zachmurzenie małe
wtorek
Tylko w rok gmina Panki spadła w rankingu dochodów aż o 138. pozycji
17 sierpnia 2021 r. | 12:11
25

Gmina Panki jest na trzecim miejscu wśród gmin wiejskich w powiecie kłobuckim, pod względem dochodów w przeliczeniu na jednego mieszkańca - wynika z rankingu Wspólnoty. Dochód gminy Panki w przeliczeniu na jednego Mieszkańca w 2020 roku wyniósł 3526,60 zł. Gmina Panki zajęła 508. miejsce na 1533. gminy wiejskie w Polsce, co oznacza spadek o 138. pozycji w 12 miesięcy.

ranking gmin powiatu kłobuckiego:
Miedźno śląskie 3665,61 zł
Popów śląskie 3622,33 zł
Panki śląskie 3526,60 zł
Lipie śląskie 3488,88 zł
Kłobuck śląskie 3450,90 zł
Przystajń śląskie 3426,53 zł
Opatów śląskie 3339,05 zł
Wręczyca Wielka śląskie 3245,63 zł
Krzepice śląskie 3221,11 zł

PAWEŁ GĄSIORSKI25 odpowiedzi na “Tylko w rok gmina Panki spadła w rankingu dochodów aż o 138. pozycji”

 1. Leon pisze:

  Jak to możliwe że dochody spadają i stać gminę na wszystkie podwyżki i nagrody.w normalnym gospodarstwie jak jest mniej pieniędzy to niestety ogranicza się wydatki na mniej konieczne rzeczy.a tutaj u nas na pewno znowu trzeba będzie podnieść podatek od nieruchomości bo będzie brak pieniędzy żeby dopiąć budżet. To chyba coś jest nie tak..

  7
  2
 2. Leon pisze:

  Jak to możliwe że dochody spadają i stać gminę na wszystkie podwyżki i nagrody.w normalnym gospodarstwie jak jest mniej pieniędzy to niestety ogranicza się wydatki na mniej konieczne rzeczy.a tutaj u nas na pewno znowu trzeba będzie podnieść podatek od nieruchomości bo będzie brak pieniędzy żeby dopiąć budżet. To chyba coś jest nie tak..

  5
  1
  • Ja pisze:

   Pani Wójt nie szanuje kasy gminnej za grosz.
   Za odwiert wody na stacji gmina już zapłaciła milion trzysta .
   Ale bez zgody kolei, bo PKP już ukarała gminę 300 tys odszkodowania , i sprawa jest jużw sądzie jak przyznała się na ostatniej sesji Pani wójt.

  • Edek pisze:

   Ile już tych odszkodowań różnego rodzaju gmina zapłaciła? To znaczy wszyscy mieszkańcy płacą za złe decyzje wójt.
   A teraz – Bagatela 300 000 zł !!!!! Moim zdaniem powinna zapłacić z własnej kieszeni.

   5
   2
  • SATyR pisze:

   Z niektórymi waszymi komentarzami muszę się zgodzić , ponieważ uważam że Urząd Gminy powinien być transparentny , gdyby tak było to te zarzuty co piszecie z „poczty pantoflowej” , bo nie widzę tu żadnych konkretów tylko gołe liczby i jakieś tam sprawy o odszkodowaniach . Ale może macie rację , bo nasza lokalna niezależna gazeta Kłobucka.pl nic nie pisze o Pankach , a jak to się mówi ” nie gryzie się ręki która cię karmi ” , więc może w tym coś jest że pisze się dobrze , albo wcale . Dlatego prosiłbym żeby Kłobucka.pl pisała więcej o naszych gminach w powiecie o inwestycjach, ale też i o porażkach, a nie jeździć tylko za starostą i pstrykać po 200-300 zdjęć .a wtedy sprzedaż gazetki na pewno wzrośnie.

  • Heniek pisze:

   Z gazetki to dochody liche. Najwięcej za to jeżdżenie płaci mu właśnie starosta. Po kilkadziesiąt tysięcy rocznie. I na to kasa idzie z naszych podatków.

  • Jarosław Brzęczek pisze:

   Heniu, zastąp Brzęczka i zarabiaj. Wystarczy kupić sprzęt, założyć gazetę, Facebooka, znaleźć tematy, które zainteresują pół miliona czytelników miesięcznie i wio, możesz nas zastąpić. Wolny rynek, nie mamy monopolu.

   Gazecie Kłobuckiej Zakrzewski płaci z góry za niewykonaną pracę, co więcej radni udowodnili, że płaci z góry, a oni się nie wywiązują z roboty, za które gmina zapłaciła. Nas to nie dotyczy, wykonujemy wszystkie zlecenia i nigdy nie było zarzutu do jakości. Zarabiamy? W kapitalizmie to zaleta nie wada, Ty wolisz brać zasiłek od państwa niż uczciwie robić?

   Satyr, masz sesje na żywo, prawo wejścia i zadawania pytań. Możesz też wysłać listownie, a nawet mailem i nadstawić ucha – ktoś odpowie.

   Co do zdjęć, wyobraź sobie, kto wynajmie temu wykonujemy, zdjęcia dla Powiatu stanowią ułamek naszych działań, jak Cię stać też możesz wynająć. Galeria 250 zdjęć kosztuje 250 złotych plus VAT publikacja w naszym profilu gratis. Kręcimy też profesjonalne klipy wideo i nagrania lotnicze profesjonalnym sprzętem. Koszt od 1000 netto plus VAT.

   Zamówienia mailem na:
   klobucka.pl@gmail.com
   Lub telefonicznie: 691 866 189

   Sprzedażą gazety się nie przejmuj, możemy rozdawać za darmo, co robimy od dawna w innych powiatach, a w kłobuckim z prawie wszystkimi zwrotami niesprzedanych egzemplarzy.

   Z poważaniem
   JB

   4
   6
  • Ja pisze:

   Jarosław, profesjonalny filozofie, nie wiem dlaczego sprzedajesz coś co nie jest twoje. Firmę na syna przepisałeś bo wszystkie te srebrniki z gminy zabierał ci komornik a tu takie wszystko masz profesjonalne ?
   Ty tylko w gadce mądry jesteś

   10
   2
  • Jarosław Brzęczek pisze:

   Do „ja” – sztuką jest rozwiązywać problemy, jakoś z głodu nie umieram. Co komornik zabierał to moja sprawa, żadna ujma czy wstyd, w przeciwieństwie do wielu innych nie mam kredytów na 30 lat, nie mam żadnych kredytów. Tobie winien nic nie jestem, ani nikomu innemu.

   Co więcej zawsze podpisuję się z imienia i nazwiska, ty nawet tego się wstydzisz… Komornik zabrał, wstyd czy strach?

   2
   2
  • Heniek pisze:

   Brzeczek ty popaprańcu. Nie masz kredytu bo nikt ci go nie da. Ty nawet żelazka na raty nie możesz wziąć. To, że nie masz kredytu nie znaczy że nikomu nic dłużny nie jesteś. Jak to nikomu nie jesteś nic dłużny? Wszystkim jesteś dłużny. Dług wobec skarbu państwa to dług wobec Ja, Edka, Satyra i wobec mnie też. Więc nie pisz bzdur bo z prawdą to nigdy ci po drodze nie bylo.

   3
   2
  • Blokers pisze:

   Heniu jaki ty głupi jesteś. Co cię jego długi obchodzą? Państwo okradać się nie da. Zapłaci z odsetkami. A na kredyt żelazka kupować nie musi, na pewno w domu jakieś ma. Chciałbym żeby mnie było stać na taki dom, a ty Heniu, popaprańcu masz dom? A może z mamą mieszkasz?

   1
   1
  • Heniek pisze:

   Nie mieszkam z mamą, na swoim.
   A jego dom nie jest jego, tylko potomka czyli nie mieszka na swoim
   Pewnie przepisał żeby mu komornik nie zabrał

 3. Edek pisze:

  A to dopiero początek. Ciekawe o ile spadniemy w przyszłym roku. Sas wynosi się z Panek bo już nie mógł znieść chamstwa wójtowej.
  Milion zł mniej , a na taką gminę milion to ogrom pieniędzy. Zatrudnienie zwiększone, pieniądze potrzebne a nawet na wypłaty im może nie starczyć. Teraz albo doradcy wójtowej i ona się zrzucą żeby uzupełnić ten milion albo czekają nas nieźle podwyżki w gminie.

  12
  1
  • Jula pisze:

   Nie dość ze wpływy z podatku będą dużo mniejsze to jeszcze nowy ład dołoży swoje. Będzie wesoło w przyszłym roku 😂. Ciekawe kogo tym razem zostanie obarczony winą za brak pieniędzy.

   4
   1
  • SATyR pisze:

   Jula zgonimy to na Kaczyńskiego i na PiS 😉

  • fred pisze:

   A kto ten nowy/polski czy jaki tam ład wymyślił? Krasnoludki?

 4. Zenek pisze:

  To może Radni w końcu się obudzą i zrobią z tym porządek, bo jak tak dalej pójdzie to koniec będzie opłakany a przecież odpowiedzialność za tą całą sytuację przede wszystkim na nich leży, bo to oni są organem zarządzającym a Pani Wójt wykonawczym. w tej sytuacji chyba komuś się te właściwe role pomyliły.

  • Heniek pisze:

   No właśnie. Przewodnicząca teraz udaje zmartwioną a to przecież ona murem za nią była. A kto podatki ustala? Rada Gminy z nią na czele podjęli uchwały o podwyżce wszystkiego a ona je podpisała. Wstydu nie ma żeby teraz narzekać i na wójta najeżdżać. Wart pac pałaca. Się dziołchy razem pobawiły budżetem a pojęcia zero.

   5
   1
  • Rudy pisze:

   Zenek czy jak Ci tam dali na imię weź przeczytaj zanim coś opublikujesz. Kto ma podpisać uchwały ??? Po to jest funkcja przewodniczącego ze musi to robić czy się to komuś podoba czy nie. Nad podwyżkami głosują wszyscy radni a nie tylko jeden. Decyzja należy do większości. A ty Henius czy Zenius zajmij się wypasaniem krów albo pilnowaniem królików a nie polityka.

  • Heniek pisze:

   Rudy, wyluzuj.
   Zgadza się, że wszyscy radni decydują w tym i przewodnicząca. Bo nie jest tylko do podpisywania. Jedna ręką głosowała a druga podpisała uchwały czyli można powiedzieć – oboma rękami za podwyżkami
   Dla Twojej informacji – głosowanie nie jest anonimowe tylko imienne
   A teraz poczytałeś – to możesz już iść paś krowy

  • Rudy pisze:

   Heniek tak się składa ze oglądam sesje i zgadzam się głosowanie jest imienne. Ale przypomnij mi proszę nad którymi podwyżkami przewodnicząca głosowała oboma rękami ?? 😂 zreszta jak jesteś taki odważny idź na sesje i powiedz to radnym w twarz. Miej jaja chłopie a nie nędzne orzeszki. 🤦‍♀️

  • Heniek pisze:

   Rudy, mówiłam żebyś szedł już paść krowy , po co wracasz. Czytanie ze zrozumieniem Ci nie wychodzi. Gdzie napisałem, że głosowała obiema rękami?? Dokładnie wyjaśniłem co która ręką robiła. Kolor jednak zobowiązuje

  • Lewis pisze:

   Heniek a wyjaśnij proszę za jakimi podwyżkami głosowała ?? Bo jakoś nie rozwinąłeś tego tematu ???

 5. Zenek pisze:

  Rudy obrońcą jesteś czyim bo nie rozumiem ? Krowy też trzeba umieć paś, ale do zarządzania i wydatkowania pieniędzy publicznych to niestety Rudy należy mieć więcej wiedzy i kompetencji

 6. ele pisze:

  Ludzie piszcie po polsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *