słabe opady śniegu
-3°
-3°
sobota
Reklama
Troje kandydatów na stanowisko sekretarza gminy Panki
28 marca 2017 r. | 15:53
11

Dorota Gmyrek, Paweł Ruksza i skarbniczka Elżbieta Wachowska zgłosili swoje kandydatury na stanowisko sekretarza gminy Panki. Zgodnie z przewidywaniami, to prawdopodobnie Wachowska zamieni funkcję skarbniczki na funkcję sekretarza gminy.

Poniżej lista zgłoszonych kandydatów.

PAWEŁ GĄSIORSKI

BIP UG Panki11 odpowiedzi na “Troje kandydatów na stanowisko sekretarza gminy Panki”

 1. Wróżka pisze:

  Kto wygra ,no wiadomo …….. ,, rozczochrana ,, .

 2. Z Panek pisze:

  Komisja to ludzie Pani Skarbnik więc wygrana na 100 % ,

 3. jacoo pisze:

  rozczochrana sekretarzem? lepsza fucha?

 4. Janek pisze:

  Zawsze to lepiej niż podrabiać podpisy.

 5. Halina pisze:

  Trochę dziwi mnie, że wachowska zdecydowała się kandydować na to stanowisko. Przecież skarbnika trudniej jest odwołać- potrzeba na to uchwały rady gminy, czyli oprócz wójta musi chcieć tego większość radnych, natomiast sekretarz pracuje na podstawie zwykłej umowy o pracę, czyli w razie zmiany wójta łatwiej się i jej pozbyć.

 6. Jarosław Brzęczek pisze:

  Jako sekretarz może chociaż nie musi otrzymać wyższą pensję. Ma też większy i bardziej bezpośredni wpływ na pracowników. Startuje w konkursie więc nie omija ustawy samorządowej – nie z mianowania. Sekretarz to również “urzędnicze stanowisko kierownicze” więc na szczeblu zawodowym trochę wyżej niż skarbnik. Łatwiej też o kolejne stanowisko “kierownicze” w bliżej nieokreślonej przyszłości. Wiele można powiedzieć na temat Pani skarbnik, ale nie można uznać, że jest na tyle naiwna, by wierzyć, że może utrzymać stanowisko w listopadzie 2018 roku, gdyby obecny wójt przegrał wybory; lub nie mógł do nich przystąpić. Rada też się zapewne zmieni więc odwołanie i tak byłoby wtedy formalnością. Trudniej będzie jednak zwolnić bezpodstawnie sekretarza. Jako skarbnik ma w papierach zastrzeżenia pokontrolne RIO itp. tutaj carte blanche, w razie zwolnienia bezzasadnego – sąd pracy. W przypadku wyższej pensji 80% na chorobowym to i tak więcej niż 100% teraz. Powodów można znaleźć wiele. Który prawdziwy?

  Może chodzi tylko o pokazanie, możecie mi wszyscy naskoczyć. Zrobię co zechcę, a później pojadę na zasłużony urlop pod palmy i wrzucę zdjęcia na Facebook, żebyście mnie jeszcze bardziej kochali 🙂

  Poza tym może jest ambitna? 🙂 Kto tam wie, najlepiej zapytać bezpośrednio samą zainteresowaną.

  • Kasia pisze:

   A może po prostu chodzi o kolejne szczeble kariery zawodowej , spełnia kryteria więc ma prawo startować. A co kto wstawia na Fb to chyba indywidualna sprawa. Jedni chwalą się nawet sweet fociami z WC inni w ogóle, co kto lubi…

 7. Magda pisze:

  Szykują się kolejne zmiany pracowników gminy , oczywiście siłowe.

 8. Paula pisze:

  Przepraszam,Kto to jest Gmyrek??????? Mam nadzieje ze nie ta o której myślę!!!!

  • Capone pisze:

   Niestety ta. Wielka przeciwniczka chce pracować u boku wójta wstydu nie ma, z resztą jak wszyscy inicjatorzy referendum. Może okaże się że jej też zaproponował posadkę? Ha ha. Garnie się do koryta niestety nic jej z tego nie wychodzi. Ha ha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *