bezchmurnie
22°
22°
sobota
Reklama
iStock
Szczepcie dzieci!
13 marca 2018 r. | 09:45
3

Starostwo Powiatowe w Kłobucku zwraca się z prośbą o aktywne włączenie się w ważne przedsięwzięcie, jakim jest szczepienie ochronne przeciwko pneumokokom u dzieci do ukończenia 5 roku życia.

Skorzystanie z bezpłatnych szczepień będzie możliwe od 20 marca do 29 czerwca 2018 r.

Przypominamy, że to szczepienie daje najlepszą i skuteczną ochronę przed inwazyjnymi zakażeniami, zapaleniem płuc oraz ostrym zapaleniem ucha środkowego wywołanym przez Streptococcus pneumoniae!

Kto może zostać zaszczepiony

Dzieci do ukończenia 5. roku życia, które nie podlegają obowiązkowi szczepień oraz nie były zaszczepione (dzieci urodzone w latach 2013-2016)

Warunek – dziecko musi zostać zakwalifikowane do szczepienia do 20 kwietnia 2018 r.

Co należy wiedzieć

Szczepienie jest dobrowolne i nieodpłatne!
Jeśli jesteś zainteresowany zaszczepieniem dziecka – zgłoś się w tej sprawie do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej!
Szczepienia obejmują dzieci, które – po wcześniejszym umówieniu na wizytę szczepienną – zgłoszą się do lekarza do 20 kwietnia 2018 r.
Szczepienie jest wykonywane przy użyciu 10-walentnej szczepionki Synflorix zgodnie z Charakterystyką Produktu Leczniczego. Schemat szczepienia składa się z dwóch dawek podawanych w odstępie 2 miesięcy.
Pełen, dwudawkowy schemat szczepienia będzie realizowany od 20 marca 2018 r. do 29 czerwca 2018 r. przez przychodnie, które mają podpisany kontrakt z NFZ.
Jeśli chcesz zaszczepić dziecko przeciwko pneumokokom, skontaktuj się ze swoją przychodnią (tam, gdzie złożyłeś deklarację wyboru lekarza POZ) w sprawie terminu szczepienia.

Informacji o szczepieniach udzielają również powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne.

Liczba szczepionek oraz czas akcji są ograniczone.3 odpowiedzi na “Szczepcie dzieci!”

 1. Aga pisze:

  Dziękuję za darmowe,, dobro” którym państwo chce nas uroczyć. Szkoda tylko że w razie powikłań poszczepiennych już nie bierze za to odpowiedzialności. Rodzic zostaje z problemem sam sobie. No ale gdzieś wycofali te szczepionki. Nikt o tym nie napisze dla czego.

 2. Praszczyk pisze:

  Ty jakiś antyszczepionkowiec jesteś?

  • Aga pisze:

   Nie jestem…. Moje dzieci są szczepione podstawowymi szczepionkami (żadnymi 5 lub 6 w jednym) według kalendarza. To jest moja opinia na temat akurat tej szczepionki. Warto się trochę zagłębić w temat i być świadomym rodzicem a nie wstrzykiwać dziecku wszystkiego co popadnie.!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *