zachmurzenie duże
11°
11°
poniedziałek
Reklama
Tylko sześciu radnych z wyższym wykształceniem
15 stycznia 2020 r. | 10:45
23

Samorządowy Serwis PAP podał zestawienie wykształcenia radnych w samorządach w całej Polsce. Jak zapewne zauważyliście, do rad gmin dostają się bardzo często osoby, które nie mają wykształcenia, doświadczenia i odpowiedniej wiedzy, a radnymi zostają tylko dla sowitych diet.

Podobnie jest w gminie Panki, gdzie na 15. radnych tylko 6. ma wyższe wykształcenie, co klasyfikuje radnych na 1162 miejscu w Polsce.

Trochę wstyd...

PAWEŁ GĄSIORSKI23 odpowiedzi na “Tylko sześciu radnych z wyższym wykształceniem”

 1. Bono pisze:

  Wstyd to pisać takie dyrdymały

  10
  2
 2. Internauta pisze:

  Nie ma Pan już o czym pisać?

  4
  2
 3. Zwykły obserwator pisze:

  W tym kraju liczy się tylko pusty łeb , jesteś pusty to masz pozycję w gminie w rządzie itd. Bo jak jesteś pusty to można Tobą manipulować i ciemnotę ci wciskać a ty pusty łbie będziesz wszystko łykał jak pelikan…

  8
  1
 4. Rysiek pisze:

  Wójtowa też nie ma wyższego wykształcenia.
  To dopiero jest wstyd!

  6
  4
 5. Ciekawe pisze:

  Ciekawe jakim wykształceniem może pochwalić się osoba, która w głupocie szuka sensacji. A może nie ma się czym chwalić? No cóż, jakby to powiedzieć … “Trochę wstyd…”

  3
  1
  • katchy pisze:

   Radni jak radni, ale w jednostkach podległych gminie dyrektorują osoby bez wyższego wykształcenia i prowadzą zajęcia z dziećmi bez przygotowania pedagogicznego!!!

 6. Mariusz Matyja pisze:

  Wstyd!, że nie odsłaniasz się jeden z drugim podając marną nazwę:) oceniasz z buta wszystko i wszystkich. “Zwykły obserwator”, “Rysiek” i inni. i myślicie, że to co piszecie jest bardzo ekscytujące? CO, WSTYD SIĘ POKAZAĆ?

  7
  3
 7. Anka pisze:

  A ja sie pytam poniewaz są ferie co zorganizowane jest dla dzieci z gminy Panki.
  Przystajń ma codziennie zajecia w Gminnym Osrodku a to gry a to teatr a to sportowe a Brzeczek tak sławił zawsze Przystajń a teraz cisza bo u nas wielkie NIC.
  Co Wójtowa zorganizowała na WOSP w tym roku był jakis koncert lub podobne- jak kiedys bywało że Gmina Panki grała z WOŚP.?
  Zero inicjatywy bo pensja niezależnie od wyników wpłynie na konto jak w PRL.
  Czy to prawda że schody do Urzedu wykonał sąsiad P.Bujak?? A była to najtańsza oferta skoro trzeba w gminie oszczedzać nie przypominam sobie ogłoszeń w strefie zamówienia o takiej inwestycji. Czy to prawidłowe???

  7
  3
  • Stefan pisze:

   Anka czy wiesz co to dostęp do informacji publicznej? Zapytaj i będziesz wiedzieć bo takimi informacjami które tu piszesz to trollujesz i mógłbym w ten sam sposób zapytać tutaj czy ty przypadkiem nie urodziłaś się że związku kazirodczego bo to wielce prawdopodobne.

   3
   3
  • Mieszkaniec pisze:

   A ż czym troluje? Zajęć nie ma w Pankach żadnych w ferie o czym wcześniejszymi kątami brzeczek pisał A teraz nie widzi. W Przystajni są i tego też już teraz nie widzi. To że WOŚP w Pankach gmina nie organizowała to też prawda. Były tylko zorganizowane rozgrywki siatkówki i ZHP zbiórkę robiła na której Bujakowa się nawet nie pojawiła żeby choć złotówkę wrzucić na chore dzieci a przecież jak była pielęgniarka w szpitalu to korzystała że sprzętu orkiestry.
   Też wstyd !

  • Stefan pisze:

   Co do WOŚP to dlaczego Organizacja tego przedsięwzięcia ma być organizowana z publicznych pieniędzy gdy jest dokładnie wyliczone że organizacja kosztuje więcej niż się uzbiera. Masz chęć wesprzeć fundację to wspieraj,nikt ci tego nie broni ale nie zmuszaj żeby wszyscy to robili bo jakby nie było to jest coś takiego jak wolny wybór.

   3
   3
  • Bono pisze:

   Tak, to jest prawidłowe.
   Co do WOŚP: czy jest to obowiązek samorządu aby w tym uczestniczyć? Ja nie chcę aby moje podatki szły na cos takiego. Obowiązki gminy są inne.
   Jak chcesz grać z WOŚP to jedź tam gdzie się gra proste

   6
   1
 8. Anka pisze:

  Do Stefan-w informacji publicznej raczej nie znajde z jakiego związku sie urodziłam a Twoje dane tam są?
  Do twojej wiadomosci w informacji publicznej nieznajdziesz tez tak oczywistych rzeczy jak zajecia dla dzieci we ferie bo na zoorganizowaniu tego typu zajec powinno zależeć włodarzowi Gminy to on jest zwierzchnikiem szkół gminnych-ale tak jak wspomniałam,, czy sie stoi czy sie leży wypłata sie należy” -po co sie wysilać.
  A rozgrywki siatkówki to tylko dobra wola osób zajmujacych sie w gminie tym sportem.
  P.S. Nie wiem czy znasz pojecie trolowania

  • Stefan pisze:

   Tak znam pojęcie trollowania dlaczego nie odnioslas się do tego tematu o który pytałaś? Dla bardziej nierozgarniętych i trollujacych, mówiłem o wejściu do gminy i powiązaniu z wykonawcą. Tutaj anonimowo można wylewać żale ale zapytać u źródła to już strach?

  • Anka pisze:

   Do Stefan-czytaj ze zrozumieniem!!!Odniosłam sie a jakże! Wiesz co to informacja publiczna?? To strona urzedu gdzie umieszcza sie informacje min o przetargach lub o zapytaniach ofertowych. Dla przypomnienia .Wskaż mi gdzie było ogłoszenie informujące szarych obywateli takich jak ja lub ty dlaczego ten wykonawca co robił wejscie to robił?? Bo był najtanszy ?? A gdzie kontroferty i do kogo wysłane ijesli ktos odpowiedział to o ile był droższy . To wszystko jest informacja publiczna URZEDY w całej Polsce podaja na swoich stronach takie informacje. To oczywiscie nie dotyczy Urzedu w Pankach gdzie wszystko odbywa sie poza informowaniem wyborców.
   Nie próbuj wybielac czy bronic urzedu poprzez atak na mnie i oskarzanie o trolowanie to sa fakty .
   To powinno byc czytelne dla kazdego mieszkanca gminy bo to sa publiczne pieniadze nie żeby kazdy Kowalski kierował pismo za ile i dlaczego? -jesli nic nie ma do ukrycia władza i wszytko odbyło sie z litera prawa to dlaczego nie ma tego na stronie.Pisma tez pozstaja bez odpowiedzi .

 9. Siatkarz pisze:

  Dobrze Anka napisałaś. Rozgrywki siatkówki to dobra wola tych osob, Siatkarzom się chciało coś zorganizować mimo, że wójt nie chce im dać dotacji a piłkarze biora 50 tyś. z gminy i na tym kończy się ich aktywność.
  Zatem pytam: czy piłkarze są lepsi od siatkarzy? Do brania pieniędzy tak niestety.
  I czym różni się dziecko grające w siatkówkę od dziecka grającego w piłkę, że jednemu się płaci a drugiemu nie.

  5
  5
  • Krys pisze:

   Nie pamiętasz ??? To podziękowanie za poparcie klubu w wyborach na wójta .

   4
   3
  • Kibic pisze:

   W samym 2019 r. KS Panki zorganizował ponad 500 zajęć sportowych, z czego blisko 100 to mecze ligowe w różnych kategoriach wiekowych. Klub zorganizował kilka turniejów (np. „Pankowiaczek”, „Letniak”, „Puchar Na Zachętę”), przy kilku innych był współorganizatorem.

   W klubie regularnie trenuje blisko 80 zawodników: począwszy od najmłodszych skrzatów (6-7 latkowie), przez żaków (8-9 lat), orlików (10-11 lat), trampkarzy (12-15 lat), juniorów (16-18 lat), na dorosłych kończąc.

   Orliki, trampkarze, juniorzy i dorośli brali udział w regularnych rozgrywkach ligowych pod egidą PZPN. Niedzielne mecze w Pankach cieszą się sporym zainteresowaniem miejscowej publiczności. Na trybunach gromadzi się zarówno młodzież, jak i seniorzy.

   Pankowskie drużyny brały również udział w kilkunastu turniejach, m.in.: „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”, „Mała Piłkarska Kadra Czeka”, „Szukamy piłkarskich Janków” – z finałem na Stadionie Śląskim, Młodzieżowe Mistrzostwa Powiatu Kłobuckiego (w 6 kategoriach), „Herkules Cup” i inne.

  • Piłkarz pisze:

   Czy mógłbym poznać choć jedno z większych osiągnięć siatkarzy lub ich wynik w lidze rozgrywek o ile brali w takiej udział?

  • Radny pisze:

   O ile mnie pamięć nie myli siatkarze w ubiegłym roku nie dostali pieniędzy przeznaczonych na sport gdyż napisali zły program, a potem w ciągu roku dostali pieniążki. Jak jest w tym roku nie wiem gdyż nie widziałem jeszcze napisanych przez startujących w konkursie projektów.

 10. ele pisze:

  Do piszących.

  “Wójtowa” to żona Wójta, “Naczelinkowa” to żona Naczelnika, etc. Proszę o tym pamiętać.
  Z poważaniem.

  • Bono pisze:

   Człowieku większość piszących tutaj to motłoch, za trudne co piszesz

  • Widz pisze:

   Nie pamiętam czasów, w których trenujacy w KS mieliby płacić za treningi. Mogą dać na klub, ale wymogu takiego nie ma nike wiem.

   Siatkarze, to prywatna inicjatywa gościa, który ma z tego sposób na życie i dochód. Nikt nie broni mu zarabiać, warto jednak zapytać ile przychodzi dzieciaków z naszej gminy na jego treningi?

   Wydaje mi się niemoralne, by dawać choćby 10 proc. tego co na piłkę nożną w sytuacji, gdy nie przynosi to korzyści naszym dzieciom i młodzieży.

   3
   1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *