zachmurzenie duże
24°
24°
niedziela
Reklama
fot. Magazyn Square
Sondaż przedwyborczy na Wójta Gminy Panki
30 października 2017 r. | 11:18
34

Na kogo zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach na Wójta? Takie pytanie zadałem w naszym sondażu przedwyborczym na rok przed wyborami samorządowymi. Do wyboru macie pięcioro kandydatów i ewentualnie, jeżeli żaden z nich wam nie odpowiada, możecie oddać głoś na „kogoś innego”.

Do wyboru są: Bogdan Praski, Krzysztof Antończak, Łukasz Kiedrzyn, Urszula Bujak, Zbigniew Wydmuch i ktoś inny. Głosowanie trwa na stronie głównej, po prawej stronie portalu poniżej „oceń radnego”. Każdy z Was może oddać jeden głos co 24 godziny. Sondaż potrwa do 12 listopada, wtedy też zostaną ogłoszone wyniki.

PAWEŁ GĄSIORSKI

This poll is no longer accepting votes

Na kogo zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach na Wójta?
×


34 odpowiedzi na “Sondaż przedwyborczy na Wójta Gminy Panki”

 1. Ela pisze:

  Żaden kandydat mi nie pasuje , jedyny mój kandydat to redaktor naczelny Kłobucka.pl , dlaczego go tu nie ma w tym sondażu ?

 2. do Ela pisze:

  Bo on nie startuje.

 3. Coff pisze:

  Szkoda ze nie startuje były prezes Maskpolu…..reszta by odpadła w przedbiegach….

 4. mieszkańcy pisze:

  KRZYSZTOF BRZĘCZEK NA WÓJTA !!!!!!!

 5. Floo pisze:

  Wybieram opcję ktoś inny. Dobrze by było żeby była to osoba nie mająca nic wspólnego z wymienionym osobami. Jeśli miał by zostazostać wójtem ktoś z wymienionych kandydatów to wybieram Bogdana bo reszta z wpisanych to już zupełna porazka. Może pojawi się jeszcze ktoś godny uwagi….????

 6. Ginek pisze:

  Kolejny śmieszny ranking na tym blogu? Dobrze widać jak ktoś manipuluje głosami na śmieszny ranking radnych. Wystarczy dac kilka 1. Pani przewodniczącej i w jednej chwili znowu prowadzi . Może czas zrobić tutaj ranking psich fryzur ? Bloger moze wtedy bedzie miał w końcu coś sensownego do napisania…

 7. Panki pisze:

  Stawiam na Kiedrzyna. Dał się poznać jako uczciwy i zaangażowany w nasze sprawy człowiek!

  • Floo pisze:

   To masz faworyta. ???????????? Za sam wygląd bym co nie wybrał a tak serio to z której strony to on taki uczciwy? Znasz jego poglądy i plany co do gminy ze z góry już dał byś mi szansę?

 8. jurasik pisze:

  ADRIAN TOMCZYK!

 9. Panek pisze:

  Ale tylko w przypadku jeżeli wypuści do netu następne części trzepania kapucyna. I żeby zdeklasować przeciwników politycznych w tym trzepaniu powinna wziąść udział Irenka z dziećmi.

 10. Jarosław Brzęczek pisze:

  Pani Ireno, nawet wiemy, jaki to kierunek – według wskazówki z filmu mogącej uchodzić za kompas, będzie północny wschód. Przy czym zamiast na wójta wybierzmy go królem. Królewskie berło już widzieliśmy, podobnie klejnoty. Faworyta króla – niejaka Antonina Jonhston też jest szeroko znana, gminę zamienimy na krainę anarchii, gdzie rządzi bezprawie i bezhołowie, a wojewodowie i sądy będą nam wyznaczać granice tego rozpasania. Inaczej mówiąc niech zostanie jak jest, bo lepiej już było. Hasło na stronę panki.pl zamiast “warto tu mieszkać” damy “lepsze jutro było wczoraj”
  I będzie git.

  • Floo pisze:

   Chłopie jako osoba wykonująca Twój zawód wstydził byś się odpowiadać w ten sposób na komentarze, tym bardziej że nawet nie wiesz komu odpowiadasz. Czy reporter nie powinien być przypadkiem bezstronny ? A zapomniałem pseudo reporter może wszystko.

  • Panek pisze:

   Masz rację Floo takim językiem reporter nie powinien władać bo ci ze szczytów naszej lokalnej władzy, nie zrozumieją co się do nich mówi. Im się pluje w twarz a dla nich to taki niegrożny kapuśniaczek.

  • Floo pisze:

   Wiem że mam rację ????

 11. Jarosław Brzęczek pisze:

  Floo – to nie artykuł, to satyra, kpina, żart. Język jak najbardziej na miejscu. Nie na miejscu jest oszustwo, kłamstwo, niegospodarność, mobbing, nieprzestrzeganie prawa i wiele innych zachowań, które możemy obserwować na przestrzeni ostatnich dwóch lat w zachowaniu tych czynników, które powinny być czyste, etyczne i nienaganne. Jak się chce być przy władzy, to należy być kryształowym. To, że w Polsce nie ma nadal takich standardów, plasuje naszą demokrację bliżej wschodu i państewek Afryki Równikowej niż demokracji zachodniej. Nie wyobrażam sobie polityka w Anglii czy Stanach Zjednoczonych, który po takich kompromitacjach jak Praski, utrzymałby stołek.
  Tam odwołuje się prezydentów i premierów gdy prasa złapie ich na manipulacjach, oszustwach czy kłamstwach. U nas nawet lokalnie to dno. Odwiedziłem dzisiaj w gminie wójta Praskiego, żeby zapytać dlaczego kolejny raz w poniedziałek okłamał mnie, jako dziennikarza w sprawie wyroku NSA w sprawie dyrektor szkoły w Konieczkach. Na SMS-y nie odpowiada, telefonów nie odbiera, a spotkany osobiście – ucieka. Dzisiaj w gminie też nie znalazł dla mnie czasu. Gdy sekretarka zapowiedziała, że czekam – najpierw kilka minut rozmawiał przez telefon, następnie wyszedł już z płaszczem w ręce i telefonem przy uchu i UCIEKŁ wykręcając się brakiem czasu.

  Gazetę, którą wydaję czytają mieszkańcy gminy Panki. To dla nich idę rozmawiać z tym urzędnikiem, w pewnym sensie jestem więc, jak kilkuset mieszkańców gdy idę do gminy – by zapytać w ich imieniu. A wójt ucieka, kłamie, kluczy, “przejęzycza się”… okłamuje mieszkańców – nie mnie.

  Dzisiaj Gazeta Kłobucka również zarzuca Praskiemu, że kłamał mi prosto w oczy pytany czy spotkanie z Ukraińcami jest prywatne czy służbowe, a podpisał na nim umowę wiążącą Gminę Panki z Jagotynem.

  Za moją odpowiedź może Pan/i uznać również to, co napisał – Panek “Im się pluje w twarz a dla nich to taki niegroźny kapuśniaczek.”

  Tak właśnie jest. Pluje się im w twarz, a oni dalej udają, że to deszcz. Wójt przede mną się chowa, Sekretarz ucieka i oskarża mnie o napaść na urzędnika – sprawa została już umorzona przez policję. Jakich więc mamy gospodarzy w tym budynku? Co jeszcze trzeba wykazać takim osobom jak Pan/i, żeby stało się jasne, że takich urzędników nie chcemy utrzymywać z pieniędzy gminnych? Praski trzeci rok z rzędu nie umie schodów przed gminą naprawić. Proszę mi wskazać inną gminę w powiecie kłobuckim, która ma takie “obejście” jak ta w Pankach. Takiego dziadostwa nie ma nigdzie indziej. Nie ma środków na remont?
  Teraz będzie musiał dodatkowo znaleźć środki, by zapłacić zaległą dyrektorską pensję Gabrieli Krzak – zgodnie z ostatecznym wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego dyrektorce z Konieczek. Będzie też musiał znaleźć środki, by zapewnić byłej już p.o. dyrektora Karolinie Kurek – miejsce pracy w szkole. Ja na jej miejscu żądałbym utrzymania dotychczasowej pensji, bo to nie jej wina, że wygrała konkurs na stanowisko, który w świetle prawa się nie odbył. Rok temu pisaliśmy o tym przytaczając wykładnię prawną – wójt wiedział jednak lepiej. Może więc pora, by za niewiedzę zaczął płacić z własnej kieszeni, zamiast sięgać coraz głębiej do kieszeni podatników? Według mojej oceny rada gminy powinna obniżyć jego pensję o połowę do końca kadencji.

  W ostatnim czasie znów wydał środki, których według uchwały wydać nie powinien. Dyrektor szkoły w Aleksandrowie dostała nagrodę, a według uchwały, nad której przestrzeganiem wójt i rada powinni czuwać – pracownik może dostać nagrodę po przepracowaniu w konkretnej szkole co najmniej roku…. Pani dyrektor pracuje dwa miesiące.

  Tomasza Chyrę – okradł z ciężko zarobionych pieniędzy. Ten spawał przez kilka dni aluminiową scenę na jego – wójta – prośbę, a teraz rzemieślnik musi wydawać pieniądze na adwokata, by gmina zapłaciła za jego robotę. I gmina zapłaci – nie ma innej możliwości. Zapłaci co do grosza plus odsetki, koszty adwokata, procesu, koszty adwokackie drugiej strony (U.G. Panki itd.) Czy tak postępuje wójt? Czy tak postępują uczciwi ludzie? Nie płacąc za pracę wynajętemu pracownikowi?

  W ostatnim czasie wójt był kilka dni na szkoleniach. Może sprawdzimy czy posiadł na nich jakąkolwiek wiedzę? Z gospodarki przestrzennej powinna jechać Jolanta Wydmuch – pojechał Praski – czy nie są to wyrzucone pieniądze na szkolenie? A pracownik merytoryczny musi się “dokształcać” samodzielnie lub dzięki materiałom, które otrzyma pewnie od wójta.

  Nie znam innej gminy w okolicach, w której tak by “szefostwo” robiło. Poza tym notorycznie nie ma w gminie jego, sekretarz, albo obojga na raz. Nie ma kto decyzji podejmować lub podpisu złożyć, gdy przyjdą mieszkańcy z poważnymi problemami. Odbijają się od klamki – jak Wachowska w doniesieniu przeciwko mojej skromnej osobie – na posterunku w Krzepicach 😉

  W dniu dzisiejszym byłem w gminie kilka razy – wójt nie znalazł czasu na spotkanie. W pokoju nr 16 pomoc administracyjna – Pani Paulina (po stażu w gminie, na umowie jako pomoc czyli nie urzędnik) w obecności osoby spoza gminy podpisują umowy. Chciałem dowiedzieć się jakim prawem w imieniu gminy zajmuje się tym pomoc administracyjna i co dokładnie robi? Niestety wójt, ani sekretarz nie znaleźli dla mnie czasu 🙂

  Pozdrawiam
  Jarosław Brzęczek

  • Floo pisze:

   Jarku to może załóż kabaret Pankowski zrobisz karierę. Ciągnie Cię do tego i wychodzą Ci satyry i kpiny. Ludzi masz na wyciągnięcie ręki. Czesio i kilku oszołomów się znajdzie ???? . Bez urazy, pozdrawiam

 12. Jarosław Brzęczek pisze:

  Floo – pankowski z małej litery. Urazy nie chowam – tym bardziej do anonimów byłoby trudno. Dopowiem tylko, że do referendum poszło 800 osób z czego 95% było za odwołaniem Praskiego. Ludzie nie są ślepi i mają dość oglądania cyrku w gminie. Zdziwiony jestem jedynie, że Elżbieta Wachowska, którą zawsze miałem za osobę inteligentną, sprytną i pociągającą za sznurki w gminie, tak głupio się pogrążyła “walką” ze mną. Zna mnie 40 lat i wydawało by się, że zdążyła poznać, a tu taka niespodzianka… Może gdy rzeczywiście założę kabaret – złożę jej ofertę, bo dobrze wypada w telewizji i całkiem nieźle gra. Z drugiej strony w gminnym cyrku lepiej płacą, można świat pozwiedzać za publiczne środki, na śniadania do Atheny wyskoczyć, na szkoleniach wiedzę pogłębiać, a i dodatkową kasę można wyciągnąć zasiadając chociażby w stowarzyszeniach… Uroki samorządu. Chyba faktycznie czas wystartować na wójta. W końcu ręce mam, nogi mam, kłamać umiem – niczego mi nie brakuje 🙂
  Paweł dopisz mnie do sondy 😛

  • Floo pisze:

   Jarek to jest cyrk ale taki cyrk jest w całej Polsce, więc kabaret jak najbardziej na możesz utworzyć. Co do Eli hmmm sorry ale to Ty się pogrążyłeś. To była prowokacja i tyle. To jest moje zdanie i co nie zmienię,więc zbędne są tu komentarze. Uwierz mi że zagłosuje na Ciebie jeżeli wystartujesz na wójta. Głupi nie jesteś, przedsiębiorczy jesteś co widać, masz mega fantazje. Zobaczymy czy się odważysz. Ciężko być wójtem w tym chorym kraju,więc brawo za odwagę. Masz mój głos Jarku pozdrawiam

  • Ela pisze:

   Do Floo : Co do Eli to redaktor wcale się nie pogrążył . Całe te “zamieszania” z dziennikarzami i petentami wynikają z niekompetencji pracowników zasiadających na wyższych stanowiskach i nie jest to bolączką tylko Panek. Jakby jeden czy drugi urzędnik znał przepisy, to wiedziałby co odpowiedzieć , a odpowiedz nie kwitował by ucieczką(ostatnio Wójt też nie miał czasu udzielić odpowiedzi redaktorowi ). Nie zgadzam się z Tobą że to była prowokacja , chodziarz od przejęcia rządu przez PiS , która dąży do transparentności Urzędów, takie czyny “Opozycja totalna ” określa właśnie jako prowokacja lub sprawa polityczna.

 13. Ela pisze:

  Jarku masz już mój głos !

 14. Obserwator pisze:

  Krzysztof Dędek ? Ktoś żartem rzucił taką propozycję.Myślę,że to bardzo dobry pomysł.Zakład rozkwitł przy nim,to może i gmina by rozkwitła.Tylko wątpię ,że chciałby.Nawet gdy jest dobrze ,to znajdą się niezadowoleni,którzy wszystko zepsują.Tak jak na Maskpolu .

 15. Ela pisze:

  Jarosław Brzęczek “Uroki samorządu. Chyba faktycznie czas wystartować na wójta.” Jarku nadszedł już czas, abyś wystartował na Wójta , masz “papiery”, dużą wiedzę i doświadczenie na kierowanie Urzędem. Wygrałbyś już w I turze, bo posiadasz wielkie poparcie naszych mieszkańców. Masz wizję na rozwój Panek , a nasz U.G. stał by się transparentny.

 16. Aleksander pisze:

  Ktoś tu napisał o wachowskiej, że inteligentna.. z której strony? Na pewno doskonale manipuluje ludźmi. Nie ma żadnych zahamowań, po trupach do celu. Trudno powiedzieć, że kogoś lubi. Ludzi dzieli na takich, którzy są jej przydatni (ci dzielą się na tych z wyższym od niej stanowiskiem oraz na pożytecznych idiotów) oraz nieprzydatnych (ta grupa dzieli się na obojętnych i znienawidzonych). Nieprzydatnych traktuje z buta, przydatnym okazuje łaskę pod warunkiem zupełnego oddania. Jej podporządkowanie osobom z wyższym stanowiskiem jest pozorne. Nie ma wyższych uczuć, jesli kocha, to wyłącznie siebie. Jest ordynarna i mściwa. To bardzo zła postać.

 17. Aleksander pisze:

  Moim zdaniem to ona jest odpowiedzialna za sytuację w gminie. Mimo, że uważa siebie za najmądrzejszą (i-o zgrozo- wielu sądzi podobnie) na niczym się nie zna. Wysługuje się ludźmi, potrafi jedynie wydawać rozkazy. Kłóci wszystkich ze wszystkimi, wprowadza zamęt i podpuszcza jednych na drugich. Praski jest jej potrzebny, bo swoją gębą firmuje jej pomysły. Podobnie było z wydmuchem. Jednego i drugiego oplotła sobie wokół palca. Tyle lat, tyle zmian, a ona trwa. I to nie dlatego, że jest dobrym samorządowcem. Calutka gmina to jej poletko. Dawno temu stołek dostała dzięki wstawiennictwu byłego przewodniczącego rady. Ależ to była przyjaźń! Do czasu. Gorzko się przełyka takie “przyjaźnie”. I nie ma na nią sposobu. Taka jest skuteczna. Dlatego taka niebezpieczna. Wszyscy się kłócą, a ona patrzy na to i jeszcze bardziej nami gardzi.

  • Z Panek pisze:

   Były radny ( sąsiad ) ją tu ściągnął, miał to być prezent dla wydmucha .
   Mogła dalej sobie podrywać dyrektora w krzepicach ,

 18. obserwator pisze:

  Brawo za odwagę. Świetna analiza. Nic dodać nic ująć ????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *