bezchmurnie
22°
22°
sobota
Reklama
Susza w Pankach. Oszczędzajcie wodę!
25 kwietnia 2019 r. | 11:45
29

Ale ciekawostka. Urząd Gminy Panki poinformował o niskim stanie wody. Według sekretarz gminy, warunki pogodowe sprawiają, że musi zaapelować do mieszkańców o oszczędzanie wody ze względu na "występującą okresową suszę".

Ogłoszenie w tej sprawie znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI29 odpowiedzi na “Susza w Pankach. Oszczędzajcie wodę!”

 1. Leszek pisze:

  Głupota ludzka nie zna granic !

  3
  3
  • Stefan pisze:

   Może rozwiniesz swoją “błyskotliwą” wypowiedź ??

   4
   2
  • Leszek pisze:

   Do Stefan ; Może chciałbym usłyszeć, albo przeczytać o kolejnych inwestycjach gminnych i dotacjach dla mieszkańców , a nie kurendy o oszczędzaniu wody czy prądu . Jedynie co słychać “pocztą pantoflową” to to że Gmina nie ma pieniędzy . Ja pytam, która firma tworzy stanowisko kierownika inwestycji wiedząc że nie posiada tych “piniędzy”. Mieszkańcy w erze internetu chcieliby żeby strona Urządu ( BIP Panki ) była aktualizowana na bieżąco .

   5
   7
  • Leszek pisze:

   Do Stefan : W Urzędzie powinni się trochę “ogarnąć’ i nie tworzyć kolejnych paradoksów . Powinni zająć się konkretną pracą na rzecz Gminy i ich mieszkańców , a nie “wyciągać kolejnych trupów z szaf” jak to pisał w jednym z artykułów redaktor naczelny “Kłobuckiej”, bo to do niczego nie prowadzi , jedynie to stracony czas w sądach i koszty które ponosi U.G. Kolejny paradoks – BEZROBOTNY zatrudniony w Urzędzie (zarobek ok 300,00zł miesięcznie) nad nim “sztab” ludzi : poz. 1 -kierownik brygady remontowej , poz. 2-kierownik inwestycji ,poz.3-włodarz . Proponuję w tym zestawieniu zostawić poz.1 , a poz. 2-3 do swoich obowiązków.

   5
   6
  • Anka pisze:

   Leszek, a największym paradoksem jest, że zatrudnili kierownika inwestycji a inwestycji nie ma! Czyli zatrudnili kierownika od niczego.

   4
   10
  • Lidka pisze:

   Anka nie pisz że zatrudnili kierownika od niczego , a kto niby monitoruje niemal codziennie ile opału zostało w szkołach , przedszkolach na hali , no kto ? KIEROWNIK INWESTYCJI ! kto niby zamawia węgiel tu 0,5 tony , tu tonę , tam 200 kg no kto ? KIEROWNIK INWESTYCJI !

   5
   9
  • Anka pisze:

   Lidka, rozwaliłaś mnie. Nie wiedziałam, że kiedrzyn takie rzeczy robi. No tak, zatrudnili go jako kierownika inwestycji, tych brak więc jakieś zajęcie mu trzeba było znaleźć żeby się chłop nie zanudził. Tylko takimi rzeczami to intendent się zajmuje a u nas kierownik.
   Brawo Ula – to twoje najlepiej wydane 100 tyś. – Koszty wynagrodzenia kierownika jak się okazuje – od opału
   ???

   4
   11
 2. Jurek pisze:

  Anka, Lidka, jakie wy puste łby jesteście. Dajecie paliwa do sprawdzenia co się w tym urzędzie działo, a po drugie czekam jak odszczekacie swoje kłamstwa

  9
  2
  • Lidka pisze:

   Do Jurek : Człowieku czytaj te wpisy ze zrozumieniem , kto tu pisze o sprawdzaniu co się w Urzędzie działo za poprzednika , tu piszą że te ich kontrole i “łażenie” po sądach nic nie daje i nie da , a urzędnicy tracą czas i pieniądze podatników , bo przecież ktoś za te sprawy ponosi opłaty . Czy warto ponosić koszty , tylko dlatego , aby udowodnić kto miał rację ? zastanów się Jurku zanim coś napiszesz

   2
   10
 3. Jurek pisze:

  moim zdaniem trzeba wszystko sprawdzić, zabrać się za gwarancję na drogach bo przypadnie termin

  8
  2
  • Lidka pisze:

   Jurku ty dalej nic nie rozumiesz , dajcie już spokój z tym kto ma rację , sprawy będą toczyć się latami , koszty ponosić będzie gmina , a i tak nic to nie da . Kto za to w/g Ciebie niby ma odpowiedzieć ? wykonawca , inspektor nadzoru , przecież wiadomo że takie inwestycję ktoś odbierał , chyba nie był to hydraulik czy piekarz , na pewno nie był to też Wójt, chyba że posiada takie uprawnienia. Jeszcze jedno jak nawet Gmina wygra po paru latach w sądach to wcześniej ta firma ogłosi upadłość.

   2
   8
 4. Lidka pisze:

  Proponuję , aby każdy pracownik gminy zajął się swoją pracą do której posiada kompetencję , chciałabym żeby na stronie BiP Panki można było przeczytać o kolejnych inwestycjach i dotacjach dla mieszkańców ( a nie jak do tej pory słychać że nie ma pieniędzy ), bo jak dotąd to nic tam nie wyczytałam , wszystkie te programy i dofinansowania realizowane są po poprzedniku . Dlatego proponuję zabrać się do rzetelnej pracy na rzecz Gminy i jego mieszkańców.

  3
  9
  • Anka pisze:

   Póki co to możesz tylko przeczytać, że inwestycje usuwają. Miała być drogą ż Janikow do Zwierzyńca to wójt ż niej zrezygnowała. A byli już przyznane dofinansowanie z UE !!!
   To się nazywa GOSPODARZ ROKU!
   Sorry, GOSPODYNI

   1
   8
 5. Jurek pisze:

  jak firma ogłosi upadłość to druga się nauczy robić poprawnie. Gmina za sprawy nie zapłaci nic bo to nie będą sprawy cywilne!

  9
  2
 6. Audytor pisze:

  z tego co wiem już urząd wzywa do napraw gwarancyjnych wykonawców

  8
  2
 7. Audytor pisze:

  Anka co ty piszesz zajmij się lepiej mężem niż masz piSAC bzdury. Inwestycje spokojnie będą jeszcze trochę. Zapamiętaj że już nie będzie tak łatwo z wykonawstwem i wójt nie będzie inspektorem nadzoru

  7
  2
  • Anka pisze:

   Przecież dobrze wiesz, że zrezygnowała ż budowy drogi do Zwierzyńca mimo ze bylo dofinansowanie przyznane więc nie siej zamętu i nie próbuj zamieść pod dywan tych niechlubnych decyzji

   2
   5
 8. Adrian z Panek pisze:

  drogę należącą do nadleśnictwa głupia babo? kto tu sieje zamęt? a może to ty to chciałaś robić ?

  8
  2
  • Anka pisze:

   Adrian. Zajrzyj sobie na BIP Panki i nie kłam mieszkańców. Droga miała być robiona a teraz jest z budżetu usunięta.
   Wiem, wiem…. za wszelką cenę chcecie żeby się mieszkańcy tego nie dowiedzieli… czy wstyd Pani wójt za tą decyzję?

   2
   6
 9. Adrian z Panek pisze:

  gówno prawda, jaka droga to była ścieżka rowerowa za taką kasę? oczywiście Jedyny Słuszny Wykonawca miał ją wykonywać nie wiesz? bardzo dobrze że została zdjęta ale to przez Praskiego w tamtej kadencji

  • Anka pisze:

   Adrian, ponownie odsyłam do BIP Panki. Jeśli umiesz czytać to więcej kłamstw i głupot pisał nie będziesz.
   Drogą była za Praskiego zaplanowana i umieszczona w budżecie. To Praski złożył wniosek o dofinansowanie z UE, które gmina otrzymała.
   A Bujak w tym roku usunęła ja z budżetu.
   Ja czytać umiem a Ty się postaraj.
   A jeśli chodzi o jedynego i słusznego wykonawcę to nie wiem kogo masz na myśli bo o wykonawcy zdecydowałby przetarg – Ale tego Pani Bujak nie zrobila. Czy obecny kierownik od inwestycji nie potrafił ogłosić przetargu i wyłonić wykonawcę tego zadania? Może tak… dla tego łatwiej było z robienia drogi zrezygnować i z dofinansowania też.
   O cenie zadania też zdecydowały przetarg więc nie pisz za jaka kase bo tej nikt niestety nie zna.

  • Janek pisze:

   droga, to ścieżka rowerowa i nie z pieniędzy unijnych tylko z LGD dotacja i miała być za 350 tys., a jedynie słuszny wykonawca chciał prawie milion, za Bodzia ją wycofali z roboty, ale zapisali w budżecie na ten rok. Tak samo zapisali solary i inne odnawialne za 10 milionów w budżecie, też wina wójt Bujakowej, że nie będzie solarów?

   Wody nie ma, bo za Bodzia nie zrobili nic, żeby była, a pod mostem na wspólnej zerwali wodociąg i do dzisiaj nie jest naprawiony. Jak czytam te bzdury, to myślę, że bardzo z niektórymi jest źle. Zero pomyślunku… Same śrubunie

  • Anka pisze:

   Droga czy ścieżka – nieważne Ale miał być asfalt. Co do dotacji z LGD to jak najbardziej są to środku unijne, polecam się douczyć. Ile by wykonanie tej drogi kosztowało nie zdążyliśmy się dowiedzieć bo nawet Pani Bujak nie ogłosiła przetargu, który o tej cenie decyduje więc nawet nie miała możliwości się dowiedzieć czy gminę na to stać.
   Tak samo z wodą. Jest zaprojektowana kolejna nitka wodociągu zasilająca Panki ż Maskpolu I była zaplanowana w budżecie, i miała być robiona już wiosna, żeby latem uniknąć problemu z wodą. Mamy czerwiec … nawet przetargu nie ogłosili na jej budowę więc wody nie ma.
   Zerwane wodociąg na wspólnej był tuz przed objęciem stanowiska przez panią Bujak i ż założenia miał być naprawiamy. Dlaczego tego nie zrobiła to zapytajcie UB.

 10. Czesław2019 pisze:

  Anka …
  słabo CI idzie czytanie szczególnie ze zrozumieniem !!
  Gmina nie jest właścicielem tej drogi tylko Skarb Państwa !
  nie inwestuje się na nie swojej nieruchomości, przynajmniej jeśli chodzi o publiczne pieniądze,
  bo Ty jak chcesz to możesz sąsiadowi (za jego zgodą ) np. wybrukować podwórko….

  • Anka pisze:

   No właśnie, za He go zgoda. Droga jest własnością skarbu państwa to prawda. Ale też drogą ma służyć mieszkańcom naszej gminy i tylko gminie na tym zależy aby ja zrobić. Gmina MOŻE na terenie skarbu państwa inwestować w określonych okolicznościach. Gdyby było inaczej to zapewne nie byłoby przyznane dofinansowanie z UE gdyż ten aspekt jest szczegółowo sprawdzany przez Urząd Marszałkowski. A dofinansowanie na budowę tej drogi było przyznane, Bujak niestety ż niego zrezygnowała.
   Masz za mało wiedzy żeby się tutaj wypowiadać.

  • Widz pisze:

   Droga dostała dofinansowanie około 200 tys. Przetarg uniewazniono za poprzedniego wójta, bo wykonawca chciał prawie milion złotych, gdzie gmina chciała łącznie z dotacją wydać 350 tys.

   Przeniesiono jeszcze za poprzednich władz inwestycję na ten rok, tak samo jak to nieszczęsne OZE za 10 milionów. Już wtedy było jasne, że żadnej ścieżki rowerowej nie będzie, tak samo jak OZE. Marzenia nic nie kosztują, inwestycje i owszem. Brzeczek w zeszłym roku pisał, że nic z tego nie będzie. Niestety miał rację.

  • IRENA pisze:

   Brzęczek zawsze ma rację , to wizjoner .

 11. Anka pisze:

  Przetarg na drogę owszem był za poprzedniedniego wójta unieważniony ż zamiarem ogłoszenia to ponownie w tym roku co nie zostali zrobione tylko zadanie zostało usunięte. Więc nie można ocenić kosztu budowy drogi bez przeprowadzonego przetargu.
  Brzeczek pisał, że tej drogi nie będzie Ale nie w kontekście finansowym tylko że wniosek nie przejdzie. Jednak przeszedł Ale drogi i tak nie będzie bo wójt zrezygnowała z jej budowy. Kto wie, może to właśnie brzeczek tak jej doradzi, żeby sprawdził a się jego jak to pisze Irena wizja.
  Co do OZE, konkurs nie jest jeszcze rozstrzygnięty więc nie ma powodu do radości, pomimo, że urząd już informuje, że nie będzie realizowane.

 12. do Anki pisze:

  Anka
  odstaw to zioło
  bo Ci na pacyne szkodzi !!
  a zresztą i tam masz tam pusto

  hahahaha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *