekawe jak teraz będzie, bo przecież ta nowa Pani posiada chyba małe doświadczenie w pracy administracyjnej.chyba że mam źle informacje?

 20. Człowiek z daleka pisze:

  Powiedzcie mi proszę “miejscowi” z jakiej opcji politycznej jest Wasza pani Wójt? Ma to znaczenie dla czytających z terenów odległych i nie znających lokalnych warunków. Oceniam po zachowaniu tutaj opisywanym, że z pis, ale chcę wiedzieć żeby sobie wyrobić w miarę obiektywny osąd Waszej sytuacji.

  • KamK pisze:

   Takie spostrzeżenia, że ciekawy sposób na łatanie dziur… czy budżetowych czy tych lokalnych. Centrum dowodzenia się powiększa, środki uznaniowe dla zasłużonych, ogólny NieŁad i wypas

  • Wiesniakowo pisze:

   pani wójt to ogromny sympatyk pisu. Typowy jego wyznawca, zacofany hipokryta zajmujący pierwsze ławki w kościółku

 21. Mirek pisze:

  Tego nikt nie wie.Ale na pewno zdobyła już wszelkie umiejętności i na duże szanse w kolejnych wyborach. Powinniśmy się cieszy że mamy takiego Wójta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.